כותרות אחרונות
Search

אב ובנו, בעלי רשת מינימרקטים באזור מאה שערים, נעצרו בחשד להעלמת הכנסות ומכירה "בשחור"

הכנסות לא כשרות

אב ובנו בעליה של רשת מינימרקטים באזור מאה שערים ושכונת גאולה בירושלים, נעצרו עד ליום חמישי הקרוב בהוראת כב' השופט דוד שאול גבאי ריכטר מבית משפט השלום בירושלים, בחשד שהעלימו הכנסות וביצעו שורה של עבירות מע"מ ומס הכנסה

ביחידת החקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף משרדי מע"מ ירושלים, מס הכנסה ירושלים 3 וחקירות מס הכנסה ירושלים, מתנהלת חקירה נגד בעליה ומנהליה של חברת ג.י מוצרי מזון חד פעמי בע"מ וחברת גאולת ישראל בע"מ, שפעלה עד לינואר 2013. לחברה ארבעה מינימרקטים באזור מאה שערים ושכונת גאולה וכן שני מחסנים, מהם משווקות סחורות לעוסקים בתחום.

כמצוין בבקשת המעצר, מחזור החברה המדווח היה כ-44 מיליון ₪ בשנת 2014, אולם ממצאי החקירה מצביעים כי חלק גדול ממחזור המכירות של החברה אינו מדווח כלל ואחוז הערך המוסף נמוך משמעותית ביחס לענף. החוקרים סבורים כי החוסרים בדיווח והעלמת ההכנסות נובעים ממכירת סחורות בהקפה ובהיקפים גדולים ללקוחות העסקיים של החברה.

אתמול בוצעו חיפושים בבתי החשודים בשכונת הר שמואל, בעסקיהם באזור מאה שערים וגאולה ואצל חלק מלקוחותיהם העסקיים. החיפושים בוצעו תחת אבטחה כבדה של יחידות יס"מ ומג"ב ירושלים ולוו בהתקהלויות, בזריקות אבנים וחיתולים ובניסיונות לשבש את עבודת החוקרים.

החיפושים בעסקים לוו בזריקות אבנים וחיתולים * בחיפוש בבית נחשף ניסיון להסתיר אלפי שקלים בטיטול מלא צואה

בביתו של האב נחשף ניסיון להסתיר 7,000 ₪ בתוך חיתול מלא צואה שהוסלק בפח האשפה ובבית גם נמצאה כספת שהכילה תכשיטי זהב רבים. עוד צוין בבקשת המעצר כי נכסי נדל"ן יוקרתיים בהיקף של מיליוני שקלים נרשמו בשנים האחרונות על שמות ילדיו של מאיר ניסים, בשעה שהם דיווחו על הכנסות נמוכות מאוד.  2572-02-16