כותרות אחרונות
Search

אגודת ידידי מוזיאון ישראל חוגגת 50 שנה להקמת המוזיאון

"ארטישוק" – ערב הגאלה השנתי של אגודת ידידי מוזיאון ישראל חוגג 50 שנה להקמת המוזיאון

יום רביעי, ה-21 באוקטובר, ח' בחשוון תשע"ו החל מהשעה 19:00

במהלך האירוע  יתקיימו מפגשים וסיורים מודרכים עם אישי ציבור, אמנים, אוצרים, אנשי תקשורת, מדענים ואישים מובילים מהמשק, מהתרבות וההוויה הישראלית אשר יחשפו בפני הקהל את נקודת המבט האישית של כל אחד מהאישים המכובדים, ביניהם : רא"ל במיל בני גנץ, נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, השחקנית יבגניה דודינה, שגריר איטליה בישראל מר פרנצ'סקו מריה טלו, מנכ"ל המוזיאון ג'יימס סניידר, אלכס ליבק, עילית אזולאי, אורן נהרי, יועז הנדל, טלי ליפקין שחק, שרית ישי לוי, צדוק בן דויד ועוד

מחיר כרטיס לאירוע : 1,500 ₪ ליחיד

במלאות חמש שנים להתחדשות מוזיאון ישראל ולרגל חמישים שנה להקמתו ועל פי מיטב המסורת של אירועי אגודת הידידים של מוזיאון ישראל, ביום רביעי, ה-21 באוקטובר, ח' בחשוון תשע"ו החל מהשעה 19:00 יתקיים אירוע "ארטישוק", ערב הגאלה השנתי והחגיגי של אגודת ידידי מוזיאון ישראל בירושלים. בערב זה צפויים להשתתף למעלה מ-500 חברי אגודת הידידים ואורחים נוספים. כאשר כל ההכנסות קודש לקידום פעולות החינוך במוזיאון לחיילי צה"ל, לנוער ולמבוגרים.

במסגרת "ארטישוק", האירוע השנתי של אגודת הידידים של המוזיאון, יתקיימו מפגשים וסיורים מודרכים מפתיעים עם אישי ציבור, אמנים, אוצרים, אנשי תקשורת, מדענים ואישים מובילים מהמשק, מהתרבות וההוויה הישראלית באולמות המוזיאון. הסיורים יחשפו בפני הקהל את נקודת המבט האישית של כל אחד מהאישים המכובדים, את הגלריות והמוצגים המרתקים ביותר שמרגשים אותם.

בין האישים עימם יהיה ניתן לסייר ברחבי המוזיאון : הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, מנהל המוזיאון מר ג'יימס סניידר, השחקנית יבגניה דודינה, שגריר איטליה בישראל מר פרנצ'סקו מריה טלו, הצלם אלכס ליבק, האמנית עילית אזולאי, הפסל צדוק בן דויד ועוד. בין אנשי התקשורת ניתן למצוא את עורך חדשות החוץ של הערוץ הראשון אורן נהרי, יועז הנדל, טלי ליפקין שחק, שרית ישי לוי ועוד רבים אחרים.

רא"ל במיל בני גנץ ישוחח עם האוצר דודי מבורך על דמותו המרתקת של הקיסר הרומי אדריאנוס לצד פסל הברונזה הנדיר של הקיסר שהגדיע לירושלים במאה השנייה לפני הספירה.

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג תשוחח עם האוצרים חיים גיטלר וחגית מעוז על הקשר שבין מטמון קיסריה לבין זיופי הכסף בעת המודרנית. אוצר מטבעות הזהב הגדול ביותר שהתגלה אי פעם בישראל. אוצר זה נמצא על קרקעית הים ליד קיסריה, ובו נמצאו 2,600 מטבעות זהב טהור המתוארכים מאמצע המאה ה-9 ועד לראשית המאה ה-11 לספירה. המטבעות נטבעו על ידי הח'ליפים הפאטמים במצרים ומשקלם הכולל 7.5 קילו.

artishok 1

השחקנית יבגנייה דודינה במפגש ייחודי עם האוצרת שלומית שטיינברג אשר יסתיים במונולוג מתוך 3 האחיות של צ'כוב.

האמן צדוק בן דויד ישוחח עם האוצרת מיקי יואלסון על בית אביו ודרכו אל חזית עולם האמנות.

שגריר איטליה בישראל מר פרנצ'סקו מריה טלו בשיחה מרתקת עם מנכ"ל מוזיאון ישראל ג'יימס סניידר בנושא אמנות ככלי דיפלומטי.

איש התקשורת אורן נהרי והאוצרת עדינה קמיאן יפגשו בתערוכת הנוי נציונל גלרי וישוחחו אודות אמנות בתקופת ויימר.

באירוע תתקיים ארוחת ערב בסגנון שוק המשלבת דיאלוג קולינרי ירושלמי, במסגרתו יוקם מזנון שוק ייחודי אשר יפגיש את ידידי המוזיאון עם מגוון של עדות, קהילות ומסורות ירושלמיות מתחום התרבות והאוכל. אורחי האירוע ייהנו מארוחה ייחודית שתשים דגש על ספקים ויוצרים מקומיים ממיטב מסעדות שוק מחנה-יהודה המבוסס על מוצרים טריים המגיעים מאזור ירושלים והסביבה הקרובה. 

בנוסף, ייהנו האורחים מהופעה של הרכב 'הגרובטרון', כמו כן, מהדורה מיוחדת של הספר "רישומים מהדפסים מאוסף מוזיאון ישראל" תוענק למשתתפי האירוע.

אגודת ידידי מוזיאון ישראל שוקדת על טיפוח הקשרים בין המוזיאון לבין קהילת שוחרי האמנות, הארכיאולוגיה, האמנות היהודית והאתנוגרפיה. האגודה פועלת לקירוב חבריה לפעילותו הענפה והמגוונת של המוזיאון ונעזרת בהם לקידום המוזיאון ולהפצת דברו לציבור הרחב. אגודת הידידים נוסדה כדי לתמוך במוסד מרכזי וחשוב זה ולהציע למצטרף מעורבות פעילה וחיונית במוזיאון.

מחיר כרטיס לאירוע : 1,500 ₪ ליחיד

אתר אגודת הידידים-  http://www.imjnet.org.il/htmls/page_2134.aspx?c0=15849&bsp=15319