כותרות אחרונות
Search

אני גדולה! משמע, הכל אני יכולה! בחופשה הגדולה!

אני גדולה! משמע, הכל אני יכולה! בחופשה הגדולה!

קייטנות זה פסה, מחנה קיץ של הצופים זה OUT וישנם מעט " צדיקים בסדום" שמחפשים פוקימונים ברחובות. אז מה עושים בנות ובני הנוער של ימינו בימי החופש הגדול ? מסתבר שניתוחים פלסטיים זו אחת המשימות המרכזיות. במהלך ימי החופש הגדול נראה שרבים מבנות ובני הנוער, בעיקר בנות הנוער, בוחרים בתקופה זו ובתקופה של חופשת חגי תשרי כזמן המתאים ביותר לעבור ניתוחים פלסטיים שהם הרי גורל מבחינתם.

חופשת הקיץ היא למעשה הזמן האידיאלי עבור כל בני ובנות הנוער, או המורים שלהם, לעבור ניתוח פלסטי עליו הם חלמו תמיד. פרק הזמן הארוך של החופשה מאפשר החלמה מלאה מההליך מבלי הצורך להיעדר מלימודים או מפגשים חברתיים במהלך השנה ומבלי שאף אחד בכלל ידע…

proporzia 2

גיל ההתבגרות גדוש הורמונים, אבל לא רק. הרבה מאוד לבטים הקשורים בדימוי הגוף העצמי של הנערה יחד עם השפעות מהסביבה ותחושות פנימיות אישיות שלהן עם עצמן – מובילים אותה לגלגל בראש את המחשבה על שינוי פיזי שיוביל לשינוי רגשי נפשי, כזה שיגרום לה להרגיש טוב יותר עם עצמה… ההגדרה העצמית הינה מהותית בעיקר בגיל זה והניתוחים הפלסטיים האסתטיים הפכו להיות נפוצים במיוחד בקרב בנות הנוער – בתקופת החופש הגדול.

ציפי שלום משנה למנכ"ל רשת פרופורציה :"פניותיהם של בנות ובני נוער רבים אל מרפאותינו בכל רחבי הארץ נשקלות בכובד ראש על ידי כל רופא, מבחינות ומכיוונים שונים. הרופאים נותנים משקל למאפיינים פסיכולוגיים של בני הנוער, למצבם הפיזי האובייקטיבי ובחינת הסיבות שהביאו אותם לרצות לעבור ניתוח פלסטי. חשובה מאד הידיעה כי אנחנו לא מבצעים ניתוחים פלסטיים בקרב קטינות וקטינים מתחת לגיל 18 כנקודת מוצא עקרונית ברשת. אולם מקרים פרטניים של מאפייני גוף ואישור ההורים מאפשרים לנו לאשר ניתוחים נקודתיים ויוצאי דופן באופן מיוחד".

הניתוח הפופולרי ביותר, כפי שתוכלו לנחש, הוא ניתוח הגדלת חזה. בישראל, החל מגיל 15 מוצאות עצמן בנות הנוער בחיפוש אחר החזה המושלם, למרות שטרם הבשילו את התבגרותן המינית! באפן טכני ניתן כמובן לבצע הגדלה לפני גיל 18, אולם טרם הגעה לבשלות גופנית ורגשית לצד זו הנפשית והפסיכולוגית, מונעים מהרופאים לאשר ניתוחים אלה. כמובן שבמידה וישנן חריגות פיזיות, או בעיות קשות כמו חוסר סימטריה או חזה שטוח לחלוטין, יפעיל הרופא את שיקול הדעת שלו באם לאשר את הניתוח או לדחותו.

proporzia 3

הניתוח השני הנפוץ הוא ניתוח אף. הוא מעניק לפנים את השינוי המשמעותי ביותר שלהם, ובני הנוער הפונים בעיקר בני 16-17. אמנם בגיל זה תהליך ההתפתחות ועיצוב האף כבר הושלם, אולם גם כאן בוחן הרופא את הבשלות הרגשית והנפשית של המטופל ויהיה זה שיכריע באם יבוצע הניתוח או לא. השינוי הפיזי הוא מהותי ועל המטופל להיות מוכן באופן מושלם ומקיף למראה החדש שילווה אותו לשארית חיוו.

ניתוח הצמדת אוזניים גם הוא ניתוח נפוץ לא פחות, המבוצע מבחינת הרופא בקלות יחסית לניתוח פלסטי בחזה וניתוח פלסטי באף. אוזניים בולטות יכולות להיות להשפיע על מצבו החברתי והנפשי של הנער ולאור העובדה שכבר בגיל 7 מגיעה האוזן ל90% מגודלה הסופי, אין מניעה פיזית לתקן עיוות או חוסר פרופורציה המשפיע על מראה הפנים. הניתוח מתבצע באיזור האפרכסת בלבד – וכבר באותו היום יכולים המטופלים לשוב הביתה לפעילות מלאה.

בנות ובני נוער רבים הסובלים מתופעת הזעת יתר, בין אם היא ממוקדת – כמו באזור כפות הידיים, בית השחי וכו' או כללית בכל הגוף, יעידו כי הדבר מסב נזק רב לביטחונם העצמי ואף מפר להם את האיזון החברתי. רשת פרופורציה מציעה טיפול חדש ומתקדם להזעת יתר המתבצע על ידי לייזר ומעניק פתרון קבוע לבעיה.

בנות ובני נוער רבים פונים במהלך הקיץ גם לטיפולי הסרת שיער בלייזר. את הטיפולים ניתן להתחיל כבר מגיל 15, ובמקרים מסוימים אף בגיל צעיר יותר, אולם יש לקחת בחשבון שמאחר וההתפתחות ההורמונלית טרם התייצבה, יתכן והטיפול יהיה ארוך מהממוצע. פרט לכך, אין מניעה עקרונית להתחלת טיפולים להסרת שיער בלייזר בגיל 15 ובלבד שההורים מאשרים, כמובן בכפוף שמצבם הבריאותי של בנות ובני הנוער תקין..