כותרות אחרונות
Search

בחמש השנים האחרונות נרשמה עלייה של 700% בהשקעות בחברות פינטק

בחמש השנים האחרונות נרשמה עלייה של 700% בהשקעות בחברות פינטק

הממונה על חטיבת החדשנות בבנק הפועלים בשבוע החדשנות של הבנק ואמזון: "בחמש השנים האחרונות נרשמה עלייה של 700% בהשקעות בחברות פינטק; 9 חברות ישראליות נמצאות בין 100 חב' הפינטק המובילות בעולם"

 

"אל תטעו מנתוני הרבעון השני של 2016. גם השנה תחול עלייה בשיעור ההשקעות בחברות פינטק", כך אמר אבי כוכבא, משנה למנכ"ל והממונה על חטיבת החדשנות בבנק הפועלים, בפתיחת שבועPoalim Startup  שהחל ביום ראשון בתל אביב בשיתוף פעולה עם אמזון ישראל. במהלך השבוע הנוכחי יתכנסו יזמי היי-טק, ראשי חברות סטארט-אפ, מפתחים, משקיעים, ראשי קרנות הון סיכון ובכירים בתעשייה, במטרה ליצור שיתופי פעולה ושיתוף ידע בפיתוח הדור הבא של טכנולוגיות הבנקאות והפיננסים. היום האחרון של Poalim Startup Week יוקדש להאקתון בן 24 שעות במהלכו יוכלו מפתחים עצמאיים לפתח אפליקציה תוך שימוש בממשק המאפשר חיבור למערכות המידע של הבנק לצד שימוש בכלי הפיתוח המתקדמים של אמזון.

poalim-1

צילום: יח"צ בנק הפועלים

כוכבא הוסיף, כי בחמש השנים האחרונות נרשמה עלייה של כ-700% בהשקעות בחברות פינטק, כאשר ברבעון השני של 2016 קרנות הון סיכון השקיעו ב- 195 חברות פינטק בשווי כולל של 2.5 מיליארד דולר. עיקר הפעילות היתה בארצות הברית, שם השקיעו הקרנות 1.3 מיליארד דולר מתוך הסכום הכולל. חברות הפינטק מצליחות לגייס סכומים משמעותיים כבר בתחילת דרכן. כדוגמא ניתן לראות כי במהלך הרבעון הראשון של השנה, עמדה השקעה ראשונית ממוצעת בחברת פינטק על 4.6 מיליון דולר. בתוך זאת, ישראל ממשיכה להיות מרכז פינטק עולמי, כאשר לאחרונה פירמת KPMG כללה תשע חברות ישראליות ברשימת 100 חברות הפינטק המבטיחות בעולם, ובראשן חברת פיוניר, שגייסה השנה 90 מיליון דולר.

עוד אמר כוכבא, כי חטיבת החדשנות של בנק הפועלים מובילה תחום המרכז את פעילותו הענפה של הבנק מול חברות הפינטק בישראל ומחוצה לה, במטרה לחשוף את הבנק לחברות חדשניות ולהטמיע פתרונות טכנולוגיים חדשים בקבועי זמן מהירים לטובת הלקוחות. באמצעות מערכת היחסים הייחודית שמפתח הבנק עם חברות הפינטק, מאפשר הבנק לחברות גישה מאובטחת למערכות הבנק, ובמסגרת זו כבר נבחנו למעלה מ-350 חברות והוטמעו מעל ל-10 טכנולוגיות. בצד הטמעה טכנולוגית, הבנק מקדם השקעות הוניות בחברות הפינטק .