כותרות אחרונות
Search

בירות כחול לבן.! – אין כמו בירה ישראלית כדי לחגוג את יום העצמאות למדינת ישראל.

צילום: מוטי פישביין

 

בירות כחול לבן.!

אין כמו בירה ישראלית כדי לחגוג את יום העצמאות למדינת ישראל.

 

יום העצמאות הינו היום המתאים ביותר כדי להכיר את שוק הבירה המקומי, להבין שהתפתחה כאן בביצה המקומית שלנו תעשיה רצינית ומכובדת שמציבה את ישראל במקום מכובד בעולם הבירות הבינלאומי.

 

לאורך השנים יוצרו בישראל עשרות מותגי בירה, כשהייצור של בירה בארץ ישראל התחיל עוד לפני יקום המדינה בשנת 1934 עם ייצור בירה נשר המיתולוגית.

 

מאז ועד היום שוק הבירות המקומי הצמיח מותגים ישראליים מובילים שזכו בעשרות פרסים בתחרויות בירה נחשבות ברחבי העולם, כגון: גולדסטאר, בירה מכבי לצד פיתוחים רבים של בירות בוטיק שנרשמו בעיקר בעשור האחרון.

צילום: מוטי פישביין

 

"גולדסטאר" היא הבירה הנמכרת והמועדפת ביותר בישראל וככזאת, קסמה הגלוי מוגדר כסוד סמוי. אולי הסיבה היא המתכון בן 60 השנים, המוכן בתהליך מסורתי ומקנה לה את טעמה העמוק, אולי הרכיבים הטבעיים ואולי החיבור החזק למוסיקה– המהווה עבור רבים סיבה למסיבה.

 

גולדסטאר היא בירה שפותחה בשנת 1950, היא מוגדרת כבירת לאגר ולה טעם וארומה ייחודיים. גולדסטאר מכילה 4.9% אלכוהול ו- 44 קלוריות ל- 100 מ"ל (145 קלוריות בשליש ליטר, מנת בירה ממוצעת). סוג הבירה אליו היא משתייכת הוא לאגר כהה, מה שאומר שהבירה נעשית ע"י תסיסה תחתית (השמרים שוקעים לתחתית המכל ושם מתבצעת פעולת התסיסה) כאשר תהליך העשייה מתרחש בטמפרטורה קרה.

צילום: יח"צ

 

בשנת 2013 הושקה גולדסטאר Unfiltered, בירה שבושלה על פי המתכון האהוב והאיכותי של גולדסטאר, אך אינה עוברת את התהליך האחרון של סינון לפני ביקבוק, מה שמאפשר לבירה לשמר את רכיבי הטעם והצבע המשובחים, ואף מעבה את כתר הקצף הסמיך שלה.

 

בירה מכבי נחשבת לבירה האלטרנטיבית הרשמית של ישראל. בירה מכבי יוצרה לראשונה בשנת 1968 ויועדה לקהל צרכנים ישראלי איכותי בבתי מלון ומסעדות יוקרה ובעיקר לייצוא. מכבי הינה בירת לאגר ישראלית בהירה, עשויה 100% לתת אירופאי משובח, בת 5% אחוזי אלכוהול אשר יוצרה בסגנון פילזנר המאופיין בבהירות וצלילות.

 

צילום הדמיה: יח"צ

 

"לאורך השנים בירה מכבי קטפה 4 מדליות זהב בתחרויות בינלאומיות נחשבות."

 

בשנת 2009 עברה בירה מכבי מתיחת פנים. בעזרתה של חברת הייניקן העולמית, עודכנה נוסחת המשקה ואחוז האלכוהול עלה ל-5%. מהר מאוד הפכה מכבי לבירת החבית המועדפת בברים ובבתי קפה. ובשנת 2015 הושקה "מכבי 7.9%" בירה לאגר חזקה עם 7.9% אלכוהול בירה All Malt, עשירה בטעמי לתת, עם מרירות כשותית עדינה ומרווה ששומרת על גוף הבירה המחליק בקלות במורד הגרון.