כותרות אחרונות
Search

בעקבות ירידה חדה בעסקאות נדל"ן בדרום הארץ – 10 טיפים כיצד לשמור על שווי הנכס

"ירידה של כ 20% בעסקאות נדל"ן בדרום הארץ לעומת התקופה המקבילה אשתקד" 

 10 טיפים כיצד לשמור על שווי הנכס  בדרום הארץ

 

"כבר למעלה ממאה ימים סובלים תושבי הדרום, בעיקר יישובי  עוטף עזה, מגל טרור בלתי פוסק. מבדיקה שערכנו עולה כי באזורים נבחרים בדרום הארץ, פעולות הטרור גרמו  לירידה של כ 20 אחוז ויותר, במספר העסקאות לעומת התקופה המקבילה אשתקד" אומר ניר שמול, מנכ"ל חברת שניר, המתמחה בשיווק נדל״ן בארץ ובחו"ל.

 

מומחי חברת שניר, מעניקים לתושבי הדרום 10 טיפים כיצד לשמור על ערך הנכס:

סבלנות ואמונה – הן מילות  המפתח.  אין ספק שהאווירה היא ורק היא שמשפיעה . במשך 4 שנים לאחר סיום מבצע צוק איתן הדרום ויישובי העוטף נהנו  מפריחה נדלנית חסרת תקדים לאור השקט שהשתרר באזור. בעלי הנכסים שמתקשים כרגע למכור את נכסיהם צריכים לזכור שהגל הוא חולף ומה שהיום קשה יותר למכור בעתיד יימכר במהירות  שהשקט יחזור לאזור. 

 

בית פתוח – כדי לייצור אווירה מתאימה יותר למכירות  מומלץ ליזום מכירה במתכונת בית פתוח. ככל שיותר אנשים יגיעו לראות את הבית במתכונת מרוכזת כך האווירה תהיה של מכירות ויותר אנשים ירצו להגיע ובסוף גם לקנות. נדל״ן זה כמו חנות פלפאפל – אנשים באים ורוצים לעצור לקנות ולאכול איפה שיש הרבה אנשים, ״תופעת העדר״. 

 

יועץ משכנתאות – הביאו על חשבונכם יועץ משכנתאות שיעזור לאותם הקונים הפוטנציאלים לרכוש את הנכס שאתם מבקשים לפתור וייתן פתרונות מימון לאותם הקונים הפוטנציאלים. צריך להבין שתחום המימון הינו תחום בסיסי בעולם הנדלן , וכיום לא ניתן לקנות דירה ללא משכנתא / הלוואה כזו או אחרת. היועץ הפיננסי יעזור לקונים הפוטנציאלים להבין איך הם יכולים לרכוש את הדירה שאתם מציעים וגם איך לממן את הרכישה. לרוב משפרי הדיור צריכים למכור נכס שבבעלותם ועד שיימכר ניתן לרכוש נכס אחר באמצעות הלוואת גישור על הנכס הישן.

 

אספו נתונים – בכדי לעזור לאותם הרוכשים הפוטנציאלים להחליט אספו עבורם נתונים (באם אפשר מודפסים) מרשות המיסים, אתר יד,  או מכל גוף רשמי אחר המביא את מחירי העסקאות באזור בן אתם מבקשים למכור את הנכס שבבעלותכם בכדי להראות לאותם הקונים שנכסים דומים נמכרו עד לא מכבר במחיר דומה למחיר אותו אתם מבקשים ובכדי לתת להם ביטחון שהעסקה שאתם מציעים טובה וכדאית.

 

משקיעים – ישנם אנשים שיודעים שהזמן הטוב ביותר לרכוש נכס הוא לא שהמחיר נמצא בשיא אלא להפך שישנה הזדמנות. כשיש ירידה בהיקפי המכירות, זהו הזמן הטוב ביותר לקנות נכס. הרווח בנדלן

 

נמצא בקנייה ולא במכירה.  כלומר,  אם קנית נכס במחיר X  ואחרי כמה שנים מכרת את הנכס במחיר Y וכל השוק עלה בהפרש, אז לא הרווחת כלום. סכום המשוואה שווה לאפס. כי כרגע תצטרך להוציא את אותו סכום בכדי לקנות נכס חדש דומה, כי כל השוק עלה בהתאמה. לכן זכרו – הרווח תמיד נמצא רק בקנייה ולא במכירה ולכן ככל שתשכילו לקנות במחיר נמוך יותר כך בעתיד שתרצו למכור הרווח ״שיישאר לכם  בכיס״ יהיה גבוה יותר ממה שהשוק עשה באותה התקופה. 

 

עונתיות – חשוב להבין שחודשי הקיץ יולי אוגוסט  מתאפיינים בחופשות, כלומר פחות עסקאות כי אנשים בחופש, לכן לא כל הירידה מקורה בגל הטרור, אלא פחות אנשים נמצאים פיסית באזור ונמצאים בחופש וישנם פחות עסקאות בחודשים אלו על פי האחרים.

 

קהילה – גל הטרור הנוכחי רובו ככולו מופנה לעבר יישובי העוטף המצטיינים בשירותי קהילה נהדרים ומושכים תושבים רבים מאזור המרכז המבקשים לגור באווירה קהילתית זו. הראו ככל האפשר שהחיבור הקהילתי לא נפגע בתקופה זו אלא להפך הולך ומתחזק וסיירו עם משפחות פוטנציאליות ביישובים השונים והראו להם את הלכידות הגבוהה, האווירה הנהדרת ותחושת הביטחון. הדבר דומה לכל מי שרואה CNN בעולם וחושב שישראל היא מדינת מוכת טרור שיש בה כל היום מלחמה. תמיד מה שנראה מבחוץ לא דומה למה שנראה מבפנים.

 

גמישות – אפשרן גמישות בתקופה זו לתאם קונים פוטנציאלים כלומר אם הם חוששים תנו להם אהבה והבנה למצבם. כלומר אם מישהו מתלבט וחושש לקנות אפשרי לו לקבל זמן עד שיעבור זעם. בצעו איתו זיכרון דברים ואפשרו לו בטווח זמן סביר להתחרט ללא קנס. שהמצב יירגע והשקט יחזור יהיה לו קל יותר לקנות. 

 

חינוך – למשפחות צעירות נושא החינוך הוא קריטי בעיקר לאנשים שמגיעים ממרכז הארץ. הראו להם את מוסדות החינוך, תנועות הנוער, אירוע התרבות  וכל מה שהיישוב שאתם גרים בו מצטיין מבחינה חינוכית. 

 

מוסיקה , ריח , יין – מחקרים מראים שכל החושים עובדים אצלנו בתהליכי מכירה, חוש הריח- הקפידו על ריח נעים בנכס, טעם -הקפידו על כיבוד קל הכולל יין / קאווה ,שמיעה – מוסיקה נעימה . דברים אלו הוכחו מחקרית כעוזרים למכירה , הקפידו על כך .

ניר שמול – מנכל חברת שניר הקטנה – צילום: תומר פדר

בברכת ימים שקטים ונעימים