כותרות אחרונות
Search

בתחילת 2017 יגביר ארגון BSA את פעילות האכיפה נגד חברות ובתי עסק אשר מפרים זכויות יוצרים של חברות תוכנה

בתחילת 2017 יגביר ארגון BSA את פעילות האכיפה נגד חברות ובתי עסק אשר מפרים זכויות יוצרים של חברות תוכנה

 

בחודשים ינואר-פברואר 2017 יגביר ארגון BSA את פעילות האכיפה שלו כנגד חברות ובתי עסק אשר מפרים את זכויות היוצרים של חברות התוכנה. זאת באמצעות תביעות משפטיות לצווי מניעה ותשלומי פיצויים, לאחר שבמהלך 2016 הוגשו תביעות נגד חברות ועיריות.

.

ארגון BSA קורא לחברות ובתי עסק לבצע בדיקות רישוי תוכנה, ולהסדיר את השימוש בהן באופן מידי, מאחר שבמסגרת פעילות האכיפה יוגשו תביעות נגד חברות ומנהליהן, המשתמשים בתוכנות ללא רישוי מתאים, כולל אלה המשתמשים ביישומים המיועדים לשימוש אקדמי בלבד בעוד הם גוף מסחרי, או הממשיכים להשתמש בתוכנות שנועדו לתקופת ניסיון בלבד. בחודשים האחרונים הוגשו תביעות מטעם הארגון נגד עיריית רהט, חברת AVS, וכן נגד משרדי אדריכלים.

.

עד סוף דצמבר יכולים בעלי עסקים ומנהלי ארגונים לבדוק את מערך התוכנה שלהם ולקבל ייעוץ ממומחים שיועמדו לרשותם על ידיBSA . יועצי רישוי מטעם ה- BSA יאפשרו לארגונים למפות את התוכנות ולבדוק חוסר התאמת רישוי קיים למצאי התוכנות בארגוניהם. במקביל יכולים בעלי העסקים לפנות ישירות לספקיות התוכנה או למפיצים מהם קנו את התוכנות, ולבקש שיבצעו עבורם את הבדיקה.

.

עו"ד נעמי אסיא, היועצת המשפטית של ארגון BSA בישראל, אומרת כי יותר משליש מכלל התוכנות שפועלות בארץ במגזר העסקי אינן חוקיות, והנזק המצטבר למשק מכך מוערך במאות מיליוני דולרים.

hacker-2

צילום: אבי בר

עו"ד אסיא מציינת, כי על פי חוק זכויות יוצרים משנת 2007, הפיצוי ללא הוכחת נזק עבור כל תוכנה לא חוקית יכול להגיע עד 100 אלף שקלים. בין החברות אשר נפגעות מנזקי שימוש לא חוקי בתוכנות: אוטודסק (Autodesk) , אדובי (Adobe) ,  מיקרוסופט (Microsoft) , סימנטק(Symantec)  ועוד…

.

לדברי עו"ד אסיא, בשנים האחרונות הוגשו תביעות רבות נגד חברות ששילמו פיצויים גבוהים בהתאם לחוק, ובנוסף נאלצו לרכוש גם את התוכנות עצמן. "עוגמת הנפש מהחשיפה של חברה ומנהליה כמפירי חוק, עולה במקרים רבים על הפיצוי הכספי שהחברה משלמת. אני לא מכירה מנכ"ל שרוצה להיתפס עם תוכנות ללא רישוי ולהיתבע. שנים לאחר מכן, כל חיפוש עליו או על החברה בגוגל יעלה מיד את כל הפרטים על השימוש בתוכנות הלא חוקיות. זו הסיבה לכך שברוב ההנהלות יש מודעות לנושא, וכשמסבים את תשומת לבן הן נענות ונכנסות  להסדרי רישוי, ובמקרים רבים מופתעים לדעת כי שימוש לא חוקי בתוכנות חושף אותם לווירוסים, נוזקות, התקפות סייבר, זליגת מידע, ואף מסכן את לקוחותיהם"

.

מנהלים יכולים לבדוק כאן האם בעסק שלהם נעשה שימוש בתוכנות חוקיות:

http://bsa.org.il/

אודות ארגון BSA

BSA | The Software Alliance, הינו ארגון מייצג מוביל של תעשיית התוכנה העולמית. ארגון ה- BSA הוא שיתוף פעולה של חברות בינלאומיות המשקיעות מיליארדי דולרים מדי שנה, על-מנת לפתח פתרונות תוכנה המניעים את הכלכלה ומשפרים את החיים המודרניים. באמצעות יחסי ממשל בינלאומיים, אכיפת זכויות קניין רוחני ופעילויות חינוך, ה- BSA מרחיב את אופקי העולם הדיגיטלי ובונה אמון וביטחון בטכנולוגיות חדשות המניעות את העולם הדיגיטלי קדימה.

עם החברות ב- BSA בישראל, נמנות בין השאר: Adobe, Autodesk, Bentley, CNC software, Corel, McAfee, Minitab, Microsoft, PTC, Siemens Product Lifecycle Managment Software Inc ו- Symantec.

 

מידע נוסף באתר bsa.org.il