כותרות אחרונות
Search

גזר דין חמור בפרשיות 'אנרגיה מתחדשת' ו'חזרה גנרלית'

גזר דין חמור בפרשיות 'אנרגיה מתחדשת' ו'חזרה גנרלית'

10 שנות מאסר, חילוט של רכוש בשווי 10 מיליון ₪ וקנס כספי נגזרו על עבריין מס מתחום הדלק שהונה את המדינה במאות מיליוני שקלים

לאחר שלפני כשבועיים הוצג לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע הסדר הטיעון עם נאשם לאחר הרשעתו, גזר אתמול בית המשפט המחוזי בבאר שבע את דינו של הנאשם שהורשע תוך שהוא מאמץ את הסדר הטיעון. גזר הדין כולל 10 שנות מאסר, קנס של 700,000 ₪ וחילוט של רכוש בשווי 10 מיליון ₪. המורשע, סוחר בענף הדלק מהצפון, הורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מס בהיקף של כ-200 מיליון שקלים, עבירות הלבנת הון בהיקפי ענק, קשירת קשר לביצוע עבירות פשע ובעבירות של מהילת דלקים בשתי פרשות שונות. המדינה יוצגה בפרשת "אנרגיה מתחדשת" על ידי עורכי הדין ניר ישראל ומאור סבג ובפרשת "חזרה גנרלית" על ידי עורכי הדין ניר ישראל, מאור סבג ועינב לוי, כולם מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים.

 ביולי 2012 הוגש נגד הנאשם שהורשע כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע בגין מעורבותו בפרשת "אנרגיה מתחדשת", אחת מהפרשות החמורות בתחום המס. לפי כתב האישום, עמד הנאשם בראש תכנית עבריינית שנועדה להפחית את תשלום המע"מ שהוא חייב בגין עסקאות דלק שביצע. כתב האישום ייחס לנאשם גניבת כספי מע"מ בסך של 185 מיליון שקלים, הלבנת הון בהיקפי ענק וכן קשירת קשר להוצאת חשבוניות פיקטיביות.

%d7%a8%d7%a9%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%99%d7%a1%d7%99%d7%9d

 בתחילה שהה הנאשם במעצר עד תום ההליכים, אך בהמשך שוחרר למעצר בית. בעודו שוהה במעצר בית התגלה לרשות המסים כי הוא ממשיך לבצע עבירות ומפר שוב ושוב את התנאים שבהם שוחרר ממעצר עד תום ההליכים. 

 במסגרת ההתפתחות הזו בפרשה, שזכתה לשם "חזרה גנרלית", הגישה נגדו רשות המסים כתב אישום נוסף, הפעם לבית המשפט המחוזי בחיפה, שייחס לנאשם ביצוע עבירות מע"מ בהיקף של כ-25 מיליון שקלים, עבירות של קשירת קשר לקבלת דבר במרמה ועבירות של מהילת דלקים.