כותרות אחרונות
Search

המטבח על פי מותג מוצרי החשמל היוקרתי "גורניה" / "Gorenje"

המטבח על פי מותג מוצרי החשמל היוקרתי "גורניה" / "Gorenje"

מותג מוצרי החשמל היוקרתי "גורניה" המיובא ומשווק בישראל על ידי קבוצת ח.י. מוביל לשינוי מהותי בתפיסת העיצוב העולמית של המטבח מעניק לו מראה אחיד והומוגני. 

מוצרי החשמל של גורניה, מעוצבים על ידי מיטב המעצבים הידועים בעולם, החתומים על קו מוצרים שלם המדבר באותה שפה, לצד תכנון ופיתוח בטכנולוגיה מתקדמת ופונקציונאליות רבה.

צילום: יח"צ

המטבח הביתי הוא עולם ומלואו, ולרוב הוא מהווה את מרכז הבית. ברוב הבתים המטבח או הסלון הם החדרים הראשונים שרואים עם הכניסה לבית. זה לא חדש  שאנחנו קודם כל אוכלים עם העיניים ורק אחר כך אנחנו מכניסים את האוכל לפה. זו הסיבה שהמותג היוקרתי גורנייה (Gorenje) המוביל בעולם, ראה חשיבות רבה בעיצוב מטבח שכיף לראות אותו וכיף לאכול בו ולשם כך הוא החל לעבוד עם מעצבים בעלי שם עולמי בהם: פיליפ סטארק, קרים ראשיד, סברובסקי, אורה איטו ואחרים..המתייחסים לעיצוב כחלק מהמוצר וחתומים על קו מוצרים שלם ובעל קו עיצובי מוגדר, של תנורים, מקררים, מדיחים, כיריים, מיקרוגלים,  קולטי אדים, תנורי אידוי ומכונות קפה.

תנור אידוי – צילום: יח"צ

המותג גורנייה ( gorenje ) שם לו למטרה להוביל את אמנות המטבח ביצירת מוצרי חשמל פורצי דרך, כבר למעלה מ-60 שנה. בגורנייה מאמינים שאומנות אמיתית היא כזאת המצליחה שמצליחה לגעת ולרגש עד כדי כך שהיא לוקחת את היומיומי והשגור כגון מוצרי חשמל למטבח ולהעניק לו פרשנות חדשה ומודרנית. בחירה בליין המוצרים גורנייה כמוה כבחירה בהרמוניה, בשפה אחידה ובעיצוב טוטאלי יוקרתי ומושלם, לצד הטכנולוגיות המתקדמות והטובות בעולם.

צילום: יח"צ

בחירה בליין מוצרי החשמל שאחד מאותם מעצבים חתומים עליו היא בחירה בטוטאל לוק שלעיתים משתקף לא רק במטבח, אלא גם בחלל הבית שאליו המטבח פתוח.

תפיסת העיצוב של גורנייה הובילה לשינוי מהותי בפיתוח ועיצוב מוצרי חשמל למטבח, וחברות רבות החלו להשקיע בעיצוב מוצרי החשמל והפיכתם לחלק אינטגראלי מהריהוט במטבח.

על פי גורניה (Gorenje) קיימת חשיבות רבה למבנה התכנוני של המטבח, בו משלבים את מוצרי החשמל. המקרר למשל מוצב לרוב בקיר הארונות הגבוהים ומסתיים ב"קו אפס". הוא עצמו התרחב ל-1.20 ס"מ ועומק וצומצם ל-64 ס"מ (במקום 80 ס"מ ואף יותר ). כך הוא מכיל מקום אחסון גדול יותר, והמוצרים בתוכו מסודרים כשהם נראים במבט אחד ולא מסתתרים זה מאחורי זה. יתרון נוסף לגדליו החדשים של המקרר, הוא היבלעותו בחזיתות הארונות, ללא פתחים ורווחים משני צדדיו. אם בוחרים במקרר אינטגרלי, שעליו מרכיבים את דלתות הארון עצמו, המקרר נסתר לגמרי, ואף אחד לא ינחש היכן הוא ממוקם. כך מקבלים עיצוב נקי ואלגנטי, החף ממכשירים.

אורה איטו – גורניה מוצרי חשמל צילום: יח"צ

גם מכשירי חשמל קטנים יותר עברו שינוי עם הזמן, וכעת הם משתלבים במראה הכללי, כך שלעיתים קשה להבדיל ביניהם. המיקרוגל למשל עמד במשך שנים גלוי בארון המטבח, ובמקרה  הטוב הוסתר מאחורי דלת קלאפה קטנה שהייתה נשארת פתוחה רוב הזמן בשל ריבוי השימוש. הליין של gorenje נותן מענה לשתי האפשרויות: גם מיקרוגל אינטרגלי התואם בעיצובו לתנור וגם מיקרוגל משולב תנור בשלל סדרות התואמת  לכל עיצוב המטבח.

צילום: יח"צ

אפילו מכונת הקפה מקצועית הכוללת מטחנת קפה בילד אין ומיכל להקצפת החלב, שעמדה בשנים האחרונות על השיש ותפסה מקום נכבד ממנו, קיבלה מקום כחלק מארונות המטבח. כשמשלבים את מוצרי החשמל הללו יחדיו, נוצר מקבץ המשווה לקיר הארונות מראה אחיד ומאורגן, ללא פיזור של מכשירים בצדדים שונים, ואם רוצים לסדר את המכשירים בקו אחד, המבנה מורכב מתנור 45 ס"מ, לצידו מיקרו משולב תנור 45 ס"מ ולצד שניהם מכונת קפה 45 ס"מ או תנור אידוי 45 ס"מ  תואם (ניתן גם לשלב שני תנורים עם מכונת קפה באמצע).

צילום: יח"צ

טרנד נוסף של עיצוב העומד לשבור את הצורה הבנאלית במטבח וליצור עיצוב מודרני בעל קווים נקיים ומפנקים. היא כך שמימין מניחים תנור 60 ס"מ, (מאחר שהשוק הישראלי מחובר יותר לתנורים ברוחב 60 ס"מ) וגם משמאל תנור 60 ס"מ, באמצע מיקרו משולב תנור 45 ס"מ (עם מגירת אחסון או חימום תחת למיקרו), ומתחת למיקרו מכונת קפה להשלמת צורת ה- Tועוד.

כמו כן ניתן לשלב בצורת הT גם מידות 45 ס"מ ותנור אידוי, כל זה בהתאם לדרישת הלקוח ובחירת המעצב. מבחר המוצרים בגדלים שונים ובעיצובים זהים מאפשר ללקוח או למעצב גמישות עיצובית ללא מגבלה

 אודות קבוצת ח.י.

קבוצת ח.י. משווקת גורנייה בארץ, הינה אחת הקבוצות המובילות בישראל ליבוא ושיווק מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת. הקבוצה מאגדת בתוכה מס' חברות הפועלים בתחום שונים: שיווק מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, שיווק רכיבים לתעשייה, שיווק מוצרי תקשורת וכן חברת שירות ולוגיסטיקה. בין המותגים המיוצגים על ידי הקבוצה: LG, Ariston, Bellers, Gorenje, Hisense , Seagate  ,asko ,SanDisk ועוד.