כותרות אחרונות
Search

"הסקוטית" מבית ישרקו משיקה: DIPLOMATICO RUM (רום דיפלומטיקו)

החברה הסקוטית מבית ישרקו,  מרחיבה את קטגוריית הרום שלה  ומשיקה בימים אלו בישראל את רום דיפלומטיקו מונצואלה.

בשנות החמישים של המאה הקודמת, היה רוב ייצור הרום בוונצואלה מרוכז בידיו של תאגיד יחיד שהיה בשליטה של חברת סיגראם הקנדית. לאחר שזו התפרקה וחלקיה השונים פוזרו בין תאגידי המשקאות הגדולים, קמה קבוצת משקיעים ויצרה חברה חדשה לייצור רום, והיא שמייצרת את רום דיפולמטיקו, על פי אותן מסורות בנות 120 שנים ויותר.

דון חואנקו מלנדז, "הדיפלומט", היה יצרן קטן אך שיטתי של רום וליקרים. הוא חיפש דרכים לשפר את המוצר שלו, במיוחד בהתחשב באקלים הקשה של ונצואלה של ימיו – המאה ה- 18. הוא אסף דוגמאות ושיטות מג'מייקה, שהייתה אז מרכז הייצור העולמי, מהאנטילים ומקומות אחרים, הביא אותן הביתה והפך ל"שגריר הרום". הידע שהביא והמסורות שפיתח הם אלה שבבסיס רום דיפלומטיקו גם היום.

ה'סקוטית' , תייבא 3 מותגים שונים מהמזקקה :

diplo 1

צילום: אסף לוי

רום דיפלומטיקו אנייחו

דיפלומטקו אנייחו עשוי מרום בזיקוק רציף, המעניק משקה רום חלק ורך המתיישן במשך 4 שנים בתוך חבית. הרום מפגין ארומות של שקדים ואגוזים, מעורב בארומות של קינמון, מים וסוכר דמרה. המשקה עצמו אוורירי ונעים. המשקה מתקתק ומעט עוקצני עם סיומת טעמים מעניינת .

 מחיר מומלץ :  134 ₪ , אלכוהול בנפח : 40% , 700 מ"ל.

טמפרטורת שתיה: חדר או קוביית קרח

diplo 3

צילום: אסף לוי

רום דיפלומטיקו רזרבה

דיפלומטיקו רזרבה עשוי מרום בן שנתיים ועד 8 שנים, תוך איזון בין תזקיקים מזיקוק דודי – מנתי וזיקוק רצי, המעניק יישון ובטעם עשיר. הרום מעט מתקתק ומעולה לשתייה כשלעצמו או לקוקטיילים מתוחכמים ועשירים. הרום בעל רמזים של סירופ זהוב , קינמון וסוכר חום כהה המעניק מרקם קטיפתי של שוקולדיות בעת השתייה, עם תבליני – עץ טיפוסיים וטעמי הדרים רעננים המאזנים את המתיקות. בסיומת טעמי קקאו המקיפים את טעמי התבלינים החמים.

מחיר מומלץ : 163 ₪ , אלכוהול בנפח : 40% , 700 מ"ל.

טמפרטורת שתיה: חדר או קוביית קרח

diplo 2

צילום: אסף לוי

רום דיפלומטיקו רזרבה אקסלוסיב

זהו משקה רום לשתייה איטית, שעשוי כמעט כולו ממולאסות (קנה סוכר) קלות, עדינות יותר בטעמן. ומורכב מ- 80% רום כבד, בעיקר מזיקוק מנתי ו- 20% רום קל, מזיקוק רציף, שיושנו עד 12 שנים בתוך חבית. משקה הרום בעל מאפיינים מתוקים ופירותיים, מרוכזים. יכול להתאים וללוות קינוחי שוקולד עשירים ועוד. הרום מפגין ארומות של עוגת פירות, גלידת רום וצימוקים, קקאו, קינמון וציפורן. הטעם בפה בטעמי שוקולד עשירים, פאדג' טופי מתוק ופירות טרופיים המשתלבים בארומות מפתות.

מחיר מומלץ :  212 ₪ , אלכוהול בנפח : 40% , 700 מ"ל.

טמפרטורת שתיה: חדר או קוביית קרח

בישראל משווק מותג רום דיפלומטיקו, באמצעות הסקוטית, אשר נרכשה לפני כשנתיים וחצי ע"י קבוצת טיב טעם שמיזגה את מלוא פעילות החברה הסקוטית לתוך חברת הבת ישרקו – מהחברות המובילות בשוק בתחום האלכוהול והיין, העוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מותגי אלכוהול ויין מהארץ והעולם.

את רום דיפלומטיקו  – ניתן להשיג בסניפי טיב טעם, בחנויות מקצועיות  ומסעדות וברים נבחרים