כותרות אחרונות
Search

הפקולטה לאמנויות המדרשה – המכללה האקדמית בית ברל מציגה: תערוכת בוגרים 2015

 

הפקולטה לאמנויות המדרשה, משיקה את תערוכת הסיום של בוגרי תואר ראשון לאמנות

אוצרים: רותי הלביץ כהן וברק רביץ

תאריך פתיחה: יום רביעי, ה-22 ביולי בשעה 19:30

נעילה: יום רביעי, 5 לאוגוסט

קמפוס המדרשה – הכניסה חופשית

רינת גולדברגר

רינת גולדברגר

מעל 40 בוגרים מציגים יחד בתערוכת הגמר של הפקולטה לאמנויות המדרשה, מכללת בית ברל. גופי עבודות אישיים במגוון מדיומלי רחב (ציור, פיסול, וידאו, מדיה דיגיטלית, צילום) יוצגו בחללי המדרשה, כמו גם עבודות חוץ ברחבי הקמפוס. העבודות נוגעות במנעד רחב של שדות תוכן וחושפות מבט טרי ורענן באמנות סביבנו.

תערוכת הבוגרים של הפקולטה לאמנויות המדרשה מסמנת את סיום פרק הלמידה הסדורה ותחילתה של התמודדות עצמאית בשדה האמנות. ככזאת, היא מביאה לשיא פומבי תהליך אינטנסיבי בן ארבע שנים בשני קטבים: העמקה, חיפוש, פיתוח וגילוי עצמיים, ובו בזמן מפגש, חשיפה, ביקורת, לימוד ושכלול שפה. נדמה כי בתערוכה השנה מועצם המתח הזה שבין האישי לציבורי.

הבוגרים מציגים עולמות פרטיים, רבים מהם מתכנסים לתחום המרחב הביתי, בוחרים בקנה מידה קטן, וכמו נמנעים לא בנימוס ובמתכוון ממפגן הכח, המתבקש מאמנים צעירים, הנלחמים על מקומם בזירה. כך, גם עבודות המתמודדות עם אזורי סכסוך ומלחמה, כוחות ואסונות טבע, חתירה תחת החוק והסדר הטוב, מציגות דימויים מפורקים, משובשים, רוטטים, המסרבים להתקבע.

צח שיף

צח שיף

הפקולטה לאמנויות המדרשה מזמינה אתכם להיחשף למנעד הרחב והמרתק של השפות, הסביבות ותחומי העניין, המרכיבים את תערוכת הבוגרים 2015, מהם תיגזר ותתעצב הסביבה האמנותית והתרבותית בשנים הבאות.

המדרשה תציין בשנה הקרובה 70 שנה להיווסדה. במשך שבעת העשורים הפכה מסמינר קטן להכשרת מורים לציור למוסד בעל השפעה מכרעת על שדה האמנות והתרבות בישראל. הפקולטה לאמנויות המדרשה, מכללת בית ברל, היא מוסד מוביל בהכשרת אמנים בתחום האמנות החזותית והקולנוע.

המדרשה משלבת לימודים גבוהים באמנות וקולנוע עם הכשרת אמנים – מורים בלימודי תואר ראשון (.B.Ed.F.A). כמו כן היא מציעה תכנית ייחודית לתואר שני בחינוך לאמנות (.M.Ed) ומסלול ללימודי המשך לאמנים פעילים.

ענת ברזילאי

ענת ברזילאי

במסגרת פעילותה, מקיימת המדרשה את "הירקון 19" בתל אביב – הכולל גלריה ומרכז תרבות וחינוך. כמו כן היא מוציאה לאור את כתב העת "המדרשה" המתפקד גם הוא כ"חלל תצוגה" ומשמש במה לחומר תיאורטי מהארץ ומהעולם ולדיון ביקורתי מעמיק בשאלות אמנותיות.

בצד השאיפה למצוינות, המדרשה היא מקום המקדש את הרגישות, הקשב והערבות, וכן את החופש התרבותי, הקושרים אנשים שיש להם עניין משותף אמתי ביצירה אמנותית. תערוכת הבוגרים 2015, בה מוצגות זו לצד זו עמדות ותפיסות שונות באמנות ובחיים, משקפת את היומיום של המדרשה, המתאפיין בריבוי קולות ובפלורליזם.

 

שעות פעילות: א-ה 12:00 עד 20:00  /  יום ו' 10:00 עד 14:00

הפקולטה לאמנויות המדרשה במכללה האקדמית בית ברל.

טלפון: 09-7478788