כותרות אחרונות
Search

חברי הקהילה התומכת של "תיגבור" נפגשו לראשונה עם אלכוג'ל ומסכות.!

צילום: טל שובל

 

עם אלכוג'ל ומסכות: הגמלאים שנפגשו לראשונה מתחילת המגפה.

חברי הקהילה התומכת של "תיגבור" בחולון השתתפו בפעילות מרגשת בפארק פרס בחולון.

 

חברי הקהילה התומכת נפגשו בפארק פרס לראשונה מזה שלושה חודשים, ובין היתר קיימו שיעור ספורט במרחב הפתוח. חברי הקהילה לא נפגשו  מתחילת חודש מרץ בעקבות התפרצות נגיף הקורונה והסיכון שהביא עימו לבני גיל הזהב, וחבריה נאלצו לשהות בניתוק מוחלט מחיי חברה ומשפחה. כעת, עם הסרת ההגבלות ותוך שמירה על הנהלים, ניתן היה לקיים מפגש חברתי ראשון.

 

אסתר כהן – צילום: טל שובל

 

לפני המפגש קיבלו חברי הקהילה ערכה אישית המכילה בין היתר מסכה רב-פעמית, אלכוג'ל וגומייה לאימון ביתי – וכך יכלו לשמור על בריאותם גם מחוץ לבית. במהלך תקופת הקורונה צמצמו מרבית תושבי ישראל את יציאתם למרחב הפתוח, אולם מי שנפגעו יותר מכל היו המבוגרים – שנאלצו להסתגר בביתם לאור הסיכון הגבוה שנשקף להם מהמחלה. לאחרונה נרשמה הקלה משמעותית בהגבלות בעקבות הירידה במספר החולים, וניתן אישור לנכדים לבקר את הסבים והסבתות. כעת גם חיי החברה – שהיו חסרים מאוד לחברי הקהילה – מתחילים לחזור אט אט לשגרה, והמפגש בחולון הוא סנונית ראשונה בכך.

 

האירוע התקיים במזג האוויר הנעים של שעות אחר הצהריים, והנוכחים אף זכו לאזן את שיעור הספורט עם פיצה – כך שכולם נפרדו בטעם טוב. נדגיש כי הקפדה על הנחיות משרד הבריאות תסייע למניעת התפשטות נוספת של המגפה, תפחית את הסיכון הגדול שממנו סובלים אזרחי ישראל הותיקים  ותאפשר להם להמשיך לקיים מפגשים חברתיים ולא לשוב לבידוד הביתי שנכפה עליהם.

 

טובה דונל – צילום: טל שובל

 

חברת "תיגבור" מפעילה בחולון שש קהילות תומכות לאזרחים ותיקים כאשר אחת מהקהילות מופעלת במסגרת תוכנית פיילוט ייחודית של הביטוח הלאומי, משרד הרווחה, עיריית חולון, העמותה למען הקשיש וחברת "תיגבור".

 

קבוצת "תיגבור" מפעילה כ־70 קהילות תומכות ברחבי הארץ המספקות שירות  ל-10.000 בתי אב בהם חברים כ-14.000 קשישים. בתקופת סגר הקורונה דאגו אבות הקהילה והרכזות החברתיות ליצור קשר עם הקשישים, לשאול לשלומם, לסייע לצרכיהם המיידיים ואף לרכוש עבורם מזון ותרופות.

 

חברת "תיגבור" הינה חברה ארצית, ציבורית ובינלאומית המתמחה בשירותי סיעוד, כוח אדם, גיוס, השמה, שרותי שמירה ואבטחה, ושירותי מיקור חוץ. החברה מפעילה 40 סניפים ברחבי הארץ, הפועלים בארבעה אשכולות: צפון, מרכז, ירושלים ודרום.

 

צילום: טל שובל