כותרות אחרונות
Search

חברת "הולנדיה" משיקה את אפליקציית חדר שינה חכם של "Auping".

כבר לא צריך להעיר אותו כדי שיפסיק לנחור…..

"הולנדיה" משיקה את אפליקציית חדר השינה החכם של  "Auping".

האפליקציה המופעלת באמצעות הטלפון הסלולרי, שולטת על מגוון רחב של פעולות בחדר השינה, החל מבחירת המוסיקה הרלוונטית לשעת ההשכמה, ועד שליטה על התאורה והטמפרטורה בחדר.

בנוסף מגוון פונקציות מאפשרות  זיהוי צליל נחירות  ובהתאם לכך משנות באופן אוטומטי את מצג תנוחת המיטה להפסקת הנחירות.

"חדר השינה החכם" הושק לראשונה בישראל במסגרת הפתיחה המחודשת של חנות רשת "הולנדיה" בהרצליה פיתוח.

 

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לא רק לכמות שעות השינה אלא גם לאיכותה ולהשפעתה על בריאותנו ואיכות חיינו. במקביל, מתפתחת הטכנולוגיה ואם עד היום היה מקובל להוציא אותה מחדר השינה (חדרי שינה נטולי טלויזיה, ניידים ואורות כחולים) הרי שכעת הטכנולוגיה תופסת את מקומה בחדר השינה ונרתמת אף היא לשיפור איכות השינה.

 

גוליה היל נציגת ויספרינג ואבי ברססט מנכ"ל "הולנדיה" צילום אביב חופי

 

 

הולנדיה משיקה את אפליקציית החדר החכם של חברת Auping.  האפליקציה המוטמעת בטלפון הסלולרי מאפשרת לתכנן את טקסי השינה והיקיצה הקבועיים: ניתן לקבוע את הזמן שבו הווילונות נסגריים באופן אוטומטי, השעה בה כבה האור בלילה, לבחור תאורה ספציפית ומוסיקה לשעת ההשכמה, ובכך ליצור אווירה נעימה בבוקר.

 

הטכנולוגיה של Auping משתלבת גם עם יישומים שונים כגון Google Home, Philips Hue ו- thermchats של Bosch . בדרך זו, אפשר לדבר עם Google הבית או אמזון Alexa למעשה לשלוט דרך המיטה, באמצעות פקודה קולית על ידי קישור של פונקציות שונות יחד, Auping יוצרת חוויית שינה מרחיקת לכת הרבה מעבר למיטה עצמה.

 

כאשר גלאי הנחירות של Auping Smart Base מופעל, קורה הדבר הבא: גלאי הנחירה מודד את רמת הקול בחדר והאלגוריתמים שלו מזהים את עוצמת צליל הנחירה. אם האדם נוחר ישן על הגב, מדידת הקול מפעילה את החלק האחורי של המיטה כדי לעלות מעט על מנת להגדיל את כמות האוויר הנשאפת בעת הנשימה ולמזער את הנחירות. אם הנוחר ישן על הצד או על הבטן, המדידה מפעילה תנועה קלה שנועדה לגרום לנוחר לשנות תנוחה  – מבלי להפריע לבן/בת הזוג. והכל אוטומטי לחלוטין.

 

המיטה המלכותית של ויספרינד – צילום: אביב חופי

 

גם אלמנטים כמו תאורה וטמפרטורה משפיעים על השינה והיקיצה שלנו וגם הם מקבלים מענה במסגרת חדר השינה החכם.

 

מזה כשנתיים, ישראל נמנית בין 73 המדינות החברות בארגון השינה העולמי, אבי ברססט, מנכ"ל חברת הולנדיה הישראלית, המתמחה בהנדסת שינה, משמש כנציג ישראל בארגון השינה העולמי ויחד עמו פועל ליצירת מודעות והנחלת הידע לציבור הרחב בכל הקשור לחשיבות השינה.