כותרות אחרונות
Search

חברת הפארמה הבינלאומית "אסטרהזניקה" וקרן "JVP" חתמו על הסכם שיתוף פעולה לאיתור, פיתוח והשקעות בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל.

 

משלבים כוחות: חברת הפארמה הבינלאומית "אסטרהזניקה" וקרן "JVP" חתמו על הסכם שיתוף פעולה לאיתור, פיתוח והשקעות בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל.

חברת "אסטרהזניקה", המדורגת בין 10 חברות הפארמה המובילות בעולם, וקרן "JVP" יעניקו תמיכה וליווי לחברות סטארט-אפ ויאפשרו גישה ישירה למאגרי נתונים ולגופי המחקר והאקדמיה המובילים את תחום הבריאות הדיגיטלית בישראל במטרה לייצר פתרונות טכנולוגיים בעולם הרפואה

 

"אסטרהזניקה", חברת התרופות מהמובילות בעולם, השיקה אתמול (יום ד') את כניסתה הרשמית לתחום החדשנות בישראל באמצעות הפרויקט השאפתני "BeyondBio"  – תוכנית השקעות ייחודית בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל.

 

האירוע נערך במרכז פרס לחדשנות ביפו, בהשתתפות כ-300 מבכירי עולם הרפואה והפארמה בישראל. פרויקט "BeyondBio" מושק כחלק ממזכר הבנות להשקעות בישראל שנחתם לפני כחצי שנה בין ענקית התרופות הבריטית לרשות לחדשנות. ההשקעה הראשונית של חברת התרופות צפויה לעמוד על 10 מיליון שקלים.

 

תוכנית הדגל של הפרויקט, שמתקיימת בשותפות עם קרן "JVP", נועדה לפתח ולקדם חברות סטארט אפ (חברות הזנק) בתחום הבריאות הדיגיטלית במטרה לאתר ולהצמיח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך אשר יתנו מענה לאתגרים ולבעיות הדוחקות ביותר עימם מתמודדת תעשייה זו. 

 

התוכנית היא שותפות אסטרטגית בין אסטרהזניקה עם קרן ההון-סיכון "JVP", עמותת יוזמה לאומית, מכון המחקר והחדשנות של "מכבי שירותי בריאות" מוריס קהאן וקרן סגול, וחברת "מיקרוסופט". התוכנית תאפשר לחברות סטארט אפ מקומיות ליווי ומנטורינג, גישה למאגרי מידע, העשרה מקצועית, מימון ועוד.

 

השילוב של בריאות וטכנולוגיה הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה משמעותי במערכות בריאות ברחבי העולם ובכלל זה גם לאופן בו מזהים מחלות ומפתחים כלים לטיפול טוב יותר בחולים. חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה שלאחרונה נבחרה על-ידי המדד הבינלאומי IDEA Pharma כחברת התרופות החדשנית בעולם הודות להיקף מרשים של צנרת תרופות עתידית ומחקרים קליניים פורצי דרך, פועלת רבות בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. לחברה מספר מרכזי חדשנות וחממות טכנולוגיות בעולם, בין היתר בסין, שוודיה וצרפת. אסטרהזניקה זיהתה את הפוטנציאל של ישראל כיעד אסטרטגי בתחום הבריאות הדיגיטלית ולכן החליטה להשיק בארץ את פרויקט "BeyondBio" ולשתף פעולה עם גופים אסטרטגיים מובילים בתחומם.

 

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "הנציגות המקומית של "אסטרהזניקה" פועלת למעלה מעשור בהנגשת תרופות והשקעה במחקרים קליניים בישראל, וכעת אנו גאים להשיק את BeyondBio תוכנית ייחודית שנוצרה כחלק מההכרה בישראל ככוח עולה בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. "אסטרהזניקה" באמצעות השותפים האסטרטגים של התוכנית' יתמכו בפיתוח פתרונות רפואיים שיעניקו למערכת הבריאות כלים טובים יותר לספק מענה לחולים בארץ ובעולם".

 

אראל מרגלית, יו"ר "JVP" ויוזמה לאומית: "עולם הבריאות והרפואה ניצבים בפני שינוים דרמטיים. לישראל יש כיום הזדמנות להפוך למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית, וליזמים הישראלים יש את היכולת להוביל את המהפכה הזו. בישראל יש את המוחות הטובים ביותר בתחומים הטכנולוגיים כמו בינה מלאכותית, סייבר ומערכות מידע מתקדמות. החיבור של הטכנולוגיות הישראליות פורצות הדרך בשילוב  עם הידע והמומחיות והאתגרים שמציגה "אסטרהזניקה", ענקית פארמה עולמית, יחד עם שותפים נוספים כמו מייקרוסופט, יוזמה לאומית, מכבי, בתי החולים המובילים של ישראל ובתי הספר לרפואה של מוסדות האקדמיה – מהווה תשתית משמעותית עבור היזמים בדרך להפוך את הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה חדש שייצר אלפי מקומות עבודה בשנים הבאות, ותשתית לבניית הדבר הגדול בתחום הבריאות הדיגיטאלית, מכאן מישראל".

בתמונה מימין: אראל מרגלית, איסקרה רייך ואוהד גולדברג – צילום: אלעד גוטמן

 

איסקרה רייך סמנכ"ל אירופה וקנדה ב"אסטרהזניקה":  ""BEYONDBIO" היא תוספת חשובה למאמץ הגלובלי ההולך וגדל של אסטרהזניקה בתחום החדשנות המתפרס על פני הגלובוס במיזמים ייחודיים בסין, ברזיל, וברחבי אירופה. מדובר בשילוב של מחקר ופיתוח, דיגיטל ושיווק שיחד תומכים באסטרטגיה של פיתוח חדשנות במטרה לשפר את בריאות המטופלים ברחבי העולם"

 

זיוה איגר, ראש הרשות לשיתופי פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות: ״סקטור מדעי החיים ונושא הבריאות הדיגיטלית הינם ממוקדי הליבה שבהם עוסקת הרשות. זאת כחלק מהחלטת ממשלה לקידום בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה, הכוללת השקעות ממשלתיות בהיקף של כמיליארד ש"ח. אנו שמחים לסייע וללוות את פעילותה של חברת "אסטרהזניקה" בישראל, ובפרט את תוכנית ההשקעות של החברה ורואים חשיבות רבה בקידום השקעות אסטרטגיות  בבריאות דיגיטלית, כצעד משמעותי לחיזוק האקוסיסטם של מדעי החיים בישראל"

 

אירוע ההשקה של תוכנית ההשקעות "BeyondBio" נערך בהשתתפות בכירים במערכת הבריאות בישראל וחברי הנהלת חברת התרופות מנציגויות רבות ברחבי העולם ובכללם, איסקרה רייך מנהלת אזור אירופה-קנדה ב"אסטרהזניקה", פאבלו פאנלה מנכ"ל אזור אירופה ב"אסטרהזניקה", אוהד גולדברג- מנכ"ל "אסטרהזניקה" ישראל, אראל מרגלית- מנהל ומייסד קרן "JVP" ועמותת יוזמה לאומית, אניה אלדן- סמנכ"לית הרשות לחדשנות, פרופ’ ורדה שליו- מנהלת מכון המחקר והחדשנות של מכבי שירותי בריאות בשיתוף מוריס קהאן וקרן סגול, פרופ’ מרסל מחלוף דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון, זיוה איגר ראש הרשות לשיתופי פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות  ואורחים נוספים.

 

כחלק מפרויקט "BeyondBio", אסטרהזניקה נכנסה לאחרונה גם כשותפה למרכז החדשנות "ARC" בבית החולים שיבא בתל השומר במסגרתו תיתן החברה תמיכה במחקרים ופיתוח פתרונות לאתגרי מערכת הבריאות בישראל.

 

אודות "אסטרהזניקה":

"אסטרהזניקה" היא חברת פרמבצטיקה בינלאומית מובילה, מונעת חדשנות, היוזמת ומקדמת את המחקר, הפיתוח והשיווק של תרופות מרשם חדשניות. החברה פועלת במספר תחומי ליבה ביניהם תחום הסרטן, לב וכלי דם, מחלות מטאבוליות ונשימה בהם פיתחה החברה תרופות פורצות דרך. החברה פועלת במעל ל-100 מדינות ברחבי העולם ובשנת 2007 הוקמה "אסטרהזניקה" ישראל כנציגות רשמית של החברה הבינלאומית בארץ. החברה בישראל משקיעה בפיתוח המחקר והטיפול, מקדמת ומעודדת מחקרים קליניים ופועלת יחד עם ארגוני הבריאות במטרה לחזק את שירותי הבריאות הניתנים בארץ למען רווחת הציבור כולו. https://www.astrazeneca.com/

 

אודות JVP:

"קרן JVP", היא קרן בינלאומית מובילה העומדת בחזית החדשנות הטכנולוגית הגלובלית. מאז היווסדה ב 1993, ע"י יו"ר הקרן ד"ר אראל מרגלית, גייסה סך כולל של מעל   1.4 מיליארד דולר, והשקיעה במעל 140 חברות. במהלך השנים הובילה "JVP" עשרות אקזיטים והנפקות בנסד"ק, מהמובילים שהצמיחה תעשיית ההון סיכון הישראלית דורגה ע"י חברת המחקר  "Preqin"  כאחת מעשר קרנות הון הסיכון המובילות בעולם על ביצועים עקביים.  "JVP" משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים וכן בחברות בוגרות. הקרן מפעילה מרכזי מצויינות מובילים בישראל; ברובע המדיה בירושלים, במרכז הסייבר בבאר שבע וכן בניו יורק. מרכזי החדשנות של "JVP" מהווים מודל לחיקוי ואבן שואבת לבניית שיתופי פעולה אסטרטגיים מול סקטורים רבים וענקיות טכנולוגיה מרחבי העולם כולו.  https://www.jvpvc.com/