כותרות אחרונות
Search

חברת התקשורת ההונגרית "4iG" רוכשת את השליטה בחלל-תקשורת לפי שווי של למעלה מ- 400 מיליון ₪.

עמוס 17 – צילום: יח"צ חלל תקשורת

 

 

חברת התקשורת ההונגרית "4iG"  רוכשת את השליטה בחלל-תקשורת לפי שווי של למעלה מ- 400 מיליון ₪ המשקף מחיר של 8.5 ₪ למניה.

דן זיצ'ק, מנכ"ל חלל-תקשורת: "כניסתה של "4iG", באמצעות הזרמת הון לחברה, תשפר בצורה משמעותית את חוסנה הפיננסי ואת מימוש תוכניות הפיתוח העסקי והאסטרטגיה הגלובלית של החברה"

 

חברת חלל-תקשורת חתמה עם חברת התקשורת ההונגרית "4iG" על הסכם לרכישת השליטה (51%) בחברת חלל-תקשורת, בדרך של הצעה פרטית, תמורת סך של כ-221.2 מיליון ש"ח, המשקף מחיר של 8.5 ש"ח למניה. מחיר זה משקף פרמיה של כ-50% על המחיר הממוצע של המניה בבורסה בחצי השנה האחרונה.

 

השלמת העסקה מותנית בתנאים מתלים, ביניהם אישור אסיפת בעלי המניות של חלל-תקשורת, אישורים רגולטוריים, כולל של משרד התקשורת והסכמות צדדים שלישיים ככל שיידרשו.

 

חברת "4iG" הינה חברה ציבורית הונגרית, שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך של בודפשט ועוסקת בתחום טכנולוגיות מידע ותקשורת.

 

דן זיצ'ק מנכ"ל חלל-תקשורת – צילום: "חלל תקשורת"

 

דן זיצ'ק מנכ"ל חלל-תקשורת מציין: "מדובר באירוע חשוב ובעל משמעות המעיד על הבעת אמון בחלל-תקשורת ופעילותה ובמימוש תוכניותיה האסטרטגיות, שעיקרן מעבר מאספקת קיבולת לוויינית לאספקת מגוון רחב של שירותי תקשורת על גבי לוויין, לרבות, שירות מנוהל מקצה לקצה ומתן פתרונות מתקדמים בשרשרת הערך כגון אפיון, תכנון, הקמה ותפעול רשתות התקשורת הלוויינית.
בנוסף, כניסתה של "4iG", באמצעות הזרמת הון לתוך החברה, תשפר בצורה משמעותית את חוסנה הפיננסי וצפויה להשיא ערך לבעלי מניות החברה".

 

השלמת העסקה צפויה לחזק ולהרחיב את פוטנציאל הפעילות של חלל-תקשורת במזרח ומרכז אירופה וליצור שיתוף פעולה וסינרגיה עם חברות כל קבוצת "4iG".

 

על חלל-תקשורת:

חלל-תקשורת הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, עוסקת באספקת שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה, באמצעות הלוויינים עמוס-3 ועמוס-7 הממוקמים בנקודת שמים 4°W, עמוס-4 המוצב ב- 65°E, והלווין הדיגיטלי המתקדם עמוס – 17 אשר החל בפעילותו המסחרית בשנת 2019 ומוצב בנקודת שמים 17°E. לקוחות חלל-תקשורת כוללים בין היתר, חברות המספקות טלוויזיה רב-ערוצית, ערוצי טלויזיה, רשויות מדינה הנזקקות ללוויין תקשורת להעברת מידע לסוגיו, חברות העוסקות בהעברת מידע, טלפוניה ואינטרנט בפס-רחב וכן גופים העושים שימוש ברשתות VSAT. חלל-תקשורת מספקת שרותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה.

 

החברה יוצגה על ידי עורכי הדין דוני טולידאנו, שי דיין ואלון אברמוביץ ממשרד עו"ד ארידנסט, בן נתן, טולידאנו ושות'

חברת "4iG" יוצגה על ידי עורכי הדין שרון אמיר, טוביה גפן ואיתי דויטש ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר ושות'.