כותרות אחרונות
Search

חברת 'מלח הארץ' מסייעת באמצעות ה- "אוממיקס" להפחית את כמות הנתרן במוצרי בשר בארץ ובעולם

חברת 'מלח הארץ' מסייעת להפחית את כמות הנתרן במוצרי בשר בארץ ובעולם

מלח הארץ  החברה שפיתחה את ה"אוממיקס", חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות בשר ומסייעת  להן לפתח מוצרים שעומדים  בתקנות הפחתת נתרן במוצרי בשר מגוונים.

 

* ה"אוממיקס" מאפשר הפחתה של כ- 25%-33% נתרן במוצרי הבשר הקיימים והחדשים  ושומר על פרופיל הטעם המוכר לצרכן ולרוב אף משפר אותו.

* ה"אוממיקס" הוא מוצר הדגל של מלח הארץ, הוא טבעי לחלוטין ומאפשר התוויה נקייה, צמחוני, ללא גלוטן וללא אלרגנים.

 

דוביק טל, מנכ"ל חברת מלח הארץ: "תעשיית המזון נמצאת תחת לחץ משמעותי כדי לפתח מחדש מוצרים מופחתי נתרן"…………  "אנחנו נהנים משיתוף פעולה בינלאומי,  ומהיכולת שלנו לסייע ליצרני מזון שונים לייצר מוצרים בריאים יותר. ה"אוממיקס"  מאד רלוונטי לתעשיית הבשר, ומהווה פתרון טבעי  להפחתה משמעותית של נתרן".

 

צריכת הנתרן המומלצת ברוב מדינות המערב נעה סביב 2,300 מ"ג של נתרן או 6 גרם של מלח למבוגר ליום. הרוב המכריע של נתרן זה מגיע ממזון מעובד. סוכנויות רגולטוריות עולמיות  הטילו תקנות מוגברות על קיומו של מלח במזונות ובתוך כך רשות המזון והתרופות (FSA) בבריטניה, רשות המזון והתרופות (FDA) בארה"ב ומשרד הבריאות הישראלי, הגדירו את הסטנדרטים הנדרשים.

 

מלח נמצא בשימוש נרחב בתעשיית הבשר המעובד ומשולב בהליך הייצור כמשפר טעם וכמרכיב פונקציונלי. רוב מוצרי הבשר המעובדים מכילים בין 1-3% מלח, ורבים מהיצרנים אף משתמשים במנווסודיום גלוטמט (MSG), תמציות שמרים, חלבונים צמחיים, הידרוליזה (HVP), נוקליאוטידים וכו כמו גם משפרי טעם. כל אלו ובמיוחד MSG – סובלים מיחס שלילי של הצרכנים.

צילום אלן צפלסקי

שיתוף פעולה עם יצרניות בשר הראה כי באמצעות שילוב "אוממיקס" בהליך היצור  ניתן להשיג ירידה של 25% -33% בכמות הנתרן במגוון מוצרי בשר, כולל נקניקיות, נקניקים ופסטרמת עוף. בנוסף, שימוש ב"אוממיקס" מאפשר לוותר על  השימוש במונוסדיום גלוטומט או בתמציות שמרים תוך שמירה על המרקם הרצוי. בכל מבחני הטעימה שנעשו למוצרי בשר בהם שולב האוממיקס נמצא כי אין פגיעה בטעם המוצר הסופי – נהפוך הוא המוצר במיקרים רבים טעים יותר.

 

לאחרונה זכה ה"אוממיקס" בפרס החדשנות היוקרתי במסגרת תערוכת המזון העולמית IFT 2017 FOOD EXPO. חבר השופטים ציין בין נימוקיו כי ה"אוממיקס" הינו מוצר בעל חדשנות יוצאת דופן ופורצת דרך

 

אודות "מלח הארץ"

"מלח הארץ" הנה היצרנית העיקרית של המלח בישראל מאז 1922. "מלח הארץ" הנה חברה שורשית ומתחדשת, המצמיחה תעשיה מועילה לאדם, לקהילה ולסביבה. "מלח  הארץ" מובילה את מהלך מיתוג עולם המלח בישראל ומציעה מגוון של מלח ים משובח בטעמים, במרקמים ושימושים שונים.