כותרות אחרונות
Search

חדש בישראל, במיוחד לאוהבי היין – יקב "לה סיטאדל דה דיאמנט" המתמחה בהכנת יינות רוזה

"לה סיטאדל דה דיאמנט" יקב חדש בישראל המתמחה ביינות רוזה בסגנון ישראלי – צרפתי

בימים אלה מושק בישראל  על ידי איש העסקים הצרפתי ישראלי לורן אמסלם, יקב חדש העונה לשם: " la Citadelle de Diamant"  "לה סיטדל דה דיאמנט". היקב החדש מתמחה  ביינות רוזה בסגנון ישראלי – צרפתי (פרובנס) והוא התמקם  במקום בו היה ממוקם עד עכשיו, יקב תיתורה בכפר רות.  רונן אמסלם יוזם הרעיון, חבר לבעלים הקודמים של יקב תיתורה היינן פטריק חבבו בעל מוניטין וניסיון רב שנים בתחום , ולאיש העסקים דוד מרסיאנו. השלושה, החליטו לשים דגש מיוחד על ייצור יינות רוזה בסגנון פרובאנס.

yekavtit

באירוע לעיתונאים, כתבי יין ומובילי דעה שנערך במלון קרלטון בתל אביב, הוצג לראשונה בישראל יין רוזה צרפתי ישראלי  חדש מבית היקב החדש שנפתח במושב רות, "לה סיטאדל דה דיאמנט". יין הרוזה הצרפתי ישראל החדש, הוא מיוחד במינו, הן בצבעו הבהיר מאד והן בטעמו העדין והמפתה. מראו של הרוזה החדש כבושם יוקרתי וריחו מוסיף על ההרגשה הזאת. עכשיו קחו אותו והכניסו אותו לבקבוק בעל צורה ייחודית של בקבוקי בושם רק גדול יותר, והרי לכם יצירת מופת.

yekevtit 6

לורן אמסלם: "יין הרוזה, הוא יין עם הצמיחה המשמעותית ביותר באירופה, וגם בישראל הוא מתחיל לצבור תאוצה. לצורך כך הבאתי לישראל מצרפת את Maxime Gamard – מקסים גמארד יינן יועץ מאירופה המתמחה בייצור יינות רוזה מאזור Bandol בצרפת, הידוע ביינות הרוזה המצטיינים שלו.  Maxime Gamard מייעץ למספר יקבים מובילים בצרפת ועכשיו גם בישראל".

yekevtit 3

איש העסקים הצרפתי ישראלי לורן אמסלם

הרוזה הצרפתי אותו מביא לורן אמסלם לישראל, הוא בהיר, צלול  ומינראלי מאוד. השיטה הצרפתית להכנת רוזה, דוגלת בשימוש בגפנים עם הבשלה מלאה, ללא סוכר והתוצאה יין רוזה אלגנטי פרחוני, קל ונעים לשתיה. בנוסף משקיע היקב מאמצים בהבאה ושתילה של גפנים מסוג גראנש וסינסו, שני זני ענבים המרכיבים את הרוזה בדרום צרפת. גפנים אלה יישתלו באזור רמת הגולן אחרי ראש השנה לשימוש עתידי של היקב ביינות הרוזה שלו.

yekevtit 4

Maxime Gamard – מקסים גמארד יינן יועץ מאירופה המתמחה בייצור יינות רוזה

בהשקה הקרובה מושקים שני יינות רוזה

מדמואזל 2015 ו-פאני 2015

הגפנים נבצרו בבציר ידני עם הזריחה, בארגזים של עד 12 ק"ג, שהובלו בקירור ליקב. אחרי קירור לטמפרטורה אופטימאלית, נעשתה סחיטה במכבש איכותי במיוחד, בעל מערכת להגנה מפני חמצון. אחרי תהליך הסחיטה העדינה, התירוש הופרד מהקליפות, ותסס כמו יין לבן בטמפרטורה נמוכה קרה, כך מקבלים את הצבע הורוד הבהיר של היינות. היין נשמר לקירור עמוק במיכלים קטנים. מהם מרכיבים את הבלנד האופטימאלי לכל אחד מהיינות.

 

 

Mademoiselle 2015 – רוזה פרמיום.

yekevtit 6

 בלנד של קברנה סוביניון ומעט שיראז ומרלו מכרם נוב המובחר ברמת הגולן, המפיק עד טון 1 לדונם. זהו יין בעל עומק וחדות וחמיצות מעודנת מאוד. ליין גוון כתום סלמון, ארומות של טופי אנגלי ופרי הדר. בחיך מעט שמנוניות וטעמים של מלון ורמזים של פסיפלורה. סיומת מינראלית עם רמז לליצ'י. התאמה לאוכל: גבינות עיזים טריות, דבש ושמן זית בצד, מאכלי ים ודגים מבושמים מרווה או כוסברה, עוף צלוי בטימין, פירות טרופיים טריים.

אלכוהול 13.3%

מחיר 149 ₪

כשר

 ***************************

Fanny Rose 2015 – פאני  2015

yekevtit 5

 

מיוצר משיראז וממעט קברנה סוביניון ומרלו מכרם דישון בגליל העליון. בעל גוון ורוד בהיר עם אדמדמות קלה ניחוחות של פירות יער (עם דגש על פטל בשל ודומדמניות), טעמים של אשכולית אדומה וליצ'י עם רמזים לפרי יער. עשיר במינראליות, בעל חמיצות מורגשת ומאוזנת. מעט שמנוני, עם סיומת מתקתקה ונעימה.

אלכוהול 13.3%

מחיר: 99 ₪

כשר

yekevtit

משמאל מבעלי היקב החדש, היינן פטריק חבבו יחד עם עם היועץ יינן מצרפת Maxime Gamard – צילום: אבי בר

Maxime Gamard

היינות מופצים ע"י הסומלייה ג'סי בודק.
ניתן להשיג בחנויות היין, מסעדות מובחרות וביקב