כותרות אחרונות
Search

חדש על המדף – "חוכמת החיוך הפנימי" – מאת: יוסי עמנואל המוכר כד"ר חיוך.

 צילום: יח"צ

 

 

ד"ר חיוך משיק ספר חדש בו הוא חושף את סיפורו האישי המרתק ואת שיטת "חוכמת החיוך הפנימי", שפיתח בזכותה הפך את חייו מאפס למאה כנגד כל הסיכויים. 

יוסי עמנואל המוכר כד"ר חיוך, לאחר שפרץ לתודעה הציבורית עם ספרו המצליח "10 שאלות לעת הצורך" שעסק בשיטה שפיתח לפריצת מעגל הכעס והתסכול והפיכתם להזדמנות, משיק ספר חדש אותו הוא מקדיש לכל האנשים שסובלים כמוהו מתסביך הכבשה השחורה במשפחה. הספר "איך דחיתי את הדחיינות", מביא את סיפור חייו הכואב של עמנואל וחושף את תורת "החיוך הפנימי" שהצילה אותו ואיפשרה לו לפרוץ כל מחסום, ומציעה כלים לאמן את התודעה להתגבר על חסמים רגשיים וגופניים בעזרת כוחו המרפא של החיוך.

 

 צילום: יח"צ

 

יוסי עמנואל שהפך לאחר צאת ספרו הראשון משיפוצניק כושל, מיואש וחסר כל לסופר ומרצה מבוקש על  איך ניתן כאמור לפרוץ את מעגל הכעס והתסכול בעזרת שיטת "10 שאלות משנות חיים" ביחד עם מדיטצית החיוך הרפואית המוצגת בספר ביכוריו, עושה זאת שוב. 

 

חמש וחצי שנים חלפו מאז שיצא ספרו הקודם במהלכן חווה עמנואל נפילות רגשיות ונפשיות שהובילו אותו להמשיך ולחקור את כוחו של החיוך וזאת בכדי לעזור לעצמו להתרומם. לאחר חקירה פנימית וחיצונית ויחד עם ניסויים רחבי היקף שערך , הצליח ד"ר חיוך להמציא את עצמו מחדש ולהגשים את חלומו – לנפץ אחת ולתמיד את תסביך הכבשה השחורה שממנה סבל כמעט כל חייו, ולהעלות את עצמו על דרך המלך להגשמה עצמית.

במטרה לעזור לרבים אחרים להתמודד עם דחיינות כרונית ועל מנת לאפשר לאנשים שסובלים כמוהו מתסביך הכבשה השחורה במשפחה לפרוץ קדימה, יוצא לאור ספרו החדש "איך דחיתי את הדחיינות". הספר חושף את השיטה שפיתח עמנואל לטיפול בראש ובראשונה לנטייה לדחיינות סדרתית, ואף לרפא את "דלקת קרום החשק" לדבריו. השיטה מבוססת על אימון שיטתי של  התודעה כיצד להיכשל או לחוות קשיים עם חיוך. השיטה משפרת על הדרך גם את תחושת התקיעות, הקשב והריכוז, הדכדוך והמכאובים הגופניים. 

 

 צילום: יח"צ

 

זהו סיפורו האישי המופלא של יוסי עמנואל אשר משתף בגילוי לב מרגש בסיפור חייו הכואב ורצף הכישלונות שליוו את חייו. הוריו לא ידעו קרוא וכתוב, אביו היה אלכוהוליסט עם הפרעה פסיכוטית, אלימה מאוד בעיקר כלפי האם. האב אף ישב במאסר כמה פעמים בשל מעורבות באלימות ובעסקים לא חוקיים. את זיכרונות הילדות של יוסי מלוות תמונות  רבות בהן היה מפוחד עד אימה ובחרדה מתמדת אשר צפות וחוזרות בחלומותיו וסיוטיו. 

 

אביו נהג להכות את אמו באכזריות רבה, ובאחד המקרים דקר אותה בסכין מטבח גדולה. במקרה אחר ניסה עמנואל להגן על אביו בעת התנגדותו למעצר וכתוצאה מכך שוטרים דרכו לעברו את נשקם, ומקרה נוסף שזכור לו היטב היה כשאביו היה בהתקף פסיכוטי אלים ועמנואל נאלץ להגן בגופו על אחד ממתחריו העסקיים כשהאב ניסה לדקור אותו בסכין קצבים ורק בנס לא נפגע בעצמו.

 

רק בגיל 35 נודע לעמנואל כי הוא נולד כדרך נס לאחר שבע הפלות יזומות ולמרות שלאמו היה באותה עת התקן תוך רחמי.  עובדה זו התחברה לעמנואל לתחושות האפליה הכואבת והקיפוח שחש בילדותו ובתקופת נעוריו ולהזנחה שחווה מצד הוריו ביחס לשני אחיו הגדולים. עמנואל היה לדבריו ילד מעופף ומנותק מהמציאות, שחי בעולם דמיוני שאליו ברח. היה לו קול גרוני וחנוק וכל הילדים צחקו עליו והדביקו לו את הכינוי ילד כאפות.

 

בכל תקופת ילדותו סבל עמנואל מנידוי חברתי והפרעת  קשב וריכוז קשה ומורכבת. הוריו לא חגגו לו בר מצווה ומעולם לא קנו לו מתנות ביום ההולדת.  ביום הולדתו ה-17  נפטר אביו מדום לב. את שירותי הצבאי הצליח עמנואל לסיים בדרכים לא דרכים ולאחר השחרור התקשה מאוד למצוא את מקומו בעולם ולתפקד בכל מישורי חייו. במהלך השנים ניסה עמנואל להקים  12 עסקים חדשים, שונים ומשונים, כמו חברת ניקיון ופוליש, שיפוצים לבית, עסק לחומרי בניין, עסק להשכרת נגררים, הדרכות שימוש בסמרטפונים, עסקי היכרויות, ואף להיות במשך זמן מה מדריך לאיגרוף תאילנדי ועוד, ובכולם נכשל כישלון מוחץ ופרש מהם. 

 

 צילום: יח"צ

 

ספרו של יוסי עמנואל כתוב ברגישות רבה, והוא מצליח להעביר בבהירות את סיפור חייו הקשה ולגרום לקוראים להזדהות עם "תסביך הכבשה השחורה" שחש כמעט כל חייו. עמנואל גם מגלה לקוראיו מה הוביל למהפך המפתיע ביחסיו עם אימו ואיך קרה שהיום הוא  האדם החשוב ביותר בעולם עבורה. הספר מלווה את הקורא צעד אחר צעד בתרגול שיטת "חוכמת החיוך הפנימי". התרגילים בשיטה זו מאמנים את התודעה להתגבר על קשיים גופניים ורגשיים המקבלים ביטוי באפיסת כוחות ורגשות שליליים.  בעזרת כוחו של החיוך הפנימי והחיצוני אנו יוצרים איזון רגשי ומשתחררים מרגשות כובלים: קשיים הנובעים מכעסים, פחדים ודאגות, מכאב פיזי, מאמץ יתר גופני, עייפות וכל תלאות החיים המשפיעות על רגשותינו. השיטה אף משלבת לעיתים עצירת נשימה לזמן קצוב כדי להתמודד עם לחצים ופחדים באופן מבוקר ומדיד. הנחת היסוד בשיטה היא שהצלחה הינה היכולת לעבור מכישלון לכישלון באותה רמה של מוטיבציה ברוח דבריו של וינסטון צרצ'יל הגדול. 

 

חוכמת החיוך הפנימי מתאימה לכל אדם אשר חש צורך להעניק לעצמו את זריקת החיוך העוצמתית  שפיתח ד"ר חיוך . השיטה מיועדת לאנשים שאינם עושים את מה שהם באמת רוצים לעשות. היא נועדה לאנשים שמאמינים שהם מסוגלים להרבה יותר מכפי שהם עושים בפועל. אנשים שאין להם מספיק חשק ואנרגיה להתעמל, אנשים שהם דחיינים כרוניים בסידורים, בסדר ובניקיון בבית ובכל מחויבות שגרתית אחרת. אנשים שמצב רוחם מחליש אותם אנרגטית,  אנשים שסובלים מתחושת עייפות מתמדת במרבית הזמן שהם ערים, אנשים שמרבים לכעוס ולצאת מדעתם בגלל התנהגותם של אחרים, אנשים שסובלים מעודף משקל ומיואשים מכך. אנשים שתופסים את עצמם כתקועים בחיים. אנשים שניסו כמעט הכול ועדיין לא מצאו את הדרך לצאת מהתקיעּות בחיים. 

 

עמנואל מאמין כי ספרו יתרום להעלאת המודעות הציבורית לפוסט טראומה מורכבת בקרב ילדים ובני נוער בסיכון. ובמטרה לסייע לאנשים המתקשים לדחות את הדחיינות, ייסד עמנואל פרויקט חדשני חברתי בשם "גם אני לא דוחה למחר-כך". מטרת הפרויקט היא  להכשיר בקורס בזק חינמי קואוצ'רים  לאימון בשיטת החיוך הפינמי. המיזם מיועד למאמנים שבעצמם סובלים מתסמיני דחיינות כרונית. להצטרפות: https://bit.ly/3roG1NY

 

 צילום: יח"צ

 

הוצאת סטימצקי/ 79 שקל

להשיג בחנויות סטימצקי ובאתר סטימצקי