כותרות אחרונות
Search

חשד למכירת טלפונים סלולריים פטורים ממע"מ באילת בהיקף של מיליוני ₪

ברשות המסים נחקר חשד למכירת טלפונים סלולריים פטורים ממע"מ באילת בהיקף של מיליוני ₪, תוך ניצול לרעה 

לא בפעם הראשונה: רשות המסים מנהלת חקירה בחשד למכירת טלפנים סלולריים באילת תוך ניצול לרעה של הפטור ממע"מ. . היום הובא לבית משפט השלום בחיפה, איתי אבנהיימר, מנהל מרחב בחברת פרטנר בחשד למעורבות בפרשת מכירת הטלפונים הסלולריים בהיקף של מיליוני שקלים לאנשים שאינם תושבי אילת. אתמול ושלשום  הובאו לבתי משפט השלום באילת ובחיפה האחים פאדי ושאדי נאפע, החשודים גם הם במעורבות בפרשה. כל החשודים שוחררו בתנאים מגבילים.

 

מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ויחידת יס"מ אילת, מנהלות מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד חברות תקשורת המנצלות לרעה את הפטור ממע"מ באילת למכירת טלפונים למי שאינם עומדים בתנאי הפטור ונגד מבריחי טלפונים מאילת לתחומי הארץ, אחת החברות שנחקרה היא חברת פרטנר תקשורת אילת. ביום שני  בבוקר (11 במרץ) הפכה החקירה לגלויה, בוצעו חיפושים ותפיסת מסמכים במשרדי חברת פרטנר ובדוכני פרטנר באילת, ונחקרו עשרות עובדים ומעורבים נוספים.   

 

איתי אבנהיימר, מנהל מרחב דרום לשעבר בחברת פרטנר חשוד כי סייע למכור טלפונים בדוכני החברה באילת לא לפי חוק אס"ח אילת, מכירות שאיפשרו לחברה למכור טלפונים מבלי ששולם בגינם מע"מ. 

 

כאמור, אתמול ושלשום  הובאו לבימ"ש השלום באילת ובחיפה האחים שאדי ופאדי נאפע. כמצוין בבקשות בעניינם, שאדי הוא תושב אילת, שפתח באוגוסט 2018 תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים ואחיו פאדי הוא תושב שפרעם שפתח גם הוא תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים. לפי החשד, נאפע רכש בשנים 2017 -2018 מאות מכשירי טלפון סלולריים בפטור מחברת "פרטנר" ומעוד חברות באילת והבריח את הטלפונים הסלולריים הללו מחוץ לאילת, מבלי לשלם עליהם את המס שהיה אמור להיות משולם אם המכשירים היו נרכשים לא באילת ואחיו פאדי חשוד את מכר מאות מכשירי טלפון סלולריים שנרכשו ע"י שאדי.

 

כידוע, כדי ליהנות מהפטור ממע"מ במכירת טלפון נייד לאדם שאינו תושב אילת נדרש כי יימכר מכשיר בודד לרוכש בודד. כעולה מהחקירה, החברה , באמצעות עובדיה, מכרה טלפונים סלולריים בפטור ממע"מ בהיקף של מיליוני ₪ גם ללא עמידה בתנאי חוק אס"ח אילת. לפי הממצאים עד כה, משנת 2017 ועד היום, באופן שיטתי ומתמשך, נמכרו מספר רב של טלפונים סלולריים באותו יום, למספר אנשים קבועים שאינם תושבי אילת, במטרה להבריח אותם מתחומי אילת, והמכירות אלו שלא היו זכאיות לפטור ממע"מ נמכרו בפטור. כמו-כן, על מנת להסוות את המכירות הללו ולאפשר את הברחתם של הטלפונים הניידים למרכז ולצפון הארץ, נרשמו המכירות והוצאו חשבוניות מס כוזבות על שמות עובדי "פרטנר" בדוכנים, או על שמות אנשים מזדמנים,  או תושבי אילת שלא היו צד בעסקה וכן על שמות אנשים שכלל לא היו מודעים שנרשמו על שמם קניות אלו.