כותרות אחרונות
Search

טיפים לניקיון בית בו מגדלים חיות מחמד!

 

 

טיפים לניקיון בית עם חיות מחמד!

כיצד ניתן לשמור על בית נקי ללא פרווה וקשקשים של בעלי חיים?

מומחי "dyson" מציעים טיפים לשמירה על בית נקי עם חיות מחמד.

 

 לכל מי שיש חיות מחמד בבית כבר יודע: האבק והפרווה שהן מפזרות מסביב מצריכים ניקיון יומיומי. לא מדובר רק על הוצאת הפרווה, אלא על ניקיון פיסות העור, קשקשים ולכלוך שבאים ביחד איתן. אז איך שומרים על בית עם חיות מחמד נקי והיגייני? ל- "dyson" יש פתרונות:

 

ג'יימס מקראה, מהנדס מכני בכיר ב- dyson: "אם פרווה נמצאת אצלכם בכל מקום בבית , שאיבת אבק מהרצפות והריהוט וניקוי הפרווה והקשקשים היא חובה. המחקר שלנו מראה כי הדרך הטובה ביותר להיפטר מפרווה וקשקשים היא להוציא אותם מהבית לחלוטין, לכן שווה להשקיע בשואב אבק עם כוח שאיבה חזק ומערכת סינון אטומה. זאת הסיבה שאנחנו ב- dyson משקיעים זמן רב בפיתוח המסננים והאטמים שלנו, כדי לוודא שאנחנו תופסים לא רק את הפרווה והקשקשים שאפשר לראות, אלא גם את החלקיקים שאי אפשר."

 

מעבר לפרווה, קיימים מגוון חלקיקים מיקרוסקופיים שחיות מחמד מביאות איתן שאינם גלויים לנו. קשקשי חיות לדוגמא, מורכבים מחלקיקי עור מיקרוסקופיים שנושרים מבעלי חיים ביחד עם פרווה או נוצות. הקשקשים עלולים להגיע למשטחים או לעבור דרך האוויר באבק הביתי וכך להיקלט על ידי מערכות הנשימה שלנו ולגרום לאלרגיות. בארה"ב לכל 3 מ-10 אנשים עם אלרגיות ישנה תגובה אלרגית לכלבים וחתולים. כמו אבק, גם קשקשים מצטברים ברהיטים כמו: שטיחים, מזרנים, כריות ומהווים מקור מזון למזיקים.

 

צילום: דייסון

 

מומחי "dyson" מציעים דרכים להתמודד עם ניקוי פרווה ביתית, אבק וקשקשים:

 

  • הקפידו על טיפוח חיות המחמד – חיות מחמד משילות פרווה ברגע ששערותיהן מגיעות לשיא הצמיחה ונושרות לטובת שיערות חדשות. סירוק וטיפוח יכולים לגרום לנשירה מיידית באזור המיועד לכך ובכך למנוע נשירה בתוך תחומי הבית. ליעילות מקסימלית, נקו את אזור הטיפוח באותו רגע באמצעות שואבי האבק של dyson בעלי כוח שאיבה של עד AW240 והבטיחו איסוף אפקטיבי של פרווה, אבק וקשקשים.

 

  • נקו באזורים הגבוהים והנמוכים – כמו אבק, גם פרווה וקשקשים יכולים לעבור באוויר וליפול על משטחים בכל הבית. לכן, התחילו לנקות באזורים הגבוהים וסיימו ברצפות. אל תפספסו את הספות והכיסאות, במיוחד אם חיות המחמד שלכם מבלות שם. בנוסף רצוי לנקות גם ריהוט רך,  שעשוי גם כן להכיל פרווה, קשקשים, מזיקי אבק ואלרגנים אחרים.

 

  • טפלו בשמיכות, כריות ומצעים של בעלי החיים – שטיפה ב-60 מעלות תעזור לפרק את האלרגנים ולהפחית את כמות הקשקשים המיקרוסקופיים. בסוף השטיפה, וודאו שאתם מסירים את כל הפרווה שנשארה במכונה.

 

  • שאיבת אבק באיטיות ובכיוונים שונים – שאיבת אבק איטית נותנת לזרימת האוויר זמן רב יותר להסיר את הפרווה מהמשטח. תעברו מספר פעמים על השטיח בכיוונים שונים, כך תאספו יותר פרווה ותשחררו את השערות התפוסות.

 

  • הסירו את הפרווה מהמשטחים – שואבי אבק עם סיבי ניילון וסיבי פחמן במברשת "מקלפים" את השיער מהרצפות. המסרק על ראשי שואבי האבק של dyson, בעל סיבי הפחמן, מסיר את המשיכה הסטטית בין האבק לרצפות ומאפשר לשואב "לקלף" את האבק והפרווה מהרצפה בקלות.

 

  • שאיבה לעיתים קרובות – פרווה עשויה להתקבץ או להתפזר על שטיחים בתדירות גבוהה יותר משיער אנושי. שאיבה קצרה לעיתים קרובות מונעת את הצטברותה.

 

  • שימרו על ביתכם נקי מריחות – הריחות שנלווים לחיות המחמד עלולים להיות לא נעימים. אלו מגיעים פעמים רבות מפרווה שנשרה או קשקשים שנמצאים באוויר הבית ונוחתים על ריהוט וספות. כלבים גם יכולים להזיע בכפות רגליהם ולהשאיר את הזיעה ברחבי הבית. מומחי dyson בוחנים מגוון של ריחות אמיתיים, כולל של בעלי חיים, על מנת לייצר מסנני אוויר אמינים. מסנני האוויר של "dyson" משתמשים במסנן פחמן פעיל בעל מיליוני מיקרו-נקבוביות למען ספיגת ריחות וגזים.

 

אודות "דייסון":

שואבי האבק של "dyson" מתאימים לבתים עם חיות מחמד ומשלבים עוצמת שאיבה חזקה עם אביזרים מיוחדים להסרת שיער של חיות מחמד ואלרגנים. כל שואבי האבק של dyson בעלי עוצמת שאיבה חזקה לניקוי עמוק ויסודי בכל מקום שחיות המחמד שלכם היו בו! השואבים מאפשרים ניקוי עמוק של השטיחים באמצעות מברשות שנכנסות עמוק לתוך סיבי השטיח, כדי להסיר את השיער והלכלוך שחיות המחמד השאירו מאחור ומכילים פילטר יעיל ביותר הלוכד חלקיקים מיקרוסקופיים קטנים של 0.3 מיקרון, כולל אלרגנים וקשקשים של חיות מחמד.