כותרות אחרונות
Search

יאצק אולצ'אק מונה למנכ"ל חברת "פיליפ מוריס" העולמית (Philip Morris International).

יאצק אולצ'אק מנכ"ל "פיליפ מוריס" העולמית – צילום: PMI

 

יאצק אולצ'אק מונה למנכ"ל "פיליפ מוריס" העולמית (Philip Morris International).

המינוי מגיע כחלק מחיזוק מחויבות החברה ליצירת עתיד טוב יותר, בו סיגריות מוחלפות באלטרנטיבות טובות יותר בעלות ביסוס מדעי.

 

חברת פיליפ מוריס העולמית-  .Philip Morris International Inc (PMI) (NYSE: PM) מכריזה על מינויו של יאצק אולצ'אק לתפקיד מנכ"ל החברה, בעקבות האספה השנתית של בעלי מניות החברה לשנת 2021, שהתקיימה ב-5 במאי.

 

אולצ'אק, אשר בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל התפעול של החברה, נבחר גם לדירקטוריון החברה.  אנדרה קלנצופולוס, אשר כיהן כמנכ"ל PMI מ-2013 עד 5 במאי 2021, מונה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון בפועל טרם האספה. המינויים מגיעים בעקבות ההכרזות על שינויים בהנהלת החברה מדצמבר 2020.

 

יאצק אולצ'אק מנכ"ל "פיליפ מוריס" העולמית – צילום: PMI

 

בקבלתו את המינוי הביע מר אולצ'אק את מחויבותו להאיץ את השינוי לעבר עולם נטול עשן, עליו הכריזה PMI ב-2016. החברה מתמקדת בפיתוח, בביסוס מדעי ובשיווק אחראי של מוצרים נטולי עשן המזיקים פחות מעישון סיגריות, במטרה להחליף את הסיגריות בהקדם האפשרי. הוא התייחס ואמר: "אני מקבל בענווה ובהתרגשות את הובלתה של PMI בעת האצת המעבר שלנו לחברה נטולת עשן. PMI מובילה את הענף בחדשנות מדעית, ואנו שואפים כי יותר ממחצית ההכנסות נטו שלנו ב-2025 יגיעו ממוצרים נטולי עשן. תיק המוצרים המתפתח שלנו  יניע את עתידנו בטווח הארוך. אנו נתבסס על המחקר המדעי והמומחיות שלנו ונשתמש בכישורים ובדמיון הקולקטיבי שלנו כדי לחדש מעבר לתיק המוצרים הקיים שלנו ולחקור תחומים חדשים לפיתוח עסקי".

 

מר אולצ'אק (56), החל את הקריירה שלו ב-PMI ב-1993 בתפקידי ניהול פיננסיים וכלליים ברחבי אירופה, ביניהם מנהל השווקים של PMI בפולין ובגרמניה, וכיהן כנשיא אזור האיחוד האירופי, טרם מינויו לתפקיד סמנכ"ל הכספים של PMI ב-2012. ב- 2018 מונה לתפקיד סמנכ"ל התפעול. הוא בעל תואר שני בכלכלה מאוניברסיטת לודז' שבפולין. הוא מהווה גורם מניע חיוני בתהליך הפיכתה של PMI לחברה נטולת עשן, תהליך שעבר לשלב המסחרי עם השקת מכשיר ה- IQOS ביפן, ב-2014. תחת פיקוחו כסמנכ"ל התפעול הגדילה PMI את שיעור ההכנסות נטו הנובע ממוצרים נטולי עשן ל-28% ברבעון הראשון של 2021. בנוסף, תחת הובלתו הגדילה PMI את הכיסוי הגאוגרפי של מוצריה נטולי העשן מאפס ל-66 שווקים בארצות או בערים מרכזיות, נכון ל-31 במרץ 2021. כמו כן, מר אולצ'אק הוביל את השינוי המסחרי של PMI, ופיתח אותה בהצלחה מחברה הפועלת בעיקר מול עסקים לחברה הפועלת יותר ויותר מול הצרכנים.

 

יאצק אולצ'אק מנכ"ל "פיליפ מוריס" העולמית – צילום: PMI

 

מר קלנצופולוס, מנכ"ל החברה היוצא אמר: "יאצק ניצב בעמדה האידאלית למימוש החזון נטול העשן של PMI במסגרת תפקידו החדש כמנכ"ל. מחויבותו לחברה ולעובדיה היא הניצבת בבסיס הדחף שלו לתוצאות, לצד היכרותו המעמיקה עם המוצרים, המערכות, הערכים והמשקיעים שלנו. אני מאמין שהוא המועמד האידאלי על מנת להבטיח את המשך הצמיחה של פעילותנו העסקית ולהעניק ערך לבעלי המניות. אני מצפה להמשיך לעבוד עמו בתפקידי החדש כיו"ר הדירקטוריון".

 

"Philip Morris International": יוצרים עתיד נטול עשן.

Philip Morris International (PMI) מובילה מהפכה בתעשיית הטבק ליצירת עתיד נטול עשן, שתביא בסופו של דבר להחלפתן של הסיגריות במוצרים נטולי עשן לטובתם של בגירים שאחרת היו ממשיכים לעשן, החברה בכללותה, PMI ובעלי המניות שלה. PMI היא חברת טבק מובילה העוסקת בייצור ובמכירה של סיגריות לצד מוצרים נטולי עשן ומכשירים ואביזרים אלקטרוניים נלווים, ומוצרים אחרים המכילים ניקוטין בשווקים מחוץ לארצות הברית. בנוסף מייצאת PMI גרסה של מכשיר ה-IQOS בפלטפורמה 1 ואת המוצרים המתכלים הנלווים ל-.Altria Group, Inc למכירה תחת רישיון בארה"ב, שם קיבלו מוצרים אלה הרשאות שיווק ממנהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) במסלול בקשה להיתר טרום-שיווק של מוצר טבק (PMTA); ה-FDA התיר גם את השיווק של גרסת IQOS והמוצרים המתכלים הנלווים כמוצר טבק בעל רמת סיכון מותאמת (MRTP), לאחר שנמצא כי מתן צו חשיפה מופחתת עבור מוצרים אלה משרת את המטרה של קידום בריאות הציבור. PMI בונה עתיד שיתבסס על קטגוריה חדשה של מוצרים נטולי עשן, המהווים חלופה טובה בהרבה, בהשוואה להמשך עישון סיגריות, חרף העובדה כי אינם נטולי סיכונים כשלעצמם. PMI שואפת להבטיח, באמצעות יכולות רב-תחומיות בפיתוח מוצר, מתקנים מתקדמים וביסוס מדעי, שמוצריה נטולי העשן ייתנו מענה להעדפותיהם של הצרכנים הבגירים ולדרישות רגולטוריות מחמירות. תיק המוצרים נטולי העשן של PMI כולל מוצרי אידוי המבוססים על עיקרון חימום-ללא-שריפה ומוצרי אידוי המכילים ניקוטין. נכון ל-31 במרץ 2021 נמכרים מוצרים נטולי עשן של PMI ב-66 שווקים, ו-PMI מעריכה כי 14.0 מיליון מבוגרים בקירוב ברחבי העולם כבר עברו ל-IQOS והפסיקו לעשן. למידע נוסף, נא כנסו אל www.pmi.com ו-www.pmiscience.com.