כותרות אחרונות
Search

יום בינלאומי : יום הגלידה לארוחת בוקר.

כדאי שתדעו ….!

כדאי שתדעו שיש דבר כזה יום בינלאומי : "יום הגלידה לארוחת בוקר".

היוזמה ליום הגלידה הבינלאומי הינה של עובדת סוציאלית ממוצא יהודי – הגב' פלורנס רפפורט מרוצ'סטר בארה"ב.

 

מבדיקה שערכה חב' בן & ג'ריס : בישראל למעלה מ-100,000 יוצאי קהילה אנגלוסקסית יחגגו את יום הגלידה הבינלאומי לארוחת בוקר, ובבתי כנסת רבים הגלידה תחליף את הטשולנט בארוחת הקידוש.

 

צילום: יח"צ

 

מיליוני אנשים ממוצא אנגלוסקסי, ביחוד בארה"ב , חוגגים בשבת הראשונה בחודש פברואר , והשנה זה יחול בשבת –2/2/18  – את היום הבינלאומי לאכילת גלידה בארוחת בוקר.

 

אבי זינגר מנכ"ל חב' "בן & ג'ריס ישראל" מציין, שגם בישראל למעלה מ-100,000 אנשים מהקהילה האנגלוסקסית נוהגים לערוך ארוחת בוקר מיוחדת שהגלידות מככבות בה.

 

גם בבתי כנסת בירושלים, רעננה והרבה ישובים ביהודה ושומרון בהם יש ריכוזי קהילות אנגלוסקסיות נוהגים בארוחת הקידוש בשבת להחליף את הטשולנט בגלידות.

 

 

היוזמת הינה אמריקאית יהודיה – הגברת פלורנס רפפורט, עובדת סוציאלית ואם ל-6 מרוצ'סטר בארה"ב, שבאמצע שנות ה-60 חשבה שחייבים לעשות צעד לרומם את מצב הרוח של האמריקאים בחודש פברואר הקר והמשעמם, ומה יכול להיות מרענן ומרומם את מצב הרוח מאשר גלידות משובחות לארוחת הבוקר ?

 

צילום: יח"צ

עם השנים ששת ילדיה שבגרו והבת הצעירה שאף עלתה לישראל החלו להפיץ את הבשורה בעולם וגם בישראל ויום הגלידה נחגג כיוםפ לא רק בארה"ב אלא גם בקנדה, ניו זילנד, אנגליה, אוסטרליה, הודו , מצרים וישראל.

 

מבדיקה שערכה בן & ג'ריס בישראל : 54% מהישראלים אוכלים גלידה גם בחודשי החורף והישראלים הינם במקום ה-7 בעולם בנושא אכילת גלידה . הישראלי אוכל בממוצע כ-10 ליטר גלידה  בשנה.

 

במקום ה-1 בעולם בצריכת גלידה לנפש הינה ניו זילנד – 28 ליטר גלידה בממוצע בשנה. במקום ה-2 – ארה"ב – 21 ליטר גלידה לנפש בממוצע בשנה. במקום ה-3 – אוסטרליה – 18 ליטר גלידה לנפש