כותרות אחרונות
Search

"יקב בנימינה" משיק לקראת חג הפסח 4 יינות איכותיים.!

תמונת השער באדיבות אתר האינטרנט של יקב בנימינה

 

"יקב בנימינה" משיק ארבעה יינות לקראת חג הפסח.!

 

יין טוב מתחיל בכרם:

בכרם מתחילה היצירה. זהו המקום בו הרכב האדמה, תנאי האקלים, אופי הזן ובשלות הפרי הופכים לחומר הגלם החשוב ביותר של יקב בנימינה. בכל עונת בציר קולט היקב את הענבים שנבצרו בכרמים הפרושים לאורכה של המדינה מרמת הגולן ודרומה אל הכרמים המשובחים בגליל העליון והתחתון דרך אזור הרי ירושלים וכרמי יוסף ועד לכרמים הדרומיים.

 

על מרכז המבקרים של "יקב בנימינה":

מרכז המבקרים של יקבי בנימינה ממוקם במבנה היסטורי מרשים  בלב המושבה הציורית בנימינה.  המבנה הוקם בשנת 1925 ע"י הברון רוטשילד כבית חרושת לייצור בשמים. 87 שנים לאחר מכן, שוחזר המבנה תוך שימת דגש מיוחד על חיבור למורשת המקום ומוצאו של הברון רוטשילד.

 

אירועים באולמות היקב:

כל אירוע  ביקב בנימינה מתחיל כטיול קסום, נמשך כמשתה כיד המלך, מלא חיים ומסתיים עם חיוך רחב. ביקב בנימינה האירוע שלכם נחגג עם טעמים משובחים, באווירה אלגנטית וטבעית ושמחה. אולמות היקב שוכנים בלב המושבה  הציורית בנימינה, אל מול כתף הכרמל במקום בו שכן המפעל להפקת תמציות בשמים מפרחי היסמין.

 

ההשראה של "יקב בנימינה":

עוד משחר ימי האדם, יין קירב בין אנשים. באירועים היסטוריים, באירועים רבי משתתפים וברגעים פרטיים היין היה שם כדי לשמח, לקרב, לקדש, לייחד ולאחד.   כשביקב בנימינה יוצרים יין, הם רואים לנגד עיניהם את החיבור האנושי החזק  שנרקם ברגע בו נפתח הבקבוק ונמזג לכוסות, את עושר הטעמים שהוא מציע ואת התחושה שהוא מותיר אחריו. ביקב בנימינה  יוצרים יין באהבה ותוך הקפדה על איכות בלתי מתפשרת, עבור אנשים שאוהבים יין. ומשכח, הם פותחים את שערי היקב לביקורים, לסיורים ולעריכת אירועים קטנים. הם מאמינים שהיקב שלהם, הוא המקום בו האורחים מגלים שיין איכותי, שנעשה מתוך אהבה, השראה ותשוקה, הוא הדרך הטובה ביותר להעלות חיוך ולחבר בין אנשים.

 

לקראת חג הפסח משיק יקב בנימינה ארבעה יינות איכותיים. 

אודם 2016

 מסדרת אבני החושן

יין אדום יבש

 

צילום: יח"צ יקב בנימינה

 

סדרת אבני החושן מבית יקבי בנימינה, מייצגת את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר ללא פשרות. אבני החושן הינן אבנים יקרות אשר היו משובצות על אפודו של הכהן הגדול. כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, כך בחרו ביקב בנימינה ענבי יין איכותיים ממיטב הכרמים שלהם ששובצו יחד לידי יצירת מופת המשקפת את שאיפתם ליצור יינות טובים ומרגשים.

 

 

הרכב זנים: 88% סירה,  12% ויונייה

אזור גידול: סירה – מבוא חמה- רמת הגולן ויונייה שומרייה –צפון הנגב

תהליך ייצור: ענבי הסירה נבצרו בסוף חודש אוגוסט במבוא חמה בדרום רמת הגולן יחד עם ענבי הסירה נבצרו גם מעט ענבי ויונייה (כ-12%הממסך הסופי) מכרם שומרייה בצפון הנגב. ענבי הסירה הוכנסו למיכלי תסיסה ביחד עם ענבי הויונייה להשרייה בטמפרטורה נמוכה. בהמשך התרחשה התסיסה האלכוהולית המשותפת של שני הזנים במשך כשמונה ימים ובסיומה נותר היין במגע עם הקליפות למשך2 ימים נוספים לפני הסחיטה. היין הועבר להתבגרות בחביות עץ אלון למשך 16 חודשים, שבסיומה נבנה הממסך בין החביות השונות והיין הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון . לאחר המילוי המשיך היין תהליך התבגרות בבקבוק למשך עוד כשנה במרתפי היקב.

 

רשמי טעימה: אודם 2016 הינו יין בעל גוף בינוני ומבנה מרוכז, המאוזן ברעננות טובה ומלווה בניחוחות פרי יער סגול, פרחים ותיבול מפולפל. הוא מוכן לשתיה כבר כעת אך ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות. היין יהווה מלווה מצוין למנות בשר טלה, חזה ברווז וגבינות קשות ועשירות טעם

מחיר:  אבני החושן אודם 2016 – 90 ש"ח

 

 

בנימינה מרלו רזרב 2017

יין אדום יבש

 

צילום: יח"צ יקב בנימינה

 

זן הענבים: %100 מרלו

אזור גידול: הגליל העליון

 

תנאי גידול ואקלים: מקור הענבים מכרמים בגליל העליון המאופיינים בשילוב של קרקע בזלתית עם אדמת טרה רוסה, בעלת אוורור יעיל לבית השורשים. אזור זה נהנה מאקלים קריר, בעל לילות קרירים במהלך הקיץ וימים חמים, בנוסף האזור מצטיין רמת לחות נמוכה באוויר. תנאים אלו מאפשרים הבשלה ארוכה והתפתחות טובה של רכיבי צבע וחומרי הארומה והטעם של הענב.

 

 תהליך ייצור היין: הענבים בשני האזורים נבצרים בבציר לילי במועדי הבשלה אופטימאליים. לאחר שמפרידים את הענבים משזרותיהם הם מועברים למכלי תסיסה בינוניים וקטנים בנפחים של 5-12 טון, לצורך התססה ומיצוי הטעמים. היין שורה על קליפותיו בין שבועיים וחצי לשלושה שבועות עד לסחיטה. לאחר הסחיטה היין עובר תסיסה מלולקטית והצללה קלה ועובר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, כרבע מהחביות הן חדשות. בהמשך נבנה הממסך (בלנד) בין החלקות השונות והיין מועבר בקבוק לאחר סינון והצללה מינימליים.

 

רשמי טעימה: בנימינה רזרב מרלו מאופיין בבשלות מאופקת ואיזון מצוין בין רעננות וריכוז טעמי הפרי הבשל. תנאי ההבשלה ושילוב סוגי הקרקע הניבו ענבים עשירים בצבע, בארומות ובטעמים, עם חומציות תומכת ומורכבות גבוהה. דילול בכמות היבול במספר כרמים סייעה להשיג איזון מושלם. היין בעל צבע אדום עמוק וניחוחות עזים של פטל אדום, שזיף בשל, תבלינים מתוקים וניחוח עדין של שוקולד וקפה קלוי. ליין מבנה מלא, המאוזן בין רעננות לבשלות עם טעמי פרי שחור ארומטי, תבלינים ומעט מינרליות וסיומת ארוכה ומהנה.

מחיר: מרלו רזרב 2017 – 60 ש"ח

 

 

 

יוגב קברנה סוביניון-שיראז 2018

יין אדום יבש

 

צילום: יח"צ יקב בנימינה

 

הרכב הזנים: קברנה סוביניון, שיראז

אשכולות הקברנה סוביניון והשיראז נבצרו בכרם של יוני לבשטיין בקיבוץ מבוא חמה

 

דגשים בתהליך הייצור: הענבים של כל זן נבצרו בנפרד, בהפרש של כ-3 שבועות. לאחר ההפרדה משדרות האשכולות עברו תסיסה בנוכחות הקליפות במשך שבועיים. לאחר התסיסה נבנה הבלנד, היין התייצב ועבר תקופת התבגרות במשך כ-6 חד׳ במיכל נירוסטה במגע עם עץ אלון צרפתי.

 

אופי היין: היין בעל ארומת פרי אופיינית, אשר רומזת לפירות יער ומופיעה על רקע אלגנטי ונעים של עץ אלון עם נוכחות קלה של וניל. היין בעל גוף בינוני, הוא מוכן לשתיה כיום וישמר היטב במהלך שלוש השנים הקרובות.

 

התאמה למנות: היין מלווה באופן אידיאלי לסלטים קרים בסגנון ים תיכוני, קבב טלה בעשבי תיבול, גבינות קשות וארומטיות, כגון: פקורינו וקיצ׳וטה.

מחיר: יוגב קברנה – שיראז 2018 – 39 ש"ח

 

 

בנימינה רזרב סמיון 2018

יין לבן יבש

צילום: יח"צ יקב בנימינה

 

הרכב זני ענבים: 90%סמיון, סוביניון בלאן 10%

אזור גידול: אזור גידול: רמת סירין גליל תחתון

 

תנאי גידול ואקלים: הכרם של רמת סירין מאופיין בשילוב של סלע וולקני ואדמת חרס אדומה עם יכולת ניקוז טובה, הדבר מאפשר גידול מאוזן והבשלה הומוגנית. משטר הרוח בכרם והלחות הנמוכה יחסית עוזר לאזן את החום ולמנוע התפתחות מזיקים ופטריות, אך גם תורם להתבגרות מהירה ואיכותית.

 

תהליך ייצור היין: מיד עם הגעת הענבים ליקב הם נסחטו בעדינות והתירוש הועבר לשיקוע טבעי למשך הלילה. בהמשך הועבר התירוש לתסיסה קרה במיכל נירוסטה, בטמפרטורה של 140 . תנאים אלו משמרים את הניחוחות העשבוניים והפירותיים האופייניים לזן זה. מהיין לאחר השיקוע הועבר לתסיסה בחביות עץ אלון ואקציה צרפתיות ואמריקאיות. לאחר התסיסה היין נשאב מהחביות ליצירת הבלנד הסופי והמשיך ליצוב סינון ולבקבוק.

 

רשמי טעימה: בנימינה רזרב סמיון הוא יין לבן יבש בעל אופי מרענן, פריך וקיצי. באף שפע ארומות של פירות קיץ בשלים כמו מלון ואפרסק לבן וכן מעט הדרים. בטעימה היין מהודק מאד, יבש, מינראלי ובעל נוכחות ואינטנסיביות טובה. טמפ' הגשה 8-10°C .

מחיר: סמיון רזרב 2018 – 60 ש"ח