כותרות אחרונות
Search

יקב "היוצר" מתחדש לכבוד חג הפסח 2021 בשלל השקות של יינות איכותיים.

 

 

 יקב "היוצר" מתחדש לכבוד חג הפסח 2021 בשלל השקות של יינות איכותיים.

בנוסף, מוצעים מגוון מארזים יוקרתיים כמתנה לחג.

 

 

יינות היוצר מופצים ונמכרים ברחבי העולם ומהווים עדות וחותם איכות לתעשיית היין הישראלית. טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין מכל העולם משבחים אותו. זהו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי. המשפחה נטעה כרמים בכל אזורי היין המובחרים החל מהגליל העליון בצפון ועד רמת הנגב בדרום מתוך הבנה כי בכל חלקה מתקיימים תנאי גידול עם מאפייני פרי שונים. כל כרמי היקב עומדים תחת פיקוח קפדני בכדי לוודא תנאי גידול מיטביים לכל גפן.

 

מנכ"ל יקב היוצר, אראל ברקאי: "לקראת חג הפסח 2021 היקב שקד על השקת מגוון רחב של יינות בסדרות השונות. חג הפסח ידוע כחג היין, אין שולחן חג בלי יין ואנו ערוכים עם היצע שיתאים לכל חך ולכל כיס. היינות שלנו החג ימכרו במחירים מיוחדים, מ – 30 ₪ בסדרת בראשית ועד 300 ₪ בעבור בקבוקי המגנום בסדרת האוטר. השנה הערכות הינה מיוחדת לאור משבר הקורונה. לשם כך הקמנו אתר סחר בו ניתן להזמין את היינות שלנו עם משלוח עד הבית, https://www.store.hayotzerwine.co.il/. אנו יודעים כי למעלה מ 90% אחוזים ימזגו יינות אדומים סביב שולחן החג, ולאוכל המוגש ולכך נערכנו."

 

סדרות מובחרות לחג פסח 2021,

סדרת בראשית (Genesis) יקב היוצר – לקראת החג סדרת בראשית מתרחבת עם יין חדש ומיוחד:

סדרה בראשית הינה סדרה רחבה הכוללת זנים נבחרים אדומים ולבנים. הזנים האדומים הינם, קברנה סוביניון, מרלו, ושיראז והלבנים, שרדונה וסוביניון בלאן ובנוסף בראשית רוזה. הזנים השונים נוצרו מכרמים רעננים מצפון הארץ ועד דרומה. תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות. בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר. היין התיישן למשך 6 חודשים.

 

 היוצר בראשית קברנה סוביניון "מתוק עדין" – 2018

צילום: אייל קרן

 

 

צבעו ארגמן, בעל ריחות של דובדבן שחור וקקאו עם רמז של וניל וציפורן, בעל מתיקות מעודנת וגוף מלא. כרם קברנה סוביניון צעיר הנטוע במושב לכיש. 12.5% כהל. יין המתאים במיוחד הן לחך הישראלי ובעיקר לשולחן החג החגיגי.

 

תיאור היין: בצבע ארגמן, בעל ריחות של דובדבן שחור וקקאו עם רמז של וניל וציפורן, בעל מתיקות מעודנת וגוף מלא.

הכרם: כרם קברנה סוביניון צעיר (בציר שישית) הנטוע במושב לכיש.

טיפול ביקב: הכרם נבצר בתחילת חודש אוגוסט 2018 (שנה מקדימה) ברמת הבשלה גבוה. אחרי ריסוק והפרדת שדריות התירוש הותסס בחום מבוקר עד השגת מתיקות שריות רצויה.

נתונים אנליטיים:

שם היין

היוצר לגטו שרדונה

בציר

2018

זנים

קברנה סוביניון

כהל

12.5%

pH

3.65

חומציות כללית

5.9

מתיקות

4.5%                     

 

אדמה: רדזינה לסית

אקלים: ים תיכוני יבש.

התאמה לאוכל: יין אדום  מלא, נאה באפריטיף ובקינוח, מלווה היטב ירוקות מטוגנים ומנת בשריות קלות (עופות).


מחיר מומלץ לצרכן: סדרת בראשית: 39.9 שקלים. מבצע לפסח 2 בקבוקים 60 שקלים.

ניתן להשיג: ברשתות השיווק ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

 

סדרת VIRTUOSO

הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה סוביניון, מרלו ושיראז ושניים לבנים, שרדונה וגוורצטרמינר. סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת.

 

ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן למשך 9 חודשים.

 

לכבוד חג האביב אנו מרעננים את סדרת הוירטואוזו ומוסיפים שרדונה – יין מלא עם רעננות מיוחדת מכרם הנטוע בשילו שבשומרון, בעל ניחוחות של פטל אדום ווניל. מכיל 13.6% כהל.

 

אראל ברקאי, מנכ"ל היקב: " הוירטואוזו שרדונה, יין אלגנטי, שכיף לשתות, הופך להיות נדבך חשוב בסדרת הוירטואוזו שלנו, שכל כך אהודה על הצרכן הישראלי".

 

היוצר Virtuoso שרדונה – 2019

צילום: אייל קרן

 

תיאור היין: בצבע צהוב בהיר עם גוון מוזהב, בעל ריחות של פרחים לבנים, אגוזי לוז ואגסים עם רמז של וניל, מלא, רענן וארוך בפה.

הכרם: כרם שרדונה בשילה בגובה 700 מטר מעל פני הים.

טיפול ביקב: הכרם נבצר בסוף חודש אוגוסט 2019 אחרי הבשלה ערוכה.המיץ הופרד עם קבלת הפרי וקורר. אחרי שפייה המיץ הנקי הותסס במיכל נירוסטה בחום מבוקר במשך חודש. היין נשמר "על השמרים" שלושה חודשים נוספים בנוכחות עץ עלון. אחרי תהליכי שפייה וסינון היין מולה באמצע יולי 2019.

 

נתונים אנליטיים:

שם היין

היוצר לגטו שרדונה

בציר

2018

זנים

שרדונה

כהל

13.0%

pH

3.22

חומציות כללית

6.6

מתיקות

יבש

 

אדמה: רנדזינה דקה על סלע גירית.

אקלים: ים תיכוני.

התאמה לאוכל: יין לבן מלא ורענן מלווה היטב כל מאכל ים, דגים במיוחד שמנוניים, סושי, סשימי, עופות, וגם גבינות במיוחד גבינות עתירי שומן.

מחיר מומלץ לצרכן: 49.9 שקלים. מבצע לפסח 2 בקבוקים ב- 80 שקלים.

ניתן להשיג: ברשתות השיווק ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

 

סדרת לגאטו (Legato), יקב היוצר

לגאטו (Legato), סדרת יינות פרימיום חדשה המבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה, מרלו ושיראז, שני זנים  לבנים: ויונייה ושרדונה ובנוסף רוזה. ייחודה של סדרת הפרימיום לגטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין. ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם השירה הבאה לידי ביטוי גם בשם הסדרה. היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים.

 

לקראת חג החירות, השקה חגיגית במיוחד, לגאטו ברברה. אדום עז, בעל ריחות של דובדבן ושזיף עם רמז של ציפורן וקינמון, עגול ורענן. כרם ברברה צעיר צמוד למנזר דיר רפאת (גבעת שמש). 13% כהל. התיישן 21 חודשים בחביות עץ.

 

התאמה לאוכל: תבשילי בקר ומרינדות עשירות בשומן, עופות: ברוז וסלו, פסטות.

 

אראל ברקאי, מנכ"ל היקב: "אחד היינות המיוחדים שהושקו בישראל, החלטנו להוציא כמות מוגבלת של 5,000 בקבוקים לשוק, ולתת לצרכן יין בעל value for money יוצא דופן".

 

היוצר Legato ברברה – 2018

צילום: אייל קרן

 

תיאור היין: בצבע אודם עז, בעל ריחות של דובדבן ושזיף עם רמז של ציפורן וקינמון, עגול ורענן

הכרם: כרם ברברה צעיר צמוד למנזר דיר רפאת (גבעת שמש).

טיפול ביקב: הכרם נבצר בתחילת חודש אוגוסט 2018 (שנה מקדימה) בהבשלה מלאה. אחרי ריסוק והפרדת שדריות התירוש הותסס בחום מבוקר עד יובש.אחרי תסיסה                            מלולקטית ושפייה היין התיישן 21 חודשים בחביות עץ.


נתונים אנליטיים:

שם היין

היוצר לגטו שרדונה

בציר

2018

זנים

ברברה

כהל

13.0%

pH

3.43

חומציות כללית

6.6

מתיקות

יבש

 

אדמה: אדמה רנדזינה גירית לבנה.

אקלים: ים תיכוני

התאמה לאוכל: יין אדום רענן, מתאים לאנטיפסטי, ריזוטו, ניוקי, עופות צלויים (שיפודים), בשרים עם ירקות טריים (המבורגר), נקניקים. יין רב תכליתי שנותן מענה אולם למאכלים שקשה להתאים.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪. להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

 

סדרת ליריקה, יקב היוצר

יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הסדרה כוללת יינות זניים, מורווד, סירה וארגמן שהינם יינות אדומים, ויונייה שהינו זן לבן ושני בלנדים אדומים, GSM והרמוני. הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור שבגליל העליון. דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. היין התיישן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים ועוד כ- 6 חודשים בבקבוק.

 

מחיר מומלץ לצרכן: 100 ₪.

ניתן להשיג: בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

 

סדרת האוטר, יקב היוצר

צילום: אייל קרן

 

סדרת האוטר היא יצירה אישית ייחודית של יינן היקב, פיליפ ליכטנשטיין. היין מהווה תוצר של בחירותיו של היינן, ללא מגבלות של אזורי גידול, זני ענבים וטיפול בכרם, ולפיכך מהווה ביטוי אישי שלו. שם הסדרה AUTEUR – יוצר בצרפתית, מבטא קשר מיוחד זה בין היינן היוצר לבין היין. הסדרה כוללת 3 יינות, קברנה סוביניון, סירה ומריטאז'. היין התיישן מעל 24 חודשים בחביות עץ צרפתיות. מכיל 13.5% – 14.5% כהל.

 

סדרת האוטר הוותיקה מתרחבת, בלנד בורדולזי, "האוטר מריטאז' מושק בימים אלו לקראת החג הקרב. יין עמוק, בעל צבע ארגמני, עם ניחוחות של פירות יער ושזיף כחול, עם רמזים של וניל וטבק , בעל גוף מלא, חם ועוצמתי. מופק מארבע כרמים: כרם קברנה במושב דישון (גליל עליון), כרם מרלו בצומת ישע, כרם פטי ורדו שבשפלה וכרם קברנה פראן בגמזו בשפלת יהודה. 13.5% כהל.

 

אראל ברקאי, מנכ"ל היקב: " האוטר מריטאז' הוא יצירה מהממת של פיליפ ליכטנשטיין, יינן היקב. יין עם אופי ייחודי הנותן לכל אחד מהזנים המרכיבים אותו מקום של כבוד".

 

הכרם: ארבע כרמים: כרם קברנה במושב דישון (גליל עליון), כרם מרלו כמה קילומטר צפונית ממנו בצומת ישע, כרם פטי ורדו בגדרה וכרם קברנה פראן ב גמזו (שפלת יהודה).

 

טיפול ביקב: כל כרם נבצר לחוד בהבשלה מלאה. המרלו ב 17 לאוגוסט 2017, ה קברנה סוביניון כחודש אחריו,  ה פטי ורדו ו ה קברנה פראן אחרי עוד כשבועיים. אחרי ריסוק והשריה קרה , התירוש של כל כרם תסס על הקליפות במשך 20 יום בערך. אחרי תסיסה מלולקטית ושפייה היינות של כל אחד מהחלקות התישנו בחביות עץ עלון צרפתי במשך 24 חודשים.

 

נתונים אנליטים:

שם היין

היוצר ליריקה הרמוני

בציר

2017

זנים

מרלו, קברנה סוביניון, פטי ורדו וקברנה פראן.

כהל

13.5

pH

3.60

חומציות כללית

5.9

מתיקות

יבש

אדמה: טרה רוסה בגליל העליון אדמות חרסיתיות ו גרמוסול באזור השפלה.


אקלים: ים תיכוני

התאמה לאוכל: יין אדום בעל גוף ועוצמה, מתלווה להפליא לבשר אדום צלוי או בקדרה, מתאים לטלה, לברווז, ל מרינדות בשר ופסטה בולוניאז.


מחיר מומלץ: 180 ₪.

ניתן להשיג: בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

 

יקב היוצר מציג מארזים יוקרתיים לחג הפסח

לקראת פסח משיק יקב היוצר מגוון מארזים יוקרתיים ואלגנטיים. המארזים מתאימים למתנות למארחים או לפינוק אישי. בין המארזים אותם ניתן לרכוש בחנויות היין המובחרות או באתר המקוון של היקב:

 

צילום: אייל קרן

 

מארז ליריקה צבעוני יקב היוצר

מארז מהמם וצבעוני המכיל שני בקבוקי ליריקה לבחירה. ליריקה הינה הסדרה הים תיכונית עם זנים ובלנדים מאוד מעניינים, הסדרה כוללת מורווד, סירה וארגמן שהינם יינות אדומים, ויונייה שהינו זן לבן ושני בלנדים אדומים, GSM והרמוני.

מחיר מומלץ לצרכן: 220 ₪.

המארז ישווק: בחנויות היין הנבחרות והן בבוטיק היין האינטרנטי של היקב.

 

 

מארז האוטר עם שתי כוסות יין יוקרתיות יקב היוצר

השקה מיוחדת לקראת פסח. מארז יפיפה הכולל בקבוק האוטר קברנה סובניון או סירה. האוטר הינו יין המתיישן בחבית עץ אלון צרפתי 24 חודש ועוד כ 6 חודשים בבקבוק, והינו פרי יצירתו של אמן היין פיליפ ליכטנשטיין. יין מלא גוף ועוצמתי.

 

מחיר מומלץ לצרכן: 195 ₪.

המארז ישווק: בחנויות היין הנבחרות והן בבוטיק היין האינטרנטי של היקב.