כותרות אחרונות
Search

"ישיבה יוניברסיטי", משיקה בימים אלה תכניות לסטודנטים לתואר ראשון בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן.

בתמונה מימין לשמאל: פרופ' יפה זילברשץ, היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל – עופר דהן, מנכ"ל ביה"ס הבינלאומי של אוניברסיטת בר אילן – מיכל נוימן, סגנית היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל – צילום: כנרת ריבקינד

 

"ישיבה יוניברסיטי", משיקה בימים אלה תכניות לסטודנטים לתואר ראשון בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן.

לראשונה: ישיבה יוניברסיטי, הנחשבת לאוניברסיטה מובילה בארה"ב, משיקה בימים אלה תכניות חדשות לסטודנטים לתואר ראשון בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן. התוכניות המהפכניות תיפתחנה בתחילת שנה"ל תשפ"ה (אוקטובר 2024).

 

באירוע ההשקה שהתקיים בימים אלה במלון ענבל בירושלים השתתפו: פרופ' יפה זילברשץ, היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל ולשעבר יו"ר הוות"ת; פרופ' מלאת שמיר, סגנית הנשיא לבינלאומיות באוניברסיטת תל אביב; פרופ' משה לוינשטיין, המשנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן;

 

ד"ר נעם וסרמן, דיקאן הפקולטה למינהל עסקים בישיבה יוניברסיטי (SY SYMS); הרב יוסף קלינסקי, דיקן לימודי התורה בישיבה יוניברסיטי, הרבנית שני טרגין, ראש בית המדרש לנשים בישיבה יוניברסיטי ישראל; מיכל נוימן, סגנית היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל ולשעבר מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה; סטפני שטראוס, מנכ"לית ישיבה יוניברסיטי בישראל ועוד…

 

התכניות החדשות משלבות חוויה לימודית של ישיבה יוניברסיטי במקביל ללימודים באוניברסיטאות מובילות בישראל. 

 

קהל היעד ללימודים בתכניות הוא בעיקר סטודנטים שנמצאים השנה (תשפ"ד – 2023-24) בישראל במדרשות ובישיבות המעוניינים להישאר בארץ ולהמשיך את חווית הלימודים שלהם בישיבה יוניברסיטי.

 

עם אוניברסיטת בר אילן הם ילמדו לתואר ראשון בפסיכולוגיה ורב תחומי במדעי היהדות, ועם אוניברסיטת תל אביב – לתואר ראשון במנהל עסקים. הלימודים האקדמיים באוניברסיטאות בישראל יהיו בשפה האנגלית ויתבססו על שילוב של למידה מרחוק והתמחויות והתנסויות בקמפוסים.

 

שנת הלימודים האקדמית האחרונה בתכניות תינתן על ידי ישיבה יוניברסיטי. במקביל ללימודים האקדמיים, יתקיימו לימודי תורה לבנים בקמפוס גרוס של ישיבה יוניברסיטי בירושלים, ולבנות בקמפוס של בי"ס חורב לבנות בירושלים.

 

לימודים אלה יאפשרו לסטודנטים להיצמד לתכנית לימודים כמו זו הקיימת בישיבה יוניברסיטי בארה"ב, שבה משלבים לימודי תורה אינטנסיביים עם לימודים אקדמיים ברמה גבוהה ביותר. בנוסף ללימודי התורה יזכו התלמידים לחיי קמפוס חברתיים עשירים ומגוונים ברוח ישיבה יוניברסיטי כפי שהם מתקיימים באוניברסיטה בניו יורק.

 

בתמונה מימין לשמאל: פרופ' יפה זילברשץ, היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל – עופר דהן, מנכ"ל ביה"ס הבינלאומי של אוניברסיטת בר אילן – מיכל נוימן, סגנית היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל – צילום: כנרת ריבקינד

 

אומר הרב ד"ר ארי ברמן, נשיא ישיבה יוניברסיטי: "אנו מתרגשים מאד להציע הזדמנות כזו לתלמידים שלנו. פעילות ישיבה יוניברסיטי בישראל מחזקת את תפקידנו כאוניברסיטה יהודית גלובלית מובילה, החורטת על דגלה את חינוך תלמידינו לחיים אישיים ומקצועיים שלצידם השפעה, משמעות ותיקון עולם ברוח היהדות והציונות. מדובר בתכנית שפוטנציאל ההשפעה שלה על הקשר בין יהדות ארה"ב לבין מדינת ישראל הוא עצום, ובכוונתנו להרחיבה לדיסציפלינות נוספות ולשיתופי פעולה עם אוניברסיטאות נוספות בישראל."

 

מציינת פרופ' יפה זילברשץ, היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל ולשעבר יו"ר הוות"ת: "אלו תכניות מהפכניות וחשובות, שמתכתבות עם המגמה של אוניברסיטאות בישראל לשלב כוחות עם אוניברסיטאות מובילות בעולם בבניית תכניות אקדמיות משותפות במסגרת קידום הבינלאומיות של מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. מדובר בתכניות שממקסמות את היתרונות של המערכת האקדמית הישראלית המפוארת עם ייחודה של ישיבה יוניברסיטי כאוניברסיטה היהודית החשובה והמובילה בארה"ב."

 

פרופ' זילברשץ הוסיפה וציינה כי: "החזון הוא לאפשר לסטודנטים שאינם ישראלים ללמוד במוסדות האקדמיים המעולים בישראל בשפה האנגלית תוך יצירת מפגש עם הסטודנטים הישראליים והכל במקביל ותוך כד לימודי תורה מעמיקים ברוח ובדרך ישיבה יוניברסיטי".

 

לדבריה, האירועים הקשים שאנו חווים בתקופה הזו של המלחמה בישראל וגילויי האנטישמיות בעולם מחזקים את הצורך בקיום האפשרויות לבוא וללמוד בישראל ולהכיר את המדינה ואת העם היושב בציון.

 

פרופ' זילברשץ: "אנו מאמינים שבעקבות המלחמה יהודי העולם ירצו לשהות בישראל ולהכיר את החיים בה. התכנית שלנו היא נדבך חשוב במימוש הרצון שלהם ומאפשרת להם לחיות כאן בתקופת הלימודים האקדמיים".

 

בהתייחס לחשיבות שיתוף הפעולה בין ישיבה יוניברסיטי לבין אוניברסיטאות בארץ, הוסיפה פרופ' זילברשץ ואמרה כי ", הגעת סטודנטים מחו"ל לקמפוסים של האוניברסיטאות בישראל יוצרת מפגש מעשיר עם הסטודנטים הישראליים ומקדמת פתיחות ורוחב השכלה".

 

ישיבה יוניברסיטי נוסדה בשנת 1886 ומדורגת בחזית המוסדות האקדמיים המובילים בארה"ב. באוניברסיטה לומדים כ-7,400 סטודנטים בארבעה קמפוסים לתארים ראשון, שני ולימודי דוקטורט.

 

על פי מגזין פורצ'ן הנודע, הפקולטה ללימודי סייבר מדורגת במקום השני בקרב האוניברסיטאות בארה"ב.ישיבה יוניברסיטי ידועה גם בזכות קבוצת הכדורסל שלה. לפני תחילת כל משחק מושמעת התקווה. באוניברסיטה מגוון רחב של פקולטות נחשבות, כגון: בינה מלאכותית, ביוטכנולוגיה, רפואה, מדעי המחשב, משפט מנהל עסקים, פסיכולוגיה, חינוך ויהדות, ועוד…

 

בתמונה מימין לשמאל: פרופ' יפה זילברשץ, היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל, עופר דהן, מנכ"ל ביה"ס הבינלאומי של אוניברסיטת בר אילן ומיכל נוימן, סגנית היו"ר האקדמי של ישיבה יוניברסיטי בישראל.

קרדיט צילום: כנרת ריבקינד