כותרות אחרונות
Search

כיצד נמנעים מכינים וכיצד נפטרים מהן לקראת חזרה לביה"ס ולגן !

ראש נקי עם "נובוקיד" !

כיצד  נמנעים מכינים וכיצד נפטרים מהם – לקראת חזרה לביה"ס ולגן.

טיפים ועצות שימושיות להורים….ולילדים.

 

צילום: יח"צ נובוקיד

 

עם החזרה לגן ולביה"ס, צצה ועולה שוב הבעיה אשר הפכה לחלק אינטגרלי מחייו של כל הורה וילד בישראל – הכינים.

 

סקר שנערך לאחרונה, ע"י המותג נובוקיד, מצביע כי למעלה מ-35% מילדי הגן וביה"ס סובלים מהידבקות בכינים. עוד עלה מן הסקר כי למעלה מ-85% מהילדים בישראל ידבקו לפחות פעם אחת במהלך חייהם בכינים.

 

צילום: יח"צ נובוקיד

 

שהות הילדים שעות רבות יחד במסגרות החינוכיות, בשילוב העובדה כי הכינים פיתחו זה מכבר עמידות לרוב התכשירים הקיימים, מגבירים את המטרד ומקשים על הטיפול.

 

ד"ר להבית אקרמן, מסבירה כיצד נדבקים בכינים: "כינים אינן קופצות מראש לראש, הן פשוט זוחלות ומוכרח להיות מגע ישיר בכדי להידבק." לדבריה: "להיגיינה אין קשר להידבקות בכינים וחפיפת השיער לעתים תכופות לא תשנה את מידת ההידבקות. ברוב המקרים נדרש מגע ישיר ממושך בין הראשים כדי שהכינים יעברו מראש לראש".

 

צילום: יח"צ נובוקיד

 

בימים אלה מושק  בישראל מכשיר ייחודי רב פעמי לטיפול ומניעת כינים וביצי כינים: נובוקיד, המציע טיפול יבש, קצר, נוח וקל לשימוש. הטיפול במכשיר הינו 100% טבעי ומשמיד את הכינים וביצי הכינים בטכנולוגיה חדשנית של נידוף חומר פעיל 100% טבעי, המבוסס על חומצת חומץ ושמן רוזמרין אשר חודר לכינים ולביצים וקוטל אותן.

 

צילום: יח"צ נובוקיד

 

מומחי נובוקיד מעניקים טיפים ועצות  להבטיח ראש נקי מכינים וביצי כינים:

 

  1. כשלושה שבועות לפני החזרה לבית הספר יש לבדוק את ראשי הילדים וליזום "מבצע חפיף" של כל ילדי הבית, המצעים ומברשות השיער. כך יובטח כי הילדים יתחילו את שנת הלימודים החדשה בראשים נקיים.

  2. יש לחזור על הטיפול בנובוקיד כטיפול מונע אחת לשבוע בתקופת ההדבקה וכדאי לתאם יום בו כל ילדי הבית יעשו יחד את הטיפול, כדי למנוע מצב בו ילד אחד שנושא כינים מדביק את כל השאר. לאחר השימוש השבועי הקבוע, אין חובה לחפוף או לסרק במסרק כינים.

  3. מומלץ לבדוק את ראשי הילדים מדי שבוע או כאשר מזהים שהילד מגרד את הקרקפת שלו יותר מהרגיל לבצע טיפול מניעה. משפחות שטיפלו מניעתית באופן קבוע דיווחו על ניצחון של הבעיה.

  4. מומלץ להשתמש על ראשי ילדים בחומרים טבעיים ורצוי להימנע משימוש בחומרים המכילים חומרי הדברה או סיליקון, שנמצאו כלא בריאים ומזהמים את הסביבה.

  5. רצוי לחייב את הבנות בכיתה/גן ובעלי השיער הארוך להגיע למסגרות עם שיער אסוף באופן הדוק או קלוע לצמה.

  6. הכינים אוהבות להטיל את ביציהם באזורים חמים בראש. על כן מומלץ לערוך את חיפוש הכינים בעורף ומאחורי האוזניים.

  7. מומלץ ליזום מידי רבעון "מבצע חפיף" בגני הילדים ובבתי הספר על מנת למנוע הידבקויות חוזרות בין הילדים.

  8. במיוחד בתקופת ההדבקה יש להימנע מצילומי סלפיז – נמצאה עלייה דרמטית במקרי הדבקה של כינים בקרב בני נוער וצעירים, ככל הנראה כתוצאה מהיצמדות ראשים בסלפיז.

  9.  

צילום: יח"צ נובוקיד

 

מומחי נובוקיד מדגישים כי שימוש מניעתי קבוע של קפסולת טיפול אחת פעם בשבוע, תסייע במניעת התפתחות של מושבת כינים במקרה של הדבקה ושימוש קבוע אף מונע את הצורך בסירוק קבוע של השיער במסרק סמיך. כיוון שהשימוש בנובוקיד הינו רק בחומרים טבעיים, השימוש במכשיר אחת לשבוע אף מועיל לבריאות השיער.