כותרות אחרונות
Search

כנס 'עסקים ונגישות' ביוזמת בנק הפועלים ועמותת נגישות ישראל

כנס 'עסקים ונגישות' ביוזמת הפועלים בנק ועמותת נגישות ישראל

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים פתח את כנס 'עסקים ונגישות' ביוזמת הבנק ועמותת נגישות ישראל

 

בנק הפועלים אירח כנסים מקצועיים אשר מטרתם להגביר את המודעות לצרכי אנשים עם מוגבלויות בישראל לקדם ולהפוך את קהילת האנשים עם מוגבלות לכוח צרכני מוביל ומשפיע

 

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים אמר בפתיחת הכנס: "אני רוצה לנצל את הבמה  הזו כדי לקרוא שוב לחבריי, מנהלים ועובדים במגזר העסקי, לפעול ככל יכולתם כדי להסיר את המגבלות מדרכם של אנשים בעלי לקויות. איננו צריכים לחכות למחוקק שיכפה עלינו נגישות: זהו האינטרס שלנו לגלות אחריות חברתית, לייצר גיוון בתעסוקה ולשלב בארגונים שלנו אנשים מכל שכבות החברה הישראלית. כולנו נרוויח מכך. אני מתחייב בפניכם כי אנחנו, עובדים ומנהלים בבנק הפועלים, נמשיך לפעול במרץ ליצירת נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלות – בתעסוקה, בשירות, במוצרים ובכל תחום אחר. זוהי מחויבותנו המוסרית, הערכית והעסקית."

 

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים פתח את כנס 'עסקים ונגישות' ביוזמת הבנק ועמותת נגישות ישראל. במסגרת המהלך, בנק הפועלים אירח כנסים מקצועיים אשר מטרתם להגביר את המודעות לצרכי אנשים עם מוגבלויות בישראל לקדם ולהפוך את קהילת האנשים עם מוגבלות לכוח צרכני מוביל ומשפיע.

 

הבנק אירח את כנס 'עסקים ונגישות' בשיתוף עמותת 'נגישות ישראל', המיועד  לעסקים קטנים ובינוניים ועסק בדרישות החוק להנגשת בתי עסק, באתגרים ובפתרונות העומדים לרשות העסקים לצד הצגת הערך החברתי והעסקי.

 

בכנס השתתפו עו"ד רועי כהן נשיא להב לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, יוסי אלקובי נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל, נפתלי קאיקוב יו"ר מנהלי רישוי עסקים ברשויות המקומיות ויובל וגנר נשיא עמותת נגישות ישראל. בסוף הכנס המשתתפים נהנו מהרצאת אורח מרתקת של המגישה והעיתונאית הבכירה כלת פרס סוקולוב, גל גבאי.

 

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים פתח את הכנס ואמר: "אני שמח מאוד לארח אתכם במסגרת הכנס החשוב הזה על עסקים ונגישות. כידוע לכם, אני עצמי אדם עם מוגבלות. התמזל מזלי, והמגבלה הפיזית שלי מעולם לא עיכבה את ההתפתחות המקצועית שלי. אני עובד 36 שנה בבנק הפועלים, ואני יכול לומר לכם שהשיקולים לקדם אותי היו תמיד מקצועיים בלבד. עם זאת, כשאני יוצא מבנק הפועלים ומסתובב ברחבי הארץ, אני מקבל תזכורות רבות לעובדה שאני אדם עם מוגבלות. לעתים התזכורת מגיעה בצורת גרם מדרגות ללא מעלית, לעתים בחניה מרוחקת, לעתים במסעדה או אתר תיירות שאינם נגישים…………"

 

מוסיף אריק פינטו: "ישראל 2017, לצערי, עדיין איננה יודעת להכיל באופן מלא את הקהילה העצומה של אנשים עם מוגבלות. כ-18% מהאוכלוסייה בישראל, כ-1.5 מיליון אנשים, הם אנשים המוגדרים כבעלי מוגבלות מסוגים שונים – ולמרות זאת, ישראל היא מדינה לא מונגשת: לפי סקירה שביצעה עמותת נגישות ישראל בשנת 2016, כ-63% מאתרי התיירות והבילוי אינם נגישים"……….."זהו מצב שלא ניתן להשלים איתו. ישראל צריכה ויכולה להיות חברה טובה יותר, שיודעת להכיר באחר ולסייע לו להתמודד עם מגבלותיו – ולא להציב בפניו מגבלות נוספות. חוסנה הערכי של מדינה נבנה במידה רבה מיכולתה לראות את האחר, ולאפשר לו לקחת חלק במרקם החיים האזרחיים באופן המלא ביותר."

 

פינטו הוסיף ואמר: "אני רוצה לנצל את הבמה  הזו כדי לקרוא שוב לחבריי, מנהלים ועובדים במגזר העסקי, לפעול ככל יכולתם כדי להסיר את המגבלות מדרכם של אנשים בעלי לקויות. איננו צריכים לחכות למחוקק שיכפה עלינו נגישות: זהו האינטרס שלנו לגלות אחריות חברתית, לייצר גיוון בתעסוקה ולשלב בארגונים שלנו אנשים מכל שכבות החברה הישראלית. כולנו נרוויח מכך.

אני מתחייב בפניכם כי אנחנו, עובדים ומנהלים בבנק הפועלים, נמשיך לפעול במרץ ליצירת נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלות – בתעסוקה, בשירות, במוצרים ובכל תחום אחר. זוהי מחויבותנו המוסרית, הערכית והעסקית".

בתמונה (מימין לשמאל): עו"ד רועי כהן נשיא להב לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, יובל וגנר נשיא עמותת נגישות ישראל, אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים. צילום: אביב גוטליב

בנוסף, הבנק אירח מפגש של מועדון הצרכנות 'עדיף' עבור ראשי ארגונים ועמותות המובילים את האג'נדה החברתית של ציבור הנכים בישראל ובו ניתנו כלים פיננסיים מותאמים לצרכי משק הבית של אדם עם מוגבלות. במפגש נאמו עמוס רון יו"ר מועדון הצרכנות עדיף, ציפי ברון נשיאת ארגון הגג של ארגוני הנכים, יואל חשין יו"ר  2BCommunity ורות דיין מדר- מנהלת מחלקת חברה וממונה נגישות במרכז השלטון המקומי.

 

בכנס זה השתתפו עמותות וארגונים רבים ביניהם: אגודת סיסטיק פיברוזיס, אילן, אלוט, אנוש, בקול, אתגרים, גדולים מהחיים, האגודה לסוכרת נעורים, המרכז לעיור, יתד, כנפים של קרמבו, מקשיבים נט, נגישות ישראל, נכה לא חצי בו אדם, עלה, בית הגלגלים, כיוונים עוצמה, פרקינסון, שקל, קו לחיים, שכולו טוב, מגדלאור, שווים ועוד.

 

מפגשים אלה מקדמים את המפגש בין הכוח הצרכני של אנשים עם מוגבלות לבין בתי העסק המנגישים את עסקיהם ומאפשרים לפלח אוכלוסייה נוסף לתרום להגדלת מחזור הפעילות העסקי ובכך להניע את הכלכלה המקומית תוך מתן מענה חברתי. בכנס נגישות בעסקים בשותפות עם עמותת נגישות ישראל יידונו בהיבטים משפטיים בנושא הנגשה, ארגז כלים לנגישות עסקים, הנגשה פיזית ודיגיטלית ומה שביניהם וכלים נוספים לסיוע להנגשה.

 

מועדון הצרכנות 'עדיף' בשותפות עם בנק הפועלים וקבוצת ישראכרט, אליו הצטרפו עד כה כ-50 מארגוני הנכים הגדולים בישראל, מציע לחבריו בין היתר ביטוחים ומוצרים פיננסיים, מוצרי צריכה, שירותי תרבות, פנאי ונופש, פתרונות בתחום הרכב וההיסעים, מוצרים ייחודיים וטכנולוגיות חדשניות, לצד מוקד מידע, תמיכה וסיוע. בישראל כ-1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות, ומייסדי המועדון מעריכים כי למעלה משליש מהם יצטרפו אליו בשלוש השנים הראשונות לפעילותו. רוב הרווחים מפעילות המועדון יועברו לארגוני הנכים, לטובת מיזמים לשיפור איכות חייהם ולסבסוד מוצרים ושירותים.  מועדון 'עדיף' הוקם בידי ארגון הגג של ארגוני הנכים, יזמים חברתיים, קרן ההשקעות החברתיות 2BCommunity, ובסיוע משמעותי של בנק הפועלים וקבוצת ישראכרט, שאף תנפיק את כרטיסי האשראי לעמיתי המועדון.