כותרות אחרונות
Search

לקראת חג שבועות מוצגים לכם יינות לבנים מומלצים מבית יקב היוצר !

לקראת חג שבועות יינות לבנים מומלצים יקב היוצר.

יינות היוצר מופצים ונמכרים ברחבי העולם ומהווים עדות וחותם איכות לתעשיית היין הישראלית. טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין מכל העולם משבחים אותו. זהו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי.

 

יקב היוצר צילום: אייל קרן

 

הצעות להגשה מבית יקב היוצר לחג השבועות:

 

גוורצטרמינר יקב היוצר מסדרת VIRTUOSO

 

יקב היוצר צילום אייל קרן

 

סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת. ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 9 חודשים.

גוורצטרמינר יקב היוצר מסדרת VIRTUOSO  הינו יין מעודן ורענן, מענבי הזן הארומטי גוורצטרמינר הגדלים בצפון הנגב. בעל ניחוחות של פירות אקזוטיים, פרחים לבנים ותבלינים. מכיל 11.5% כהל.

מחיר מומלץ לצרכן: 49.9 שקלים.

להשיג ברשתות ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

 

ויונייה מסדרת ליריקה, יקב היוצר

 

סדרת LYRICA עטורת הפרסים יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור. דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. היין התיישן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים.

ויונייה מסדרת ליריקה, יקב היוצר- יין מלא ועשיר עם ניחוחות של פירות לבנים, וניל ואפרסק. התיישן בחביות עץ

אלון 5 חודשים. מקורו של הויונייה מהר ברכה שבשומרון. מכיל %13 כהל.

מחיר מומלץ לצרכן: 89.9 שקלים.

להשיג ברשתות ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

 

לגאטו שרדונה, יקב היוצר

 

יקב היוצר צילום אייל קרן

 

סדרת הפרימיום המיוחדת מטופלת בצורה אישית במהלך כל השנה על ידי היינן ומבוססת על מספר זנים מובחרים ומגוונים. הסדרה הייחודית בנויה משילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, על מנת ליצור הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים אשר יתארו את חזונו של היוצר. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 12 חודשים.

לגאטו שרדונה יקב היוצר-יין מלא וארוך בניחוח פירות טרופיים ווניל. מופק מענבי שרדונה הגדלים בשילו בשומרון. מכיל %13 כהל.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 שקלים.

להשיג ברשתות ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

 

היוצר מוסקטו יקב היוצר

 

יקב היוצר צילום אייל קרן

 

 יין לבן מתוק, המוסקטו הוא יין לבן עם טעם מתקתק, קליל, ריחני ורענן. היין מיוצר באזור Lazio במרכז איטליה, מזן מקומי של ענבי מוסקטו לבנים הגדל לאורך חופי Ulysses שבדרום Lazio .זן ענבי המוסקטו שייך לאחד מזני הענבים הוותיקים ביותר בעולם ויש הסבורים שבמקור מוצאו במזרח התיכון, והוא שימש לעשיית יין עוד בימי יוון הקדומה. לשם בחירת הכרמים המושלמים שיביאו לידי ביטוי את חזונו, ערך היינן באופן אישי את החיפושים באיטליה, ואיתר בין רומא לנפולי את הכרמים המתאימים במדויק ליצירת המוסקטו המבעבע.

מחיר מומלץ לצרכן: 39.9 שקלים.

להשיג ברשתות ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

 

יינות לבנים מסדרת בראשית (Genesis) יקב היוצר

 

יקב היוצר צילום אייל קרן

 

הזנים השונים נוצרו מכרמים רעננים מצפון הארץ ועד דרומה. תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות. בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 6 חודשים.

מכיל %0.6 כהל.

סוביניון בלאן- יין פריך ורענן שמקורו בכרמי כפר תבור. עשיר בניחוחות עשבוניים האופייניים לזן ממערב צרפת. מכיל 12% כהל.

רוזה – יין עגול ורענן המופק מענבי גראנש הגדלים בכפר קיש שבגליל התחתון. עשיר בניחוחות של פרי אדום המופק מתסיסה קרה של יין. מכיל 12% כהל.

מחיר מומלץ לצרכן: 39.9 שקלים.

להשיג ברשתות ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.