כותרות אחרונות
Search

מאות השתתפו ב״מצעד למען החיים״ בתל אביב

מאות השתתפו ב״מצעד למען החיים״ בתל אביב

הערב התקיים המצעד השנתי של עמותת ״אביב לניצולי השואה״ שנועד להזדהות עם ניצולי השואה, לזכור את הגיבורים ששרדו, להושיט להם יד ולהעלות מודעות לזכויותיהם * המצעד נפתח בעצרת ברחבת ״הבימה״, בה השתתפו הרב שי פירון, סגנית ראש עיריית תל אביב גב' מהרטה ברוך רון, ניצול השואה דניאל שמוקלר והזמר שי גבסו

 

כמידי שנה בערב יום השואה, התקיים בתל אביב ה"מצעד למען החיים", שעורכת עמותת ״אביב לניצולי השואה״ במטרה להזדהות עם ניצולי השואה, לזכור את אלה ששרדו את התופת וחיים בינינו, להושיט להם יד ולסייע להם. המצעד נפתח בעצרת ברחבת ״הבימה״, אותה הנחה בפעם השישית השחקן אורי גוטליב. נשאו בה דברים הרב שי פירון, עו"ד אביבה סילברמן – מנכ"לית מייסדת העמותה, סגנית ראש עיריית ת"א מהרטה ברוך רון, וניצול השואה, דניאל שמוקלר. הזמר שי גבסו ביצע שני שירים. בתום העצרת יצאו מאות המשתתפים לצעוד לאורך שדרות רוטשילד, יד ביד, צעירים ומבוגרים לצד ניצולי שואה.

 

שר החינוך לשעבר, הרב שי משה פירון, נאם בעצרת:" אנו שומעים את הקריאה שלכם ואת זעקתכם , החובה שלנו להוביל לכך שכל אחד ממכם יוכל לבלות את שארית חייו , בחיוך של סיפוק ואני רוצה לומר את הדברים תוך היכרות עמוקה , גם  משפחתית וגם כללית, הנקישה שלכם בדלת, לאתר שורד שואה ולהגיד לו אנחנו כאן בשבילך , לפעמים תורמת יותר ימים של חיים מאשר התרומה שנקבל אחר כך , הכלכלית. כי עצם העובדה ששורדי השואה ידעו, שאנשים לא שכחו אותם, לא הזניחו אותם, לרגע לא שכחנו מה הם בשבילינו, זה הדבר המשמעותי, היחס. "

 

דניאל שמוקלר, אשר ניצל מגטו וילנה בזכות ששהה במקום מסתור ביחד עם אימו – ומשפחתו נרצחה כולה: "מעל במה זו ברצוני להכיר תודה לעמותת אביב, לניצולי השואה, על עזרתם ועל תמיכתם הרבה לניצולי השואה. בניסיוני האישי נפגשתי עם צוות של אנשים מיוחד במינו שננחל ברגישות ובהבנה, בעלי רצון עז ביותר לעזור במיצוי הזכויות של ניצולי השואה. הפגישה עם עמותת אביב, לניצולי השואה, הייתה אכפתית ולבבית והם בזכות בקיעות רבה בחומר הצליחו למצות באופן מלא את מתן הזכויות"

 

עו״ד אביבה סילברמן, מנכ״לית מייסדת עמותת אביב לניצולי השואה, נאמה בעצרת: "בכל שנה שעוברת ניצולי השואה הולכים ומתבגרים. היום, בזמן שגילם הממוצע הוא 83, זו החובה המוסרית של כולנו לוודא שניצולי השואה יוכלו להזדקן בכבוד. זה הרגע שבו כולנו, מקטן ועד גדול, צריכים להתגייס למען ניצולי השואה ולסייע להם כי כל אחד מאיתנו מכיר ניצול שואה, ויכול לוודא שאותו ניצול שואה מקבל את הכספים והזכויות המגיעים לו. השבוע הכריזה עמותת אביב לניצולי השואה על צו גיוס לאומי למען ניצולי השואה ותחת הכותרת הזו, יצאנו השבוע בקמפיין ייחודי במינו שמטרתו לאתר ולהגיע בעזרתו של הציבור הרחב לכמה שיותר ניצולי שואה הזקוקים לסיוע במיצוי זכויותיהם – ללא כל תשלום. "

 

לינק לקמפיין "מגייסים ניצולים באתר מימונה": https://bit.ly/2J6IFRM

 

עמותת ״אביב לניצולי השואה" פועלת על מנת שניצולי השואה ימצו את מכלול הזכויות וההטבות שמגיעות להם על פי חוק. מימוש זכויות אלה יכול להוות את ההבדל בין עוני לחיים בכבוד ורווחה. העמותה מסייעת לניצולי שואה  בעזרת עורכי דין מומחים בתחום הזכויות, קו סיוע טלפוני 24/7 ומיזם "נקודות זכות" – מרכזי ייעוץ לזכויות ניצולי שואה בשיתוף רשויות מקומיות והנגשת הסיוע לניצולי שואה עד לביתם. בנוסף עוסקת העמותה בהדרכה מקצועית לבעלי תפקידים הבאים במגע עם אוכלוסיית הניצולים, על מנת שגם אלו יסייעו באיתור הנזקקים לסיוע. כל שירותי העמותה ניתנים ללא תשלום. במהלך עשר שנות פעילות סייעה העמותה ללמעלה מ- 60,000 ניצולי שואה להשיג קצבאות והטבות בשווי של 350 מיליון ₪. לקבלת סיוע או תרומות ניתן לפנות אל העמותה באמצעות אתר האינטרנט www.avivshoa.co.il או בטלפון: 072-2424404.