כותרות אחרונות
Search

מומחי "נובוקיד" מציגים עובדות מפתיעות על היצור הקטן והמגרד שרוב הילדים וגם הרבה מבוגרים סובלים ממנו.

כינים בראש שלך !

10  עובדות שלא ידעתם  על כינים.

 מומחי "נובוקיד" מציגים עובדות מפתיעות על היצור  הקטן והמגרד שרוב הילדים וגם הרבה מבוגרים סובלים.

 

 

צילום: אסף לב

 

  1. לאדם שנדבק מכינים יש בד"כ 10-15 כינים על הראש, למרות שנדמה כאילו יש הרבה יותר.

 

      2. הכינים מטילות כ-10 ביצים ביום. בימים פעילים במיוחד הן מטילות כ-15 ביצים.

 

       3.  תוך 10 ימים הביצים בוקעות ומהן יוצאות כינים צמאות לדם.

 

     4. הכינים לא יודעות לקפוץ או לעוף, אז הן מטיילות על הקרקפת באמצעות צבתות ייעודיות ברגליים שלהן. הן יכולות ללכת כמעט 10 ס"מ בדקה. כשהשיער נוגע בשיער של מישהו               אחר (למשל כשעושים סלפי) הכינה פשוט הולכת ועוברת לראש האחר.

 

      5. בשל תזונה בעייתית, כיני הראש מצליחות לשרוד לפרק זמן של בין יום ליומיים בלבד מחוץ לראש. לאחר מכן הן ימותו ברעב. לכן כיני הראש מסוגלות לשרוד לאורך זמן רק על                    השיער והקרקפת של בני אדם ולא על מצעים,  כריות, מגבות וכו'…

 

  1. כינים אינן בררניות ואין להן כלל העדפות. מבחינתן אין זה משנה אם זה שיער קצר או ארוך, חלק, מתולתל או מקורזל, צבוע או טבעי. מבחינתן כל ראש הוא ראש טוב לחיות ולהתרבות בו, עד שנוקטים באמצעים להשמידן ולכן מומלץ לבצע טיפול מונע באופן קבוע.

 

  1. הכינים אינם מבדילות בין אדם לאדם וכולם עלולים להידבק בהן במידה שווה. אין זה משנה אם זה גבר או אישה, מבוגר או צעיר, הורה או ילד. למרות זאת מבוגרים נוטים להדבק פחות משום שלרוב אינם באים במגע פיזי עם ראשיהם של מבוגרים אחרים, אך יש הורים אשר לא נזהרים ונדבקים מילדיהם.

 

  1. הכינה יכולה לעצור את נשימתה עד לכ-8 שעות. זה ההסבר למה אי אפשר להיפטר מכינים באמצעות מקלחת או טבילה באמבטיה. תכשירים הפוגעים במערכת הנשימה של הכינים, כמו מכשיר הנובוקיד, מומלצים לטיפול אינטנסיבי ראשוני יום אחרי יום בכדי להשמיד את הכינים. לאחר הטיפול הראשוני להשמדה מומלץ לערוך טיפול מניעתי אחת לשבוע.

 

  1. קיימים בעולם 400 מינים של כינים. רק 3 מהם מדביקים בני אדם.

 

  1. בניגוד למיתוס הרווח, כינת הראש לא בהכרח גורמת לגרד. זו הסיבה שברוב המקרים מבחינים במכה רק שיש מושבת כינים של מאות כינים וביצים.

 

צילום: אסף לב

 

העובדות מאת מומחי "נובוקיד" –  מכשיר רב פעמי לטיפול 100% טבעי להשמדת ולמניעת כינים וביצי כינים: המכשיר פותח ע"י מדענים יוצאי מכון ויצמן, מדובר במוצר ראשון מסוגו בעולם לטיפול בכינים וביצי כינים. ייחודו של הטיפול בכך שהוא טיפול 100% טבעי, יבש, קצר וקל, המשמיד כינים וביצי כינים בטכנולוגיה של נידוף חומר פעיל המבוסס.