כותרות אחרונות
Search

מחקר פוסט קורונה של "זירוקס" מציג את מגמות העתיד במקומות העבודה:

 

 

מחקר פוסט קורונה של "זירוקס" מציג את מגמות העתיד במקומות העבודה:

  • 72% ממקומות העבודה לא היו מוכנים טכנולוגית לעבודה מרחוק
  • 55% מגדילים את התקציב הטכנולוגי לטובת שילוב עבודה היברידית
  • 33% מודאגים בנושא אבטחת מידע ופרטיות בעבודה מרחוק

 

מגפת הקורונה תפסה את העולם לא מוכן להתמודדות עם תחלואה עולמית והשלכותיה על כל תחומי החיים. החל ממערכות הבריאות שקרסו וכלה בתחום הפיננסים, תיירות שנפגעה, המעבר לתשלומים דיגיטליים, שינוי צורת העבודה בארגונים ועסקים שונים ועוד…

 

סקר עולמי חדש של זירוקס חושף את סדרי העדיפויות החדשים של 600 מנהלי IT בכירים מרחבי העולם, במקומות העבודה בתקופת "פוסט קורונה". אחד הממצאים הבולטים מראה כי 72% ממקומות העבודה לא היו מוכנים למעבר הפתאומי של עבודה מרחוק ו-26% ציינו כי היה קושי בתקשורת בין הצוותים או העובדים.

 

לפני ובמהלך הקורונה:

המחקר בחן את חששות המעסיקים טרם המעבר לעבודה מרחוק ומצא כי 33% מהנשאלים ציינו כי אבטחת מידע ופרטיות הם הדאגה הגדולה ביותר שלהם לעבודה מרחוק. 24% ציינו כי חוששים מירידה בתפוקת העובדים ו-16% בלבד העידו כי תשתיות הטכנולוגית מהוות מכשול.

 

המעבר המהיר לעבודה מרחוק חשף כי רק 28% מהחברות היו מוכנות לכך. שאר החברות התמדדו עם אתגרים רבים של עבודה מרחוק ובניהם: 35% תמיכת IT מרחוק, 27% פתרונות זרימת עבודה לא מספקים, 22% היעדר כלי תקשורת משותפים ו-10% חוסר בפתרונות מבוססי ענן.

 

אז מה צופן העתיד?

המחקר מציין כי 82% מכוח העבודה בארגונים השונים יחזרו למקום העבודה בפרק זמן של כ-12-18 חודשים בממוצע. עוד עולה כי חברות משקיעות במשאבים חדשים לתמיכה בכוח עבודה היברידי (עבודה מרחוק ועבודה משרדית). 70% ממנהל ה-IT ברחבי העולם מבצעים הערכה מחודשת להוצאות התקציב שלהם, 58% מתכננים מעבר לצורת עבודה היברידית, 55% מגדילים את תקציבי הטכנולוגיה לשם כך, 40% יקצו תקציב לטובת שילוב משאבי עבודה ו-34% מתכננים לזרז את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם כתוצאה מהקורונה. בנוסף, 65% מהארגונים יבצעו השקעות בתוכנות מבוססות ענן ו-63% בתמיכת IT מרחוק.

 

אולם, בפן ההתפתחות האישית המחקר מצא כי 95% מהנשאלים מאמינים בכך שתקשורת אישית חשובה להתפתחות אישית והמקצועית במקום העבודה. דבר המעיד כי עבודה מרחוק על בסיס קבוע לא יכולה להוות תחליף לצורת העבודה המסורתיות.

 

מתודולוגיה:

המחקר נערך על ידי חברת "Vanson Bourne" במאי 2020 עבור "זירוקס". במחקר השתתפו  600 מנהלי IT בכירים מארגונים של כ-500 עובדים לפחות מ-5 מדינות (ארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה וצרפת) במגוון תחומים: קמעונאות, שירות בריאות, שירותים פיננסים וכו'…