כותרות אחרונות
Search

מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) הרב בני אלון ז"ל קיבל לאחר מותו פרס מפעל חיים על פעילותו לקירוב לבבות בין נוצרים ליהודים

מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAFהרב בני אלון ז"ל קיבל לאחר מותו פרס מפעל חיים על פעילותו לקירוב לבבות בין נוצרים ליהודים.

הפרס הוענק לאלמנתו אמונה אלון

השגרירות הנוצרית העניקה לאמונה אלון, אלמנתו של הרב בני אלון ז"ל, מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, פרס מפעל חיים על פעילותו לקירוב לבבות בין נוצרים ליהודים.

 

אמונה אלון אלמנתו של הרב בני אלון ז"ל, מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, קיבלה בשבוע שעבר פרס מפעל חיים על פעילותו של בעלה המנוח למען קירוב הלבבות בין היהודים והנוצרים.

 

"הרב בני אלון תמיד ייזכר על-ידי הקהילה הנוצרית הפרו-ישראלית בעולם כאחד מחברינו האמיתיים והיקרים ביותר בהנהגה הלאומית של ישראל." אמר ד"ר יורגן בוהלר, נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית (ICEJ), במעמד הענקת הפרס. "מן הראוי שנכבד ונכיר בעבודתו הגדולה ובמורשתו בפעם הראשונה אחרי פטירתו".

צילומים: יח"צ

נשיא שדולת הפרלמנטרים, ג'וש ריינשטיין: "בני אלון היה אבי הדיפלומטיה הבין-דתית. הודות לחזון שלו אנחנו חווים גל חסר תקדים של תמיכה בפרלמנטים ברחבי העולם".

 

מנימוקי וועדת הפרס: "במהלך הקריירה שלו כמנהיג רוחני, מחנך, פוליטיקאי, חבר כנסת ושר, היווה הרב בני אלון נציג של העם היהודי ומגן נלהב של ארץ ישראל כולה. לרב אלון היה יחס חם ואוהב לעם הנוצרי, ויחד עם ראשי הנציגים הנוצרים ברחבי העולם, הצליח לרקום ולבסס יחסי חברות והערכה המבוססים על ההיסטוריה המקראית והמודרנית של ארץ ישראל. הרב אלון בלט במיוחד בתובנותיו הייחודיות על כתבי הקודש, בסגנון הדיבור המיוחד, ובחזון שלו על יחסים קרובים יותר בין יהודים לנוצרים.

 

הרב אלון נפטר במאי 2017 לאחר מחלה קשה. גם במהלך מאבקיו הבריאותיים, הוא עדיין המשיך באומץ לעבוד על קשרים הדוקים יותר בין ישראל לחבריה הנוצריים וחברים רבים אחרים ברחבי העולם".

אמונה אלון מסרה בתגובה כי "הרב בני אלון האמין בתפקידם החיוני של הנצרות, ושל הנוצרים אוהבי ישראל, בתהליך הגאולה האוניברסלי שבמרכזו תחיית עם ישראל בארצו. הוא השכיל לרתום את כוחם הפוליטי של מיליוני נוצרים מכל רחבי העולם למען מדינת ישראל, ואני מתרגשת מאוד להיווכח שהקשרים, שהוא בנה בעמל רב, ממשיכים להתחזק גם אחרי הילקחו מאיתנו בטרם עת".

 

כחלק מפועלו, ייסד הרב בני אלון ז"ל את שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation), המאגדת את פעילותן של 36 שדולות פרו-ישראליות הפועלות בבתי הקונגרס האמריקנייםבפרלמנט האירופי ובפרלמנטים נוספים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום ושיתוף תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב. השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל".

 

הפרס ניתן במהלך חגיגות ה-Feast of Tabernacles בו השתתפו כ-5,000 נוצרים אוהבי ישראל מרחבי העולם
ו-26 חברי פרלמנט מ-15 מדינות, שהגיעו לכנס השנתי של שדולת הפרלמנטרים למען ישראל שהתקיים בסוכות בירושלים.

 

לאתר הארגון: http://israelallies.org/