כותרות אחרונות
Search

מינוי חדש במשק – ניר אילני מונה למנכ"ל קבוצת "קליל"

ניר אילני מנכ"ל "קליל" הנכנס – צילום: מורג ביטן

 

מינוי חדש במשק – ניר אילני מונה למנכ"ל  קבוצת "קליל".

לאחר תהליך איתור ומיון מדוקדק, בו נבדקו מועמדים ראויים רבים, נבחר ניר אילני (48) למנכ"ל קבוצת "קליל תעשיות" שהינה הקבוצה המוכרת והמובילה בישראל בתחום מוצרי אלומיניום והחלונות.

 

ניר אילני, נשוי לנעמה ואב לארבעה, מביא עימו ניסיון ניהולי של למעלה מ 20 שנה בארץ ובעולם הוא בעל ניסיון רב בהובלת חברות תעשייתיות מגוונות לצמיחה רווחית בארץ ובעולם, דרך השקעה בהון האנושי, רכישת חברות, חדשנות טכנולוגית ומיקוד בצרכי שרשרת הערך והצרכנים.

 

בתחילת דרכו הניהולית, שימש כסמנכ״ל שיווק ומכירות של חברת כפרית תעשיות, מנכ״ל יוניליוור פתרונות מזון ישראל, מנכ״ל יוניליוור פתרונות מזון במזרח אירופה/מדינות חבר העמים, שם הוביל את החברה להכפיל את מחזור עסקיה בתוך פחות מארבע שנים, לצד שיפור מתמיד ברווחיות. בהמשך מונה לסמנכ״ל פיתוח עסקי, במטה החברה הגלובלי של יוניליוור העולמית, הצעיר ביותר שמונה.

 

עוד שימש ניר כמנכ״ל פעילות חברת פרוטרום (עד למיזוגה) במדינות המתפתחות (אסיה, אפריקה ואמריקה הלאטינית) שם הוביל צמיחה אורגנית דו סיפרתית לצד האצת הצמיחה באמצעות רכישה ומיזוג של כ 15 חברות שהתווספו לקבוצה.

 

ניר אילני מנכ"ל "קליל" הנכנס – צילום: מורג ביטן

 

לאחר המיזוג בין פרוטרום לחברת IFF, (אחת משתי ההחברות הגדולות בעולם בתחום חומרי הגלם לתעשיית המזון) מונה ניר אילני במטה החברה בהולנד למנכ״ל פעילות פרוטרום Savory Solutions הגלובאלית עם פעילות של מעל 700 מיליון דולר וכ 2000 עובדים.

 

בתפקידו האחרון שימש ניר כמנכ״ל פרודלים צפון אמריקה יצרנית חו״ג לתעשיית המזון אותה הוביל לרווחיות לראשונה, תוך הכפלת מחזור המכירות וכסמנכ״ל שיווק ומכירות הגלובלי של קבוצת פרודלים, הוביל כשישה מפעלים באירופה ובארצות הברית, וניהל מכירות של כ- 350 מיליון דולר תוך שינוי ושדרוג תמהיל המוצרים והגדלת הערך המוסף ללקוח. עם חזרתו לארץ, סיים את תפקידו.

 

ניר, בוגר מנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. גדל במושב אוהד שבחבל אשכול שבעוטף עזה, במקביל לתפקידיו היה מעורב גם בעשייה קהילתית וחברתית וביתר שאת גם בתקופה הנוכחית.

 

צורי דבוש יו"ר קליל: מרות המצב העסקי והמלחמתי בארץ והאתגרים הייחודיים של קליל, מועמדים רבים וראויים הגישו מועמדות לנהל את קבוצת קליל, מתוך הכרה שהפוטנציאל שטמון בקליל גבוה במיוחד. הבחירה בניר הייתה אחרי סינון דקדקני.  לקו הסיום הגיעו מועמדים ראויים, אשר הציגו כישורי ניהול ויכולות גבוהות. הבחירה הייתה בין מוצלחים ומנוסים. מה שהכריע בסופו של דבר, שניר ראה בהצלחת קליל גם שליחות ערכית וציונית למותג ישראלי. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לפרדי, על עשייתו למען קליל ב- 4 וחצי השנים האחרונות״.