כותרות אחרונות
Search

מלון "המלך דוד" בירושלים יארח את נשיא ארצות הברית, מר דונלד טראמפ ורעייתו מלניה ופמלייתו במהלך ביקורם הרשמי הראשון בישראל

מלון "המלך דוד" בירושלים יארח את נשיא ארצות הברית, מר דונלד טראמפ ורעייתו מלניה  ופמלייתם במהלך ביקורם הרשמי הראשון בישראל

המלון, על כל 233 הסוויטות והחדרים שלו, ייסגר לטובת הביקור של הזוג הנשיאותי של ארה"ב החל מ-21/5 בערב ויהפוך ליעד מבוצר עד לסיום ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל

 

המלון יארח את הפמליה הקרובה של הנשיא, בהם: איוונקה טראמפ בתו של הנשיא ובעלה ג'ארד קושנר, מזכיר ההגנה של ארה"ב מר ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה של ארה"ב מר רקס טילרסון ועוד

לובי המלון – צילום: אורי אקרמן

מלון "המלך דוד" ירושלים יארח את נשיא ארצות הברית, מר דונלד טראמפ ורעייתו מלניה במהלך ביקורם הרשמי הראשון בישראל.

 

המלון, על כל 233 הסוויטות והחדרים שלו, ייסגר לטובת הביקור של הזוג הנשיאותי של ארה"ב החל מ-21/5 בערב ויהפוך ליעד מבוצר עד לסיום ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל.

 

המלון יארח את כל הפמליה הקרובה של הנשיא, ביניהם: איוונקה טראמפ בתו של הנשיא ובעלה ג'ארד קושנר, מזכיר ההגנה של ארה"ב מר ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה של ארה"ב מר רקס טילרסון ועוד.

סוויטה נשיאותית – צילום: אורי אקרמן

בנוסף רשת מלונות דן תציב לרשות הפמלייה האמריקאית שתלווה את נשיא ארה"ב את כל חדרי מלון דן פנורמה ירושלים ודן בוטיק הסמוכים למלון "המלך דוד".

 

מלון "המלך דוד" ערוך לביקורים חשובים ומורכבים מסוג זה ובמרוצת השנים אירח שועי עולם, מלכים, נשיאים, ראשי מדינות ומפורסמים רבים.

 

בין האורחים רמי הדרג שביקרו במלון: נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה (בביקורו כנשיא וכסנטור), הנשיאים לשעבר גורג' וו.בוש, ג'ורג' בוש האב, ביל קלינטון, רעייתו מזכירת המדינה הילארי קלינטון, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, חוסיין מלך ירדן לשעבר, הנסיך צ'ארלס יורש העצר הבריטי, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, יורש העצר הספרי הנסיך פליפה, הזמרת ברברה סטרייסנד, הזמר בונו מ-U2, מרתה סטיוארט, שחקן הקולנוע הבריטי רוג'ר מור ועוד רבים.

סוויטה נשיאותית – צילום: אורי אקרמן

מלון המלך דוד נבחר דרך קבע על ידי מגזין Travel & Leisure לרשימת 500 בתי המלון הטובים בעולם. המלך דוד, המלון המוביל מישראל ברשימה המכובדת, נבחר תחת קטגוריית "אפריקה והמזרח התיכון" במשך 13 שנה ברציפות על ידי המגזין.

 

בנוסף, מלון המלך דוד ירושלים נבחר על ידי הארגון היוקרתיThe Leading hotels of the world בין עשרת בתי המלון הטובים ביותר במזרח התיכון ובאפריקה לשנת 2016.

 

ההיסטוריה של מלון "המלך דוד"

האמונה כי יום אחד תהייה התיירות ענף כלכלי פורח בישראל, חייבה בתקופת המנדט הרבה מאוד חזון. מלון "המלך דוד" בירושלים מייצג יותר מכל את החזון הזה.

 

כבר בסוף שנות ה-20 של המאה הקודמת, כאשר ירושלים הייתה עדיין עיר קטנה, האמינו מייסדי המלון, בני משפחת מוסרי ממצרים, כי יש הצדקה להקים בעיר מלון שישתווה ברמתו למלונות פאר בעולם. הגשמת החזון הייתה תהליך ארוך ומורכב לנוכח המצב הביטחוני המעורער בארץ ישראל. למרות כל הקשיים, לא התפשרה משפחת מוסרי על איכות הבנייה ועל ההידור, על רמת החדרים ועל איכות השירות. בינואר 1931 נפתח המלון בנוכחות אורחים רבים מהארץ ומחו"ל.

סוויטה נשיאותית – צילום: אורי אקרמן

בשנות ה-40 הפך מלון "המלך דוד", למשכן הקבע של המנהל הבריטי הבכיר, הן הצבאי והן האזרחי. ב- 22.7.1946, בשיאו של מאבק המחתרות בשלטון הבריטי נכנסו למקום אנשי האצ"ל כשהם מחופשים לעובדים ערבים והחדירו כדי חלב מלאים בחומר נפץ למטבח מסעדת לה רג'אנס בקומה התחתונה שבאגף הדרומי של המלון. בשעה 12:30 בצוהרי יום הקיץ החם הרעיד פיצוץ אדיר את ירושלים. האגף הדרומי של מלון "המלך דוד"  קרס כולו. חמש קומות של אבן ירושלמית התרסקו וקברו תחתיהם עשרות מבין העובדים אשר שהו באותה שעה במלון.

 

האגף שפוצץ לא שוקם ונותר כפצע מפויח בלב המבנה המרשים. עד חודש מאי  1948 שימש המלון כמעין מצודה עבור חיילי הצבא הבריטי. עם עזיבתם אימצו אותו אנשי הצלב האדום כמטה הארגון בארץ ישראל אך עם פרוץ מלחמת העצמאות נטשו אותו גם הם ועברו אל בניין ימק"א, המוגן יותר, מעבר לכביש. את מקומם במלון הכמעט נטוש תפסו משקיפי האו"ם אשר שהו בו תקופה ממשוכת.

 

כאשר המערכה על ירושלים הגיעה לשיאה ומלון "המלך דוד", אשר נמצא מול קו האש של חיילי הלגיון הערבי, הפך לעמדה קדמית הנמצאת תדיר תחת אש, החליטו גם משקיפי האו"ם לנטוש את הבניין לטובת חיילי צה"ל.

 

בשלהי 1948, עם שוך הקרבות, חזר "המלך דוד" אט אט לתפקד כמלון ובשנת 1958 רכשו אותו האחים יקותיאל וסמו פדרמן, מקימי רשת "מלונות דן" הצעירה דאז.

 

כשנרכש היה מצבו של המלון בכי רע – הריסות האגף הדרומי אשר פוצץ האצ"ל בשנת 1946 יחד עם צלקות הכדורים אשר ירו בו חיילי הלגיון בזמן מלחמת השחרור יצרו למלון מראה מוזנח ורק חדי עין יכלו עדיין להבחין ביופיו המקורי. האחים פדרמן הבינו את גודל האתגר הניצב בפניהם והשקיעו 2 מליון דולר – סכום עתק במונחי אותם ימים – בבנייתו מחדש של האגף הדרומי ובשיפוץ החדרים הקיימים.

 

בסוף שנת 1958 פתח מלון "המלך דוד" המחודש את שעריו והפך מיד למלון הבית של כל חברי ממשלות ישראל ואורחיהם.

סוויטה נשיאותית – צילום: אורי אקרמן

על מלון "המלך דוד"

המלון  היוקרתי  צופה אל נוף העיר העתיקה בירושלים ושוכן במרחק הליכה מהאתרים הקדושים וההיסטוריים וממרכזי המסחר והתיירות הרבים בעיר. המלון אירח נשיאים, ראשי מדינות ושועי עולם ומפורסמים רבים, כגון: נשיא ארה"ב ברק אובמה, הנשיאים לשעבר גורג' וו.בוש, ג'ורג' בוש האב, ביל קלינטון, רעייתו מזכירת המדינה הילארי קלינטון, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, חוסיין מלך ירדן לשעבר, הנסיך צ'ארלס יורש העצר הבריטי, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, יורש העצר הספרי הנסיך פליפה, הזמרת ברברה סטרייסנד, מרתה סטיוארט, שחקן הקולנוע הבריטי רוג'ר מור ועוד רבים.

 

בריכת המלון 

הינה הבריכה היוקרתית ביותר בארץ הצופה לנוף ירושלמי עוצר נשימה , מטופחת , מוקפת גנים מרהיבים , כוללת בריכה מיוחדת לילדים ומתקני שעשועים. מלתחות ושירותים חדישים ומטופחים, מסעדה בשרית כשרה בשטח הבריכה  ושירות מלצרים לנופשים בבריכה.

 

במלון שפע של אטרקציות לנופשים ולאנשי עסקים, המתחילים בהיצע הקולינרי המשובח שיצא שמו למרחקים , החל  מארוחה גורמה בשרית הנשענת  על מגוון וטעמי המזרח התיכון   במסעדת לה רג'נס  הידועה,  או חוויה  חלבית  וצמחונית  במסעדת גן המלך הצופה אל  הגנים הייחודים  ובריכות המלון, או  הנאה בבר  הסולידי  באווירה אינטימית ויוקרתית.

 

חדרי המלון

במלון 233 חדרי אורחים הכוללים 37 סוויטות מפוארות, סוויטה נשיאותית, סוויטה מלכותית וסוויטת ירושלים שהן מהמפוארות בארץ.

 

סוויטת ירושלים

גולת הכותרת במלון המלך דוד היא ללא ספק הסוויטה היוקרתית בקומה השישית – ׳סוויטת ירושלים׳. הסוויטה, המקבילה ברמתה לסוויטה המלכותית המארחת שועי עולם כבר שנים רבות, נועדה להקל במעט על ׳התחרות׳ בדרג הבכיר ביותר של אורחי המלון. היא משתרעת על פני כ-160 מ״ר, ומיקומה המיוחד מעניק לאורחיה נוף קסום ונדיר של 180 מעלות – של העיר העתיקה של ירושלים, על כל אתריה הייחודיים. אורחי סוויטת ירושלים נהנים מכל האבזור המודרני, לצד חדר אוכל פרטי, חדר ישיבות ופינת כושר. את הסוויטה עיצב האדריכל אלכסנדר רדושקה.