כותרות אחרונות
Search

"נורית" – גלריה לציור ודברים יפים במושבה יסוד המעלה !

נורית – גלריה לציור ודברים יפים !

קטע מתוך ספרה של עידית שכטר-פייל "בשביל הדברים הטובים" בהוצאת ידיעות אחרונות. "כשנכנסים לבית של נורית בידרמן כמעט אפשר להריח את הפריחה באוויר, מכל הקירות מביטים אליך פרחים בשלל צבעים, גם כאלה שתתקשה למצוא בטבע, קשה להאמין שכל העושר הפרחוני הזה בא מאשה שטוענת כי מעולם לא למדה לאחוז במכחול."

 

בגלרייה "נורית" במושבה יסוד המעלה, הפרחים המצויירים ניבטים אליך מכל זווית ומדברים אליכם מכל פינה.  ציורי הפרחים מעוררים בך את חוש הריח והמישוש המדמים כי אתה נמצא בשדה פרחים. הציירת נורית בידרמן, מציירת בדרכה הייחודית נופים ופרחים שניתן כמעט להריח והמעוררים בך רצון להושיט יד ולקטוף אותם.

 

צילום: ישראל בידרמן)

 

בגלרייה ציורים על בד קנבס ועל פריטי נוי שונים מעץ ואבן ובצבעים נועזים המשקפים את הנוף הגלילי ומהווים תוספת נאה לכל בית.

 

קטע מתוך כתבה בעיתונות מקומית בעקבות תערוכה אשר הוצגה מחוץ לגלרייה:"הצבעים העזים, התנועתיות והסערה מאפיינים את ציוריה והם מושכים את העין ומעניקים לצופה חוויה יוצאת דופן. מי היה מאמין שנורית בידרמן, הזכורה למאות תלמידים והורים כמורה לספרות, סגנית מנהל, מנהלת, מרצה ומדריכת מורים, תהפוך לציירת מוכשרת."

 

צילום: ישראל בידרמן)

 

 

 

לציירת נורית בידרמן ( דור חמישי בארץ) שורשים עמוקים בגליל.  אימה רינה סלומון ז"ל, נצר למשפחת פישל סלומון, ממייסדי המושבה יסוד המעלה אשר בעמק החולה.  האב שמואל אוחנה ז"ל, דור שביעי בארץ גדל והתחנך בטבריה ולחם לשחרור העיר. אביה היה נצר למשפחת רבנים, בבגרותו היה ממייסדי ובוני העיר קריית שמונה. נורית עסקה שנים רבות בהוראה, הייתה מורה, מחנכת, מדריכה ומנהלת בית ספר, הצלחתה במערכת החינוך הייתה ראויה להערכה. 

 

נורית ספגה מילדות את מראות ונופיי הגליל ואצרה אותם בתוכה. בנה בועז שירת בצבא והוצב בלבנון וכך ביום בהיר אחד בשנת 1999, החלה לצייר באופן ספונטני וכך מצאה פורקן למתח והחרדה בהם הייתה מצויה באותה תקופה. הכל התפרץ החוצה והחל לנבוע ממנה כמעיין שופע על פני הקנבסים כשהנושאים המרכזיים הם אותם מראות שגדלה מולם.

 

 

צילום: ישראל בידרמן)

 

תלמידיה הרבים, חבריה והמכרים המקומיים אינם מפסיקים להתלהב ולהתפעל מיכולתה להביע  בציור את רגשותיה וזהו פן חדש אותו לא הכירו בעבר. אחרי פרישתה לגמלאות נורית בידרמן כיהנה כנציגת מגבית קנדה באצבע הגליל, היא שקדה רבות על הגשר החי בין יהודי קנדה והתושבים באצבע הגליל.

 

צילום: ישראל בידרמן)

 

הציורים של נורית בידרמן, הוצגו בתערוכות שונות בארץ כגון: קיסריה, שם התקיימה תערוכה בה לקחו חלק ארבע ציירות וציוריה של נורית בלטו במיוחד בשל הצבעים הנועזים והמיוחדים. כמו כן הוצגו ציוריה בתערוכה בהיכל התרבות בראשון לציון, שם הוצגה על ידי האוצרת כציירת הפרחים המוכרת ביותר בארץ, במלון הסקוטי על שפת הכנרת הוצגו לראווה ולהנאת המבקרים הציורים שמשכו תשומת לב רבה. בהיכל התרבות בקריית שמונה הציגה בתערוכת יחיד וקהל צופים רב שביקר במקום התפעל מעוצמת ציוריה הכובשים את עין הצופים. אורחים רבים המבקרים בגלריה ביסוד המעלה, משתפים אותה בחוויות אותן מעוררים בהם הציורים, הם מתרגשים וחלקם אף פורץ בבכי מעוצמת ההתרגשות האוחזת אותם. ישנם אורחים שמרגישים כי הפרחים המקיפים אותם מכל עבר ממלאים את ריאותיהם באוויר ויוצרים תחושה של התחדשות ופריחה. בגלריה, נורית, דברים יפים יש מגוון עצום של תמונות נוף גלילי וציורי פרחים. נורית מציירת על מראות, אריחי אבן, משטחי עץ טבעיים ומעובדים, ניתן למצוא ציורים בגדלים שונים והמבחר רב ביותר.

 

נורית בידרמן מייצגת בעשייתה את ערכי אהבת המולדת והאדם, חיבור לנפש ויצירה בלתי סופית. בתפיסת חייה מציגה כי שווה להיות קשובים לאינטואיציה שלנו ולתת לה מעוף.