כותרות אחרונות
Search

"סדרת ג'אז במשכן" מארחת את חמישיית קייל איסטווד בהופעת בכורה בישראל

"סדרת ג'אז במשכן" מארחת  את חמישיית קייל איסטווד בהופעת בכורה בישראל

קייל איסטווד הבסיסט והמלחין בעל קריירה מוסיקלית חובקת עולם, יוצר בעל עושר סגנוני מוסיקלי המשלב את אהבתו לג'אז הקלאסי עליו גדל לצד מגוון צלילים מעולם הפופ, הרוק והפאנק

קייל איסטווד כתב מוסיקה לרבים מסרטיו של אביו, קלינט איסטווד

יום שישי 24.3.17 בשעה 22:00 בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

הבסיסט, המלחין והמפיק קייל איסטווד נחשב לאחד ממוסיקאי הג'אז המגובשים והמשפיעים בסצנת הג'אז העולמית. איסטווד מצליח לשלב כמה קריירות משגשגות: כנגן באס קלאסי וחשמלי הוא מופיע בפסטיבלים מובילים בארה"ב וברחבי העולם; כמלחין מוסיקה לסרטים בעיקר בסרטיו עטורי השבחים של אביו קלינט איסטווד (מיסטיק ריבר, מיליון דולר בייבי וגרנד טורינו); וכמפיק מוסיקלי של ארבעת התקליטים המצליחים שלו ושל פסי הקול של סרטיו של אביו.

צילומים: Sylvain Gripoix

הג'אז של איסטווד הוא אקלקטי ומושפע ממסורות מוסיקליות מגוונות, ועדיין מצליח לשמור על אמירה  אמנותית קוהרנטית ומחודדת שמושפעת מאד גם מהג'אז הקלאסי. יסודות מסורתיים אלה מקבלים עדנה מחודשת במוסיקה של איסטווד, שחותר להתעלות על הגבולות שלהם ולחקור מנעד אומנותי עכשווי ומגוון. השילוב הזה יוצר ג'אז שהוא מלודי, רך ומלוטש מאד מצד אחד, ובמקביל מתאפיין במצלול מחוספס, חופשי מבחינת המבנים המוסיקליים ווירטואוזי מאד.

ההרכב המוסיקלי של איסטווד פועל כקולקטיב אמנותי, כאשר קטעים רבים נכתבים בתהליך של יצירה משותפת. תהליך העבודה הקבוצתי הזה מייצר דינמיקה מוסיקלית שיתופית שבה לכל אחד מחברי ההרכב יש אמירה שווה בערכה והדבר ניכר גם בביצוע הקאמרי המהודק. הפסנתרן אנדרו מ'קורמק והחצוצרן  קוונטין קולינס שיגיעו עם איסטווד לתל אביב, הולכים איתו כברת דרך ארוכה והוא מתייחס אליהם כשותפים מלאים ליצירה. אליהם מצטרפים נגנים חדשים, שלדבריו של איסטווד מצליחים להשתלב במהות של גרעין הקבוצה ולהביא איתם רעיונות חדשים – וכך נוצר הג'אז המקורי, המעניין והייחודי  של חמישיית קייל איסטווד.

צילומים: Sylvain Gripoix

 

סדרת ג'אז במשכן מציגה
חמישיית קייל איסטווד

קייל איסטווד, בס אקוסטי ואלקטרוני

אנדרו מקקורמק, פסנתר

קוונטין קולינס, חצוצרה

ברנדון אלן,סקסופונים

כריס היגינבוטום, תופים

יום שישי 24.3.17  בשעה 22:00

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

רח' שאול המלך 19

מחירי כרטיסים: 125, 162, 199 ₪

לרכישת  כרטיסים www.israel-opera.co.il

או בקופת האופרה בטלפון – 03-6927777

המופע האחרון בסדרה:

ראשל פרל – 19.5.17