כותרות אחרונות
Search

עלילות יוסף במצרים – פסח חלומי לכל המשפחה בפארק "נאות קדומים".

פסח בנאות קדומים – צילום: אלדד מאסטרו

 

עלילות יוסף במצרים – פסח חלומי לכל המשפחה  בפארק "נאות קדומים".

* לכל המשפחה:
תחנות בחייו של יוסף * החלומות ופתרונם * חכמת מצרים העתיקה * 'החולם' מופע לכל המשפחה * מלאכות עתיקות * בניה בלבני בוץ ותבן * טווית חוטים מצמר * שאיבת מים * פענוח כתב חרטומים * פעילות יצירה מחומרים מהטבע * מתחם ג'ימבורי לקטנטנים * סיור מהחלומות ברכבת הפארק.

* למבוגרים:
מסיירים ושרים עם האחים צנחני.

חול המועד פסח ימים א', ב', ג', ה' (איסרו חג) 9-13.4, י"ח-כ"ב בניסן  פארק נאות קדומים.

 

מי לא מכיר את סיפור יציאת מצרים? עבודת הפרך, עשר המכות, הסבל והנדודים הארוכים במדבר, אבל איך בכלל הכל התחיל, מה עשו בני ישראל במצרים והאם תמיד היה שם רע?

 

פארק נאות קדומים מזמין את הקהל הרחב, הורים וילדים עם כל בני המשפחה, לחוויה חלומית במהלכה ילמדו להכיר את עלילות יוסף במצרים ועל נעוריו בארץ כנען, כיצד התחיל בתור הילד חולם החלומות, נשלח למצרים, נזרק לבור האסורים, פתר את החלומות הכי מסובכים ואף פעם לא הפסיק לחלום בעצמו.

 

מבקרי הפארק יוכלו לבחור במהלך חוה"מ פסח בין שני מסלולי הליכה נוחים ומותאמים לעגלות, ארוך (2.5 ק"מ) וקצר (1.5 ק"מ). לאורך המסלולים ניתן להנות מנקודות הדרכה, תצפיות נוף ומתקנים חקלאיים קדומים.

 

המסלול הארוך יתחיל בתצפית על נופי הפארק הפורח, ימשיך בהצצה לתוך בור מים עמוק וריק –  אולי יוסף עדיין בתחתית הבור? בהמשך ילמדו המבקרים על כל החלומות בחייו של יוסף: על חלומות עם שיבולים יסופר בגורן ועל משמעות חלומו של שר המשקים יסופר בגת.

 

המסלול הקצר יתחיל בגורן הממוקמת בין שדות הדגן שם יכירו המבקרים את חלומותיו הראשונים של יוסף שעוררו קנאה אצל אחיו, לאחר מכן ימשיכו אל בור מים ממש כמו זה שנזרק אליו יוסף, וכדי להדגיש יותר את החוויה במצרים, מוזמנים לסובב את גלגל האנטיליה ולשאוב מים כפי ששאבו המצרים מהיאור.

 

שני המסלולים נפגשים ליד בריכת מים המדמה את הנוף ליד הנילוס עם צמחיית הסוף, הקנה והתמרים הגבוהים.

 

עוד בפארק מתחם לגו תנכ"י ענק בו מוזמנים הילדים לבנות מבנים מלבני בוץ ותבן כמו ממגורות הדגן שציווה יוסף לבנות בשבע השנים הטובות; לטוות חוטים מצמר ליד הכבשים והעיזים ולהבין מדוע כותנת הפסים של יוסף היתה כה מיוחדת.

 

בנוסף,  לאורך כל היום במהלך חוה"מ יתקיים מופע לכל המשפחה: "החולם" הצגה מקורית המפגישה את המבקרים עם יוסף על כסאו הרם במצרים: יש לו הכל, אך משהו גדול חסר, נפשו כמהה לחיים שהשאיר מאחור בכנען. וכמו מתוך חלום ניתנת ליוסף האפשרות לתקן את העבר ולסגור מעגל בחייו. מהבורות העמוקים אליהם נפל ועד למרומי ארמון המלוכה במצרים ממחיש לנו יוסף כי כשרוצים-חלומות מתגשמים.

 

עוד בפארק בפסח: מתחם יצירה מחומרים מהטבע, ג'ימבורי לקטנטנים, נסיעה בתיורית – רכבת הפארק (בתוספת תשלום) בסיור חלומי בין מתקנים חקלאיים עתיקים ונופי אביב, מפגש עם גמלים, עיזים, כבשים ועוד. 

 

פסח בנאות קדומים – צילום: אלדד מאסטרו

 

 

"עלילות יוסף במצרים" – חוה"מ פסח בפארק נאות קדומים:

ראשון, שני וחמישי 9-13 באפריל, י"ח – כ"ב בניסן   

בשעות 9:00-17:00 כניסה אחרונה בשעה 15:00.

שלישי  (ערב חג שני) בין השעות 9:00-13:30 כניסה אחרונה ב11:30 רביעי – סגור

ילדים עד גיל 3 חינם.

עלות: 55 ₪ מגיל 3 ומעלה

לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

 

בשורת אביב לך הבאתי:

מסיירים ושרים בנאות קדומים

איסרו חג פסח | חמישי 13.4.23 | כ"ב ניסן תשפ"ג | 21:30-18:30

 

למבוגרים:

פעילויות הפסח יחתמו בסיור ושיר אל תוך השקיעה המרהיבה של פארק נאות קדומים. בשעה 18:30 מוזמן הקהל לסיור אביבי עם מיטב מדריכי הפארק בשדות הדגן בפארק וב- 20:00 להצטרף בשירה ממיטב שירי  ארץ ישראל הידועים והטובים המלווים אותנו מאז קום המדינה ועד היום עם האחים צנחני. 

 עלות: 110 ₪   מכירה מוקדמת: 100 ₪ לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

 

פארק נאות קדומים:

חווייה תנ"כית בפנינת טבע קסומה הממוקמת על הדרך שבין תל אביב לירושלים (ע"י מודיעין). רק 20 דק נסיעה מהעיר הסואנת מוזמנים המבקרים למסע קדום אל ארץ התנ"ך. על פני 2500 דונם באזור יער בן שמן, נשתלו צמחי ארץ ישראל העתיקה, נחפרו ושוחזרו מתקנים חקלאיים קדומים – כרמי הגן והזית, בריכות המים, בעלי החיים והנופים המרהיבים הופכים את הביקור בנאות קדומים לחוויה קסומה לכל המשפחה בכל טווח הגילאים. במקום חניה חינם בשפע, מתחמים לפיקניק עצמאי ופינות מוצלות.