כותרות אחרונות
Search

פיתוח חדש: "קובוט" לתחזוקה שוטפת של מדחפי הענק בטורבינות רוח המשחרר בני אדם מהמשימה המסוכנת.

 

 

מצמיחים כנפיים.!

פיתוח חדש: "קובוט" לתחזוקה שוטפת של מדחפי הענק בטורבינות רוח המשחרר בני אדם מהמשימה המסוכנת.

 

אחד העיסוקים היותר מסוכנים של בני האדם – תחזוקה שוטפת בגובה עשרות מטרים מעל פני הקרקע ובכל תנאי מזג האוויר – של מדחפי הענק (רוטורים) בטורבינות רוח – מועבר אחר כבוד לקובוטים חכמים

 

כבר שמענו על קובוטים (רובוטים שיתופיים) שאורזים קרטונים, בודקים איכות של חלקים למכוניות ואפילו מבצעים חיטוי שטחי ציבור מפני קורונה. אבל, קובוטים מעופפים? חברת Rope Robotics החליטה שדי עם סיכון חיי אנשים שנאלצים לעלות לגובה של עשרות מטרים מעל הקרקע כדי לתחזק את מדחפי הענק של טורבינות הרוח. בשיתוף פעולה עם חברת Universal Robots גוייס למשימה קובוט של UR והתוצאה: פיתוח ובניית קובוט שתפקידו בחיים: תחזוקה שוטפת ותיקון של מדחפי הענק של טורבינות הרוח הגדולות שפועלות בדנמרק.

 

צילום: באדיבות Rope Robotics

 

המדחפים שפועלים סביב השעון רגישים לפגע ימזג האוויר ולשאר חפצים שמתעופפים ברוח. פגיעה קלה בהם מורידה מתפוקת החשמל ופוגעת בכלל המערכת לאורך זמן. התיקונים עד עתה בוצעו באמצעות מטפסי הרים שנשכרו למשימה תוך סיכון גבוה של חייהם, כשהם תלויים במזג אוויר נאה כדי לצאת לעבודה. זאת ועוד: השילוב של חומרי ניקוי רבי עוצמה וגובה – לא ממש הולכים יחד… 

 

הקובוט שפותח למשימה מבצע את המשימות שלו בלי להתחשב במזג האוויר, בלי להתעייף ובלי הסיכון להיפגע מהגובה, או משאיפת חומרי הניקוי החזקים. לאחר שהוא מועלה למדחפים, סורק לייזר תלת מימד מובנה מאתר ומאבחן את התקלות ותוכנה חכמה מכוונת את ההליך כולו של התיקון או התחזוקה. לדברי זיו שדה, סמנכ״ל המכירות והשיווק של חברת סו-פאד, נציגת UR בישראל, הקובוט ה׳מעופף׳ הוא דוגמה טובה לשימוש בקובוטים, שחוסך כסף רב למפעיליו, אך בעיקר מחליף בני אדם במשימות מסכנות חיים.

 

צילום: באדיבות Rope Robotics

 

לינק לסרטון:

http://roperobotics.com/wp-content/uploads/videos/Rope_Robotics_south_africa.mp4

 

אודות Universal Robots:

 Universal Robots נוסדה בשנת 2005 מתוך רצון להנגיש את טכנולוגיית הרובוטים לכל, על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד במחיצתם, ידידותיים למשתמש ובתמחור גמיש. מאז כניסתו לשוק של הרובוט השיתופי הראשון בשנת 2008, החברה מוכרת קובוטים בכל רחבי העולם. החברה, חלק מתאגיד Teradyne, ממוקמת בדנמרק ופעילה במגוון מדינות – כולל ישראל.

 

למידע נוסף: www.universal-robots.com