כותרות אחרונות
Search

פרופ' יוג'ין קנדל מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל ואהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות נפגשו באירוע השנתי של קרן i3.

 

 קרן ההון סיכון i3 Equity Partners

פרופ' יוג'ין קנדל מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל ואהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות נפגשו באירוע השנתי של קרן i3

 

קרן ההון סיכון i3 Equity Partners  קיימה את האירוע השנתי שלה ב'חדר פרטי' בת"א, בשיתוף עם הפירמות ארנסט יאנג ושיבולת.  "ברוח הפתגם – 'צריך כפר שלם בשביל לגדל ילד' – גם אנחנו ב- i3 מאמינים בטיפוח מערכות יחסים אסטרטגיות בין סטארט-אפים הנמצאים בשלבים המוקדמים ביותר, לבין חברות רב-לאומיות" אמר ערן וגנר, שותף מנהל בקרן אשר פתח את האירוע. "יש לנו 7 סטארט-אפים בפורטפוליו ומרביתם כבר גייסו סיבובי המשך.  בהתחשב בעובדה שאנו  משקיעים בשלבים מאד מוקדמים – קפיצת המדרגה שהם מבצעים תוך שנה-שנתיים  – חריגה בענף. זה קורה בזכות בניית אסטרטגיה ייחודית המביאה את הסטארט-אפים מהר יותר לסבב גיוס A, תוך ניצול אופטימלי של משאבים ליצירת ערך. אגב, השותפות שלנו כבר לקחו חלק בלפחות 50% מהשקעות ההמשך – עדות מובהקת לכך שהשיטה עובדת." 

 

שניה עלתה נוגה קפ, שותפה מנהלת בקרן אשר נתנה הסבר קצר על מודל העבודה.  "באופן טבעי גופי ענק רב-לאומיים מתקשים ביצירת אינטראקציה עם סטארט-אפים צעירים בשלבים סופר-מוקדמים, המומחיות שלנו ב- i3 היא לאפשר לקסם הזה להתרחש ולייצר את הקשרים המועילים והמקדמים ביותר לשני הצדדים. המודל  שיצרנו, המחבר בין הגופים הרב-לאומיים לבין הסטארט-אפים, הוא חיבור יוצא דופן בתעשיית קרנות ההון סיכון הישראלית אשר הוכיח את עצמו בגדול. אנחנו כ- i3 מהווים את הגשר בין סטארט-אפיסטים מתחילים לחברות ענק גלובליות אשר מעמידות לרשותם את הקשרים הבינלאומיים שלהן, לקוחות גדולים, מנטורים מנוסים וכאמור, השקעות המשך – כל אלה מתורגמים לדיוק במוצר וקיצור זמני הגעה לשוק."

 

ערן וגנר, שותף מנהל ב- i3, פרופ' יוג'ין קנדל, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל ונוגה קפ, שותפה מנהלת ב- i3 – צלם: ליאור רוטשטיין

 

מרטין דופויזן המוביל את תחום החדשנות בארנסט יאנג ישראל אמר כי ישראל היא האקו-סיסטם החדשני ביותר בעולם והוסיף כי בשנתיים האחרונות ההנהלות מעורבות יותר בכל הנושא של  חדשנות וחיפוש אחר חדשנות. עוד אמר כי בשלב ראשון נהגו החברות לעשות מיזוגים, בשלב השני איתרו סטארט-אפים עם פוטנציאל והשקיעו בהם, בשלב השלישי הקימו אינקובטורים, וביקשו לגדל את הסטארט-אפ מגיל צעיר, ובשלב הרביעי נולדו שיתופי פעולה עם דגש על תוצאות עסקיות. עכשיו,  מנסים להמציא את השלב החמישי. עופר בן יהודה, שותף בפירמת עורכי הדין שיבולת דיבר  על השוואת מגמות בין מה שקורה בעמק הסיליקון למה שקורה בישראל, בכל הנוגע לזירת הסטארט-אפים וההשקעות והסביר כי אם מסתכלים על הוואלואציה באקזיטים – המספרים בישראל זהים לעמק הסיליקון.

 

עוד הציגו  שלושה מן הסטארט-אפים בהם השקיעה הקרן:  ערן ענבר, מנכ"ל  Prisma Photonics,   האחים אביב ומתיאו שפירא, מייסדי הסטארט-אפ  Xtend  ואיל פדר, מנכ"ל Zencity,  החברה הראשונה בה השקיעה i3.

 

למעלה מ- 100 אורחים הגיעו לאירוע, ביניהם:  אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, יוג'ין קנדל, מנכ"ל סטארטאפ ניישן סנטרל, אשיש גנגרייד, סמנכ"ל הפרויקטים של קבוצת TATA אשר הגיע מחו"ל, ג'ונת'ן פוליצר מג'נרל אלקטריק,  בועז פאר מקוואלקום, ספיר בן הרוש ועידית מועלם מפיטנגו  ועוד…

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, נוגה קפ וערן וגנר, שותפים מנהלים ב- i3 – צלם: ליאור רוטשטיין

 

אודות i3

i3 Equity Partners, בניהולם של נגה קפ וערן וגנר, משקיעה בסטארט-אפים ישראלים, הנמצאים בשלבי פיתוח מוקדמים  ועוסקים ב- Deep Technology, בענפים כגון: ערים חכמות, צרכנות דיגיטלית, רכב ומוביליות, רובוטיקה, חקלאות מדייקת, אינטרנט תעשייתי, תשתיות קריטיות, רחפנים, הדפסה בתלת-מימד, לימוד מכונה ועוד. בין הסטארט-אפים בפורטפוליו:   Zencity, Prisma Photonics, Nanofabrica, DeepAI, Xtend, Vanti ו- Frontegg.

 

הקרן מבוססת על שיתוף פעולה מלא עם חברות רב-לאומיות היושבות בוועד המנהל שלה: מיקרוסופט, ג'נרל אלקטריק,  קוואלקום, קבוצת Tata ו- Temasek הסינגפורית. שותפה-משקיעה  נוספת היא קרן ההון סיכון הישראלית פיטנגו. כך,  מלבד השקעה ראשונית, מציעה i3 גם תמיכה עסקית מגוונת במטרה לקצר את זמני ההגעה לשוק ולסייע בחדירה מוצלחת לשווקים שונים בעולם, זאת באמצעות מינוף מערכת הקשרים הגלובלית של השותפות. למידע נוסף: http://www.i3equity.com/