כותרות אחרונות
Search

פרימיירה של "אדל" שמעלה "אנסמבל התיאו-טרון" – 14.3.2023 בתיאטרון החאן.

צילום: רפאל לוי

 

פרימיירה של "אדל" שמעלה "אנסמבל התיאו-טרון".

הפרימיירה תתקיים בתאריך 14.3.2023 בתיאטרון החאן.

 

לאחר הצגות ההרצה, תתקיים בכורה חגיגית של היצירה הבימתית המבוססת על רב המכר "אדל" של הסופרת יוכי ברנדס. בתפקיד ר' ישראל הבעל שם טוב –  השחקן מוריס כהן ובתפקיד אדל – יעל שרייבר.  עיבוד: נתנאלה תירוש ונדב סדקה.

 

היצירה הבימתית "אדל" של אנסמבל התיאו-טרון המתבססת על רב המכר של הסופרת יוכי ברנדס, תעלה כפרימיירה חגיגית בתיאטרון החאן ב-14.3.23. "אדל' היא מעין ביוגרפיה עכשווית של הדמות החידתית – ר' ישראל הבעל שם טוב, דרך נקודת מבטה של בתו אדל.

 

צילום: רפאל לוי

 

מבנה העומק של היצירה מבטא את השאיפה לדבקות, רוחניות וגאולה עצמית, ואת המאבקים הפנימיים שאדם עובר בדרכו לשם. דרך סיפורם יוצא הדופן של אדל ואביה נחשף המתח בין קהילה ומסורת לבין ביטוי רוחני חדש, אישי וקרוב יותר בין הפרט והאלוהים הנמצא מחוץ לכותלי בית הכנסת, במחוזות הנפשיים והפיזיים של היער, הדמיון וההזיה.

 

נוכחותה של "אדל" כאשה שיש לה השפעה ונוכחות חזקה בחייו של אביה, הוגה החסידות, שופכת אור חדש על מקומן של נשים במרחב היהודי המסורתי.

 

בתפקיד "אדל" משחקת יעל שרייבר ובתפקיד "ישראל" משחק השחקן מוריס כהן, אשר שיחק בתפקידים רבים בישראל, בטלוויזיה, בסרטי קולנוע ועל במת התאטרון.

 

צילום: רפאל לוי

 

את היצירה ביימה נתנאלה תירוש, המנהלת האמנותית של אנסמבל התיאו-טרון.  נתנאלה תירוש בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב ומסלול הבימוי בסמינר הקיבוצים, זוכת פרס השחקנית המצטיינת בפסטיבל עכו 2006, מלגת מפעל הפיס לפיתוח מחזות עבור המחזה "שומרון", פרס שר החינוך לתרבות יהודית ע"ש אורי אורבך 2019.

 

עיבוד: נתנאלה תירוש ונדב סדקה | בימוי: נתנאלה תירוש  | דרמטורגיה: שלומית כהן סקלי | תפאורה ותלבושות: עדיאל אריאל | וידאו: יערה ניראל ואמרי שביט | מוסיקה: דולב סלומון | תנועה: ילנה אברמוביץ | תאורה: שי סקיבא | משתתפים: מוריס כהן, יעל שרייבר, נופר לוינגר, שיר שנער, אילן חזן, גדי ויסברט | ניהול הצגה: תגל צוריה.

 

התיאו-טרון הוא מעבדה יוצרת  אשר קמה במטרה ליצור תיאטרון ירושלמי מרענן ואקטואלי השואב השראה מהחיבור בין עולם הרוח היהודי לבין המדיום התיאטרוני.

 

צילום: רפאל לוי

 

במעבדה אשר קמה בעקבות חזונו של הרב מנחם פרומן ז״ל, פועלת קבוצה של עשרה יוצרים, חילוניים ודתיים, הרואים בירושלים את מקום פעילותם הטבעי וזאת בשל יכולתה הייחודית של העיר להפגיש בין קצוות – חדש וישן, חומר ורוח, תשובה ושאלה.

 

הקבוצה מנוהלת אמנותית ע"י נתנאלה תירוש בוגרת הסטודיו של ניסן נתיב בירושלים ומלווה ע"י הרב יוסי פרומן מנחה מפגשי לימוד וחבורות תפילה.

 

עבודותיה הקודמות של הקבוצה למבוגרים עלו על במות שונות ברחבי הארץ: "ספר תולדות אדם" (בימוי נתנאלה תירוש ובשמת חזן), "מחר נצחק" (בימוי קרן חובב), "חלילה" (כתיבה ובימוי יונתן בלומנפלד), "מחכים לציפורים" (כתיבה יהושע סובול, בימוי יעל ניברון).

 

לרכישת כרטיסים: https://www.khan.co.il/events/383/Adel