כותרות אחרונות
Search

קבלן פיתוח תשתיות וסלילת כבישים הואשם בעבירות מס והלבנת הון

קבלן פיתוח תשתיות וסלילת כבישים מהגדולים בענף הואשם בעבירות מס והלבנת הון בהיקפי ענק ובקבלת ערבויות ואשראי מבנקים במרמה  

כתב אישום חמור הוגש  על ידי היחידה לתיקים מיוחדים באגף מכס ומע"מ ברשות המסים לבית המשפט מחוזי מרכז שבלוד כנגד שמונה נאשמים ובהם קבלן פיתוח תשתיות וסלילת כבישים, המבצע פרויקטים בהיקפי ענק גם עבור חברת 'נתיבי ישראל' (מע"צ), הכולל ביצוע עבירות מס, הלבנת הון, מסירת תצהיר כוזב לרשם הקבלנים, הצגת מצג שווא בפני בנקים במטרה לקבל זכויות כספיות ואשראי ועוד – כל זאת בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין אורי שפיגל ויונתן גולן מהיחידה לתיקים מיוחדים, לאחר חקירה מורכבת ומסועפת שנוהלה על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון בשיתוף עם יחידת להב 433 – יאל"כ של משטרת ישראל, במסגרתה עלה החשד כנגד הנאשם המרכזי בפרשה – תושב באקה אל גרבייה, שבבעלותו מספר חברות לפיתוח וסלילת כבישים  המבצע עבודות בהיקפי ענק עבור לקוחות שונים בהם: חברת 'נתיבי ישראל' (מע"צ), רשויות מקומיות, מועצות אזוריות ועוד.

התעורר חשד כי במהלך השנים 2008-2011 קיזז הנאשם בספרי החשבונות של החברות שבבעלותו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-121 מיליון ש"ח שהונפקו על ידי גורמים שהוצגו על ידיו כקבלני משנה הקשורים אליו, עבור עסקאות שלא בוצעו בפועל. בכך גזל מקופת המדינה למעלה מ-17 מיליון ש"ח. בנוסף, הוא דיווח על היקף עסקאות עם קבלן משנה בהיקף הגדול פי שלושה מסכומי העסקאות שהתקיימו בפועל במטרה להתחמק מתשלום מע"מ ובכך, גזל מקופת המדינה כ-5 מיליון ש"ח נוספים. כמו כן, על פי כתב האישום, פעלו החשוד והחברות שבשליטתו, לביצוע עבירות של הלבנת הון בהיקף של כ-70 מיליון ש"ח.

לצורך קבלת זכויות כספיות מהבנקים כגון ערבויות ואשראי, הגיש הנאשם למוסדות בנקאיים מסמכים כוזבים בהם דו"חות מע"מ ומסמכים נוספים הנסמכים, בין היתר, על חשבוניות פיקטיביות ותשלומים כוזבים כאמור ובכך, יצר מצג שווא באשר לאיתנותה הפיננסית של החברה וקיבל במרמה זכויות כספיות.

יחד עם כתב האישום, הגישה רשות המסים לבית המשפט בקשה למתן צו זמני לחילוט רכוש שבבעלות הנאשמים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, הכולל נכסי מקרקעין, רכבי יוקרה, ציוד עבודה כבד, כספים ועוד.