כותרות אחרונות
Search

"קורנית ויז'ן" מאיצה את פיתוח שתל הקרנית המלאכותי שלה ומצטרפת ל-3DEXPERIENCE Lab של "דאסו סיסטמס".

צילום: יח"צ

 

"קורנית ויז'ן" מאיצה את פיתוח שתל הקרנית המלאכותי שלה ומצטרפת ל-"3DEXPERIENCE Lab" של "דאסו סיסטמס".

* "3DEXPERIENCE Lab" של "דאסו סיסטמס" מצרפת את "קורנית ויז'ן", סטארט-אפ ישראלי פורץ דרך, למעבדת החדשנות הפתוחה שלה.

 

* "קורנית ויז'ן" מפתחת, בין היתר, שתל קרנית מלאכותי, שמאפשר למטופלים שהתעוורו כתוצאה ממחלות ופגיעות בקרנית לממש את פוטנציאל הראיה המלא שלהם, ללא צורך בתרומת קרנית.

 

דאסו סיסטמס הודיעה על צירופה של חברת קורנית ויז'ן, חלוצה בטכנולוגיית שתלים ביומימטיים, לתכנית האצת הסטארט-אפים, במסגרת מעבדת החדשנות של דאסו סיסטמס, .3DEXPERIENCE Lab  

 

הסטארט-אפ מרעננה הוא הסטארט-אפ הישראלי הראשון שנבחר על ידי "3DEXPERIENCE Lab", המתמחה בהאצת מיזמים שנמצאים בשלב האב-טיפוס (Prototype) ומפתחים מוצר בעל פוטנציאל לתרומה משמעותית לאנושות, במקרה שיבשיל לייצור ושווק בהיקף נרחב.

 

מעבדת החדשנות של "דאסו סיסטמס" תספק ל"קורנית ויז'ן" גישה למערכת תומכת הכוללת טכנולוגיה, ייעוץ ונטוורקינג בתמיכת הפתרונות של "דאסו סיסטמס".

 

צילום: יח"צ

 

"קורנית ויז'ן" מפתחת, בנוסף לשתלים אחרים, שתל קרנית מלאכותי שמשתלב עם הריקמה ומאפשר למטופלים שהתעוורו כתוצאה ממחלות או פציעות בקרנית – לממש את פוטנציאל הראיה המלא שלהם, ללא צורך בתרומת קרנית.

 

"CorNeat EverMatrix™" היא פלטפורמת חומרים סינתטיים בלתי מתכלים, המוגנת במספר פטנטים ומאפשרת אינטגרציה קלה וקבועה של שתלים עם רקמה חיה, מבלי לעורר תגובת עצם זר ודחייה.

 

"דאסו סיסטמס" ו-"3DEXPERIENCE Lab", מסייעות ל"קורנית ויז'ן" בשני מחקרים קליניים.

מחקר ראשון הוא של ה-CorNeat EverPatch, תחליף רקמה סינתטי, שלאחרונה קיבל אישור FDA 510(K)  ; מחקר שני יתחיל בקרוב עבור ה-CorNeat KPro, הקרנית המלאכותית.

 

"קורנית ויז'ן" משתמשת בפלטפורמת Medidata Rave EDC ו-Rave Imaging של "דאסו סיסטמס", בשני המחקרים.

 

מחלות הפוגעות בקרנית מהוות גורם עיקרי לעיוורון ברחבי העולם. מדי שנה מדווחים כ-2 מיליון מקרים חדשים של עיוורון קרנית. הפתרונות הקיימים מסתמכים על רקמה מתורם, שעלולה לשאת מחלות ולדרוש זמן החלמה ממושך, כאשר שיעורי ההצלחה וחדות הראיה משתנים בין מטופלים.

 

צילום: יח"צ

 

השתל שמפתחת "קורנית ויז'ן" אמור להציע לשווקים גלובליים פתרון מלאכותי לעיוורון קרנית, לשיפור חייהם של יותר מ-30 מיליון אנשים בעולם, הסובלים מעיוורון מלא או חלקי כתוצאה ממחלות או פציעות קרנית.

 

דר' גלעד ליטוין שותף-מייסד, יו"ר ומנהל רפואי, קורנית ויז'ן: "זוהי זכות עבורנו להיבחר ל-3DEXPERIENCE Lab של דאסו סיסטמס. עם התמיכה הזו נקבל גישה מלאה לסביבה וירטואלית בענן, ברמה הגבוהה ביותר ובנוסף, נהנה מהידע והמומחיות שהתכנית מספקת.  הסטארט-אפ שלנו יגשים את ייעודו לשנות את חייהם של מליוני בני אדם בהווה ובעתיד".

 

פרדריק ואשר, מנהל 3DEXPERIENCE Lab, דאסו סיסטמס: "קורנית ויז'ן מהווה המחשה מעניינת ועוצמתית של האקוסיסטם התוסס של סטארט-אפים ישראלים בתחום הדיפ-טק (Deep-Tech). הפיתוח שלה מתמקד ברפואה ובשיפור חייהם של אנשים. "חיים" היא אחת התמות המרכזיות בחזון של 3DEXPERIENCE Lab, מה שמציב את קורנית ויז'ן כסטארט-אפ מבטיח בתכנית ההאצה שלנו"