כותרות אחרונות
Search

שני חשודים נעצרו בחשד להעלמת הכנסות ממכירת שטחי פרסום לחברת Google

שני חשודים נעצרו בחשד להעלמת הכנסות ממכירת שטחי פרסום לחברת Google.

השניים הופיעו ברשימת הישראלים המפיקים הכנסות מרשת האינטרנט מבלי לדווח.

 

תושב פתח תקווה ותושב עכו  הובאו לבית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות שהופקו ממכירת שטחי פרסום ל-Google Adsense. השניים נעצרו במסגרת חקירה סמויה גלובלית של רשות המסים, שנפתחה בעקבות שיתוף פעולה נרחב בין פקיד שומה חקירות תל אביב לבין המחלקה לביקורת ממוחשבת ברשות המסים הנוגע לפעילות מסחר באינטרנט. בפעילותם, מיפו הגורמים רשימה של ישראלים המפיקים הכנסות מהאינטרנט מבלי לדווח לרשויות המס.

 

על פי בקשת המעצר של תושב פתח תקווה העוסק בפיתוח תוספים לדפדפנים, עולה כי בין השנים 2011-2019 העלים החשוד הכנסות ממכירת שטחי פרסום לGoogle Adsense בסך של למעלה מ-2 מיליון ₪ במצטבר. במהלך החקירה הודה החשוד ואימת כי הפיק ממכירת שטחי הפרסום 2,022,517 ₪ ולא דיווח עליהם או שילם עליהם את המס כנדרש. עוד עלה במהלך החקירה כי לחשוד אין תיק במס הכנסה, והוא אינו מגיש דוחות כלל למס הכנסה.

 

מבקשת המעצר של תושב עכו העובד כשכיר בחברת סטארט אפ ישראלית בתחום תכנות מחשבים, עולה כי בין השנים 2012-2019 הפיק הכנסות נוספות, מעבר למשכורתו, ממכירת שטחי פרסום לGoogle Adsense בסך של למעלה מ-2 מיליון ₪ במצטבר. בחקירתו הודה כי הפיק מפעילות זו 2,015,498 ₪ עליהם לא דיווח ולא שילם את המס כנדרש. במהלך החקירה עלה כי לחשוד אין תיק במס הכנסה והוא אינו מגיש דוחות למס הכנסה.

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, שחררה את החשודים בתנאים מגבילים בהם ערבות אישית על סך 300,000 ₪, התחייבות צד ג' על סך 200,000 ₪, הפקדת מזומן בסך 80,000 ₪ והוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

 

כזכור, בחודש שעבר נעצר תושב ת"א העוסק בתחום ארכיטקטורת תוכנה ומנהל אתר היכרויות, בחשד להעלמת הכנסות ממכירת שטחי פרסום לחברת Google  בסך 2.2 מילון ש"ח, לאחר שגם שמו הופיע ברשימת הישראלים המפיקים הכנסות מרשת האינטרנט מבלי לדווח.