כותרות אחרונות
Search

שנקר מציגה – מפגש פסגה; מעצבי מכוניות מובילים בעולם יגיעו לישראל לקראת הכנס הראשון מסוגו לעיצוב מכוניות

שנקר מציגה – מפגש פסגה; מעצבי מכוניות מובילים בעולם יגיעו לישראל לקראת הכנס הראשון מסוגו לעיצוב מכוניות

הכנס, "עומקו של המשטח –The Drive to Design " יציע מפגש מרתק של מעצבי הרכב מובילים מהעולם: פרנצ'סקה סנגלי (מרצדס), דיוויד סיזינג (גורדון מורי) ניר זיגל (פורד) ואלכס פדואה.

הכנס ייערך ביום חמישי, 19/5/16 בין השעות 10:00-16:00 בשנקר
מים רבים זרמו בירדן ומכוניות רבות בכבישים, מאז שחרר האדם את העגלה מתלותה בסוס. הנרי פורד קידם את החלום והעניק אפשרות דמוקרטית לכל אדם לרכוש מכונית ולכבוש את המרחבים.

בינתיים, הפכה המכונית למושא תשוקה, לאייקון תרבותי, לסמל חופש וכוח, היוותה מטאפורה לחושניות, יצרה את המרחב האינטימי האופטימלי ועודנה אחד הארכיטיפים המובהקים של תחום העיצוב התעשייתי.

יואב זיו, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר: "מהפכות פוליטיות, חברתיות וטכנולוגיות שינו את פני העולם ונראה כי הרומן הקלאסי של האדם עם המכונית עומד בפני פרשת דרכים. מכוניות רובוטיות מקוונות ללא נהג, מכוניות היברידיות, מכוניות שיתופיות, מרכזי ערים חסומים למכוניות – כל אלה מציבים סימני שאלה לגבי עתיד מערכת היחסים המסורתית שבין הנהג לבין המכונית.  בלב עשייה יוצאת דופן זו, הקושרת את האדם למכונה, ניצב המעצב".

על רקע כל אלה, יזמה המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר כנס, תחת הכותרת The Drive to Design.

במסגרת אירוע, הראשון מסוגו בארץ, ייערך מפגש מרתק עם כמה ממעצבי המכוניות המובילים בעולם וביניהם פרנצ'סקה סנגלי מעצבת בכירה ב- Mercedes-Benz, דיוויד סיזינג ראש מחלקת עיצוב בGordon Murray LTD , אלכס פדואה (פדואה דיזיין, לשעבר מעצב בסיטרואן פריס) וניר זיגל מעצב ב Ford בריטניה ובוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי שנקר.

המעצבים יאפשרו הצצה אל המתרחש מאחורי הקלעים של המקצוע, יחשפו כמה סודות, ישתפו במכשולים ובקשיים, והם אף עתידים להעניק עצות ורמזים לאלה החולמים על קריירה בתחום.

בין הנושאים והסוגיות המתייחסות לעניין עיצוב המכונית שידונו בכנס: מה מקומו ותפקידו של המעצב/ת במציאות כה מורכבת וכה שונה? כמה רחוקה הפנטזיה מהמציאות? מהו הסוד מאחורי קסמן של מכוניות "מוצלחות"? מהו משקל העיצוב במרכיבים היוצרים את תדמית המכונית? מה מקום מיומנויות מסורתיות של רישום ידני ופיסול תלת-ממדי בחומר, במציאות בה הטכנולוגיה תופסת מקום גדל והולך."

אודות המעצבים המשתתפים בכנס:

פרנצ'סקה סנגלי  Francesca Sangalli    מנהלת במחלקה העצוב האסטרטגי של חברת מרצדס, האחראית על פיתוח שפה עיצובית התומכת בזהות וערכי המותג, מחקר טרנדים, פיתוח עיצוב לקונספטים חדשניים, הגדרת קוים מנחים לצורה, לחומרים, לפרטים וגוונים, פיתוח Color & Trim ומחקר חומרים חדשים. פרנצ'סקה ילידת מילאנו ובוגרת הפוליטכניקו במילאנו ואוניברסיטת ברונל בלונדון. סנגלי עבדה כמעצבת קונספטים במשרדי עיצוב מובילים במילאנו והצטרפה בשנת 2001 לסטודיו מרצדס-בנץ בקומו, המתמחה בעיצוב פנים למכוניות בייצור המוני ולמכוניות קונספט.

shenkar 3

F015 – __2016 Mercedes-Benz.jpg

ניר זיגל    עבד כמעצב מכוניות בחברות ידועות כמו Mclaren Automotive ו  Land Rover. לאחרונה היה שותף מוביל בתכנון אסטרטגיית עיצוב הפנים של מכונית היוקרה Ford GT 2015.  עיצוביו של ניר הוצגו בתערוכות בינלאומיות ואף זכו בפרסים יוקרתיים כגון: Interior Motives Design, Pilkington Design Award  ו Vehicle Design Award.  בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר ובעל תואר שני בעיצוב מכוניות מטעם הרויאל קולג' אוף ארט RCA בלונדון.

shenkar 5

01-ford-gt-concept-detroit-1.jpg

דיוויד סיזינג  David Seesing  מתגורר בלונדון ועובד אצל גורדון מוראי. צבר את ניסיונו העשיר בעיצוב בחברות מכוניות מהגדולות בעולם כגון Bugatti, Ital Design Giugiaro  ו Mercedes Benz. בין היתר, היה שותף לעיצוב דגם  Ital Design Parcour 2013 ו AUDI NANUK  2013 . עיצוביו קיבלו הכרה בינלאומית וזכו בפרסים רבים. החל משנת 2015 מכהן דיוויד כראש מחלקת העיצוב אצל Gordon Murray Design Ltd המעצב הידוע של פורמולה 1 ומפתח אפליקציות עבור תהליך הייצור של מכונית ה- iStream המתאפיין בחשיבה שונה לחלוטין בכל הנוגע לתהליך עיצוב מכונית.  בעל תואר שני בעיצוב מכוניות מטעם הרויאל קולג' אוף ארט RCA שבלונדון.

shenkar 1

2013-audi-nanuk-quattro-c-4_1600x0w.jpg

אלכס פדואה Alex Padwa  עבד כמעצב מכוניות בחברת Citroen פריס וייסד את הסטודיו 'פדואה דיזיין'. בעל ניסיון עשיר בפיתוח מוצרים מיוחדים, נחשקים וחכמים. פדואה כיהן כמרצה אורח בקולג' RCA בלונדון (שם השלים את התואר השני שלו) ועד לשנת 2014 כיהן כראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר. יציג במסגרת הכנס שיוזמת שנקר, חומרים מקורס עיצוב המכוניות אותו הוא מנחה. בין היתר פרויקטים שעסקו בעיצוב כלי רכב: כלי רכב בעלי ארבעה גלגלים, שלושה, שניים וגלגל אחד ואף נטולי גלגלים, ואת רכב הנחיתה על הירח.

shenkar 4

תמר כנפי עיצוב מכוניות 2015 כל הזכויות שמורות לשנקר