כותרות אחרונות
Search

11 חודשי מאסר בפועל נגזרו על בעל חברות לעבודות בנייה בגין אי הגשת דוחות לאורך שנים

11 חודשי מאסר בפועל נגזרו על בעל חברות לעבודות בנייה בגין אי הגשת דוחות לאורך שנים.

הנאשם פתח לאורך השנים חברות חדשות באופן שיטתי לצורך התחמקות מהגשת דוחות מס הכנסה

 

מנהלן של שלוש חברות לעבודות בנייה, הורשע בהתחמקות מהגשת דו"חות מס הכנסה שנתיים במשך תקופות שונות. על הנאשם תושב הדרום, נגזר בין היתר, 11 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בסך 30,000 ₪. התיק נוהל על ידי עורכת הדין הילה זיגלר מהמחלקה המשפטית הפלילית ירושלים, בעקבות חקירה שנוהלה על ידי משרד חקירות מס הכנסה ירושלים-דרום ומשרד חקירות מס הכנסה מרכז.

 

כתב האישום המקורי הוגש עוד ביוני 2014, אך מאז תוקן פעמיים בעקבות ביצוע עבירות דומות על ידי הנאשם בעת ניהול ההליך המשפטי. כתב האישום הסופי והמתוקן כלל שבע עבירות של אי הגשת דו"חות מס הכנסה במועדים שונים. יתרה מזאת, הדוחות לא הוגשו עד למועד גזר הדין.

 

על פי גזר הדין, הואשם הנאשם בחודש יוני 2014, באי הגשת דו"חות מס הכנסה של חברה שבניהולו לשנים 2008-2009. בעקבות ביצוע עבירות דומות על ידיו, בית המשפט ביטל הכרעת דין זו, על מנת לאפשר הגשת כתב אישום מתוקן שיכלול את העבירות הנוספות שבוצעו.

 

כתב האישום תוקן לראשונה ביולי 2017, ונוספו אליו אישומים בגין אי הגשת דו"ח עבור חברה נוספת לשנת 2015, ובגין אי הגשת דו"ח אישי לשנת 2015. בחודש מרץ 2018, הוחלט לתקן את כתב האישום בשנית על מנת להוסיף לו אישומים נוספים בגין אי הגשת דוחות  עבור חברה שלישית בניהולו, לשנים 2013-2015.

 

במעשיו, בחר הנאשם להמשיך ולפתוח חברות חדשות תוך ביצוע עבירות מס נוספות.

 

כבוד השופט יהודה ליבליין מבית משפט השלום באשדוד, כתב בגזר הדין: "במעשיו פגע הנאשם בערך של נשיאה שוויונית בנטל תשלום המסים, תוך פגיעה בשלטון החוק, וגרם נזק לקופה הציבורית, שאת היקפו המדויק לא ניתן לדעת, שכן הנאשמים לא הגישו דוחות, גם לאחר שהוגש כתב האישום".

 

במסגרת גזר הדין הוטלו על הנאשם 11 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 30,000 ₪, והתחייבות בגובה 50,000 ₪ שלא לעבור עבירות על חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה במשך שנתיים מיום סיום עונש המאסר.