כותרות אחרונות
Search

13 חשודים נעצרו בחשד שניהלו רשת למכירת תארים פיקטיביים ממוסדות בחו״ל

13 חשודים נעצרו בחשד לניהול רשת מכירה של תארים פיקטיביים ממוסדות בחו״ל 

המשטרה ניהלה בתקופה האחרונה בשיתוף פעולה עם רשות המסים חקירה סמויה אשר ביססה חשד לכך ששני מנהלי חברות בתחום השיווק של תכניות לימודים, ניהלו בצוותא עם אחרים רשת שיטתית ומאורגנת של הנפקת תארים אקדמאיים פיקטיביים לישראלים ממוסדות בחו״ל, בתמורה לתשלום, תוך יצירת מצג שווא של קיום תכנית לימודים סדורה באמצעות מאפיינים שונים. בין היתר נחקר חשד לכך שבחלק מהמקרים זכו רוכשי תארים להטבות מסוגים שונים, הודות לתארים שרכשו.

הבוקר ביצעו שוטרים וחוקרי יחידת יהלום ברשות המיסים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ועצרו/עיכבו אותם לחקירה. כמו כן נתפסו נכסים, רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

המוסדות אשר על פי החשד תאריהם נמכרו לישראלים, אינם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל וחלקם כלל אינם מנהלים תכניות לימודים של ממש. החקירה מתבצעת מתחילתה בשיתוף פעולה עם יחידת יהלום ברשות המסים ומלווה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף, קשירת קשר להונות, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה ובהתאם להתפתחות החקירה יובא מי מהם לדיון בהארכת מעצרו בהמשך.