כותרות אחרונות
Search

4 יינות חדשים הושקו לקראת השנה החדשה ביקב עמק האלה

בוידאו משמאל, דורון ראנד, המנכ"ל, ודניאל זליג מארחים ומספרים על יקב עמק האלה ויינותיו. צילם ישראל פרקר www.winesisrael.com, פברואר 2015

ביקב "עמק האלה" פותחים שנה טובה ומתוקה בהשקת יינות חדשים !!

יקב עמק האלה גאה להציג  4 יינות חדשים !

השקה חגיגית לארבעת היינות החדשים נערכה במרכז המבקרים של יקבי עמק האלה בטקס חגיגי ומרגש.

emek aela 5

 

"יקב עמק האלה" הוקם לפני 15 שנה, היין המיוצר בין כתליו מוערך ואהוב בקרב ישראלים ושוחרי יינות בארץ ובחו"ל, והם לא טועים. יינות היקב זוכים בתחרויות וקוטפים מדליות תודות לסטנדרט האיכות הבלתי – מתפשר שלו.

היקב מייצר כ־300 אלף בקבוקים בשנה. כולם יינות פרימיום איכותיים המיוצרים רק מענבים הגדלים בכרמי היקב. כ־20 אחוז מהתפוקה מופנים לייצוא לארצות הברית, לקנדה, לאירופה ואף ליפן. זו הסיבה בשלה היקב ממוקם באזור עמק האלה, אזור המוכר כאתר שבו נערך הדו־קרב בין דוד לגוליית. עם זאת, בימי קדם היה העמק ידוע לא פחות בזכות היינות שיוצרו בו. המסורת ההיסטורית של גידול גפנים ושל ייצור יין, שנשכחה במשך מאות שנים, קמה לתחייה בזכות נחישותם וחזונם של מקימי היקב. הקמת היקב ונטיעת הכרמים בשנת 1998 החזירו לאזור תרבות יין בת אלפי שנים בשילוב הכלים והידע של המאה ה־21. העקרונות שהנחו את מקימי היקב היו לייצר יין מצוין וכשר, תוך ניצול היתרונות והתנאים הייחודיים של האזור.

ליקב "עמק האלה" יש מועדון חברים מפואר המעניק לחבריו הטבות ייחודיות והנחה קבועה על מבחר יינות.

  • ההצטרפות למועדון כרוכה באהבה ליין אך אינה כרוכה בתשלום.

  • ניתן להצטרף במרכז המבקרים.

היינות שהושקו:
מרלו 2012
סירה – פטיט סירה 2012
סובניון בלאן 2014
שרדונה
VC 2012 (מהדורה מוגבלת)

מרלו 2012

emek aela 2
זוכה מדליית ארד בתחרות "אשכול הזהב" 2015. זן זה משגשג באזור עמק האלה ונחשב לאחד מיינות הדגל של היקב. יין עשיר ורב שכבתי, טעמים מרוכזים ומאוזנים, וסיומת ארוכה ונדיבה.

בציר 2012 היה מצוין במאפייניו, חם יחסית, מה שתרם להבשלה פנולית מלאה והפיק יינות עשירים, מורכבים ובעלי פוטנציאל התיישנות גבוה. זן המרלו משגשג באזור עמק האלה והינו יין איקוני ביקב מזה שנים – בציר 2012 מדגים זאת שוב באופן נפלא.
צבע: בורדו כהה אטום
ארומה: אף עוצמתי עם ניחוחות של פרי אדום-שחור, אדמה וטבק הנעטפים בניחוחות קלייה של החבית.
חך: עשיר ורב שכבתי; טעמים מרוכזים המאוזנים עם טאנין מובנה ומעט יבש. ניחוחות של פרי מהול בשוקולד מריר ואספרסו אשר מהדקים את מבנה היין ומובילים אל סיומת ארוכה ונדיבה.
אלכוהול: 5%
הרכב: 90% ענבי מרלו, %10 פטי ורדו
המחיר לצרכן הוא 109 ₪.


סירה- פטיט סירה 2012

emek aela 3
עד בציר 2010 יצרנו ביקב יין זני מהסירה ויין זני מהפטיט סירה. החל מבציר 2011 בחרה הייננית לשלב שני זנים אלו לבלנד משותף. הפטיט סירה מביא עימו פרי רב ומבנה לעיס ובלתי מרוסן, המאוזן על ידי הסירה האלגנטי והמלוטש. יין עשיר ודרמטי, עם גוף מלא, עשיר ומורכב. בתמיכה ניכרת של חבית. סיומת ארוכה ונדיבה. יין מהנה לשתייה כיום, אך ייתן תמורה נהדרת עבור האספנים הסבלניים שבנינו.

צבע: סגול – דיו אטום                                              
ארומה: אף דחוס ועוצמתי עם בישום אופייני של תות-עץ, סיגליות המובילים לארומות שניוניות של שוקולד ופלפל שחור.
חך: גוף מלא ומסוקס. טעמי פרי שחור, פלפל, טבק עם מבנה מוצק וטאנין מחוספס.
אלכוהול: 14.5%
הרכב: 75%ענבי סירה , 25% ענבי פטיט סירה

המחיר לצרכן הוא 129 ₪.

סובניון בלאן 2014

emek aela 4
יין קיצי, קליל ומזמין, אך יחד עם זאת שומר על האלגנטיות המזוהה עם היקב. יין פריך וחד, שפע של פרי ועשבוניות ירוקה בשילוב חמיצות מרעננת.
סוביניון בלאן 2014 הינו יין קיצי, קליל ומזמין, אך יחד עם זאת שומר על האלגנטיות והאיפוק המזוהים עם היקב. כרם נס הרים הגבוה מאפשר הבשלות איטיות, המאופיינות בפרי מרוכז ושימור החומצה הטבעית של הענב.
צבע: גוון שקוף – ירקרק
ארומה: אף רענן וסוחף של חזרזר, תפוח עץ ודשא קצוץ
חך: פה פריך ואנרגטי הממשיך את האף, שפע של פרי, עשבוניות ירוקה. את הטעימה מלווה לכל אורכה חמיצות מרעננת ומפתיעה.
אלכוהול: 12.5%
הרכב: 90% ענבי סובניון בלאן, 10% ענבי סמיון
המחיר לצרכן הוא 80 ₪.

 

שרדונה VC 2012 במהדורה מוגבלת

emek aela 1
ליין גוף בינוני ועגלגל, מרקם פריך ומרענן בשילוב המורכבות האופיינית לזן השרדונה. נוכחות החבית מובילה לסיומת ארוכה ונדיבה. לעיתים נדירות אנו זוכים לשנת בציר יוצאת מן הכלל ומיוחדת במינה המאפשרת לנו ליצור משהו באמת שונה וחד פעמי. כך נולד לו השרדונה  Vineyard's Choice 2012. שרדונה בסדרה זו יצא רק פעמיים קודם לכן, ב-2005 וב- 2010 מתוך 12 בצירים של היקב. הענבים מגיעים מחלקה בודדת  – single vineyard שבבעלות היקב בנס הרים. לאחר בציר לילי, ידני ומיון קפדני הענבים הועברו לתסיסה בחביות עץ.
צבע: זהוב                                                                 
ארומה: מפגין ניחוחות עשירים של פרי גלעין, אגוזי קשיו, תאנה העטופים בבוקה חמאתי.                                                   
חך: עשיר ואקספרסיבי, בעל מבנה עגלגל ורב שכבתי, טעמי חבית מורכבים התומכים בפרי בשל וחומציות מרעננת. החבית משולבת היטב ומקנה סיומת ארוכה ומתקתקה של קרמל.
אלכוהול: 13.5%
הרכב: 100% ענבי שרדונה
המחיר לצרכן הוא 250 ₪.

* את בקבוקי היין ניתן להשיג ברשתות וחנויות היין וברשת טיב טעם.
* את בקבוק השרדונה VC 2012 ניתן להשיג רק במרכז המבקרים של היקב.