כותרות אחרונות
Search

43% מהעסקים שבוקרו במבצע ניהול ספרים מפתיע של מס הכנסה ברחובות, לא רשמו הכנסות כנדרש.

 

43% מהעסקים שבוקרו במבצע ניהול ספרים של מס הכנסה ברחובות, לא רשמו הכנסות כנדרש.

המבצע נערך ביום שישי והתמקד בשוק העירוני ברחובות ובדוכני אוכל בקניון ברחובות.

 

במבצע ביקורת של מס הכנסה ברחובות ובסביבה, עלה כי בקרב 43% מתוך 42 הביקורות שנערכו, לא נרשמו הכנסות כנדרש. במסגרת המבצע נערכו  גם 7 ביקורות הנוגעות ליישום החוק לצמצום המזומן, במהלכן נמצאו 2 הפרות. המבצע שנערך ביום שישי, על ידי  עובדי משרד פקיד שומה רחובות,  התמקד בשוק העירוני ובדוכנים בקניון ברחובות.

 

כמחצית מהעסקים שבוקרו בשוק העירוני ברחובות לא רשמו הכנסות כנדרש על פי החוק, התירוצים שנשמעו היו מגוונים במיוחד: בחנויות לממכר פירות וירקות נשמעו בין היתר התירוצים הבאים: "אני רושם בסוף כל יום, והספרים נמצאים אצל רואה החשבון", "אני רושם על דף ומעביר לרואה החשבון", ו"הבעלים לא אמרו לי כלום על קבלות"… בחנות לממכר עוגיות נמסר: "בסוף היום מוסיפים את כל הכספים לקופה" ובעל דוכן פרחים אמר בכנות: "כנראה שכחתי לרשום".

 

המבקרים שהגיעו למערך המזון המהיר בקניון רחובות נתקלו אף הם בתירוצים מתירוצים שונים בהם: "יש לי אישור לרשום בסוף היום", בגלל הלחץ לא רשמתי", "אני רושם את כל התקבולים בקבלה אחת", "לפעמים אני מוציאה קבלה על כמה תקבולים ביחד" וגם "יש לנו עובד חדש לכן הוא לא רשם"…

 

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.