כותרות אחרונות
Search

חברות נוספות מצטרפות למהפכת המיחזור האלקטרוני החברתי – "אקומיוניטי"

חברות נוספות מצטרפות למהפכת המיחזור האלקטרוני

אינטל, הום סנטר ומזגני טורנדו הצטרפו
לתאגיד המחזור החברתי "אקומיוניטי"

בנוסף הצטרפו לאחרונה לתאגיד בנק הפועלים, אוניברסיטת בר אילן, קופת חולים כללית, רכבת ישראל, אלקטרו קובי, קוסמוטרייד (ציוד רפואי לבתי חולים), c-data, גולד ליין וחיפה כימיכלים

לצד אלו השלים התאגיד חתימה לשיתוף
פעולה עם 20 אתרי טיפול ומיחזור פסולת ברחבי הארץ

אקומיוניטי 1

מצטרפים חדשים למהפכת המחזור האלקטרוני שמוביל תאגיד המחזור החברתי "אקומיוניטי ERP": לאחרונה חתמו עם התאגיד ענקית הטכנולוגיה אינטל (שעזבה לשם כך את תאגיד המחזור הפרטי מ.א.י), בנק הפועלים, אוניברסיטת בר אילן, קופת חולים כללית, רכבת ישראל, הום סנטר, מזגני טורנדו, רשת אלקטרו קובי, חברת תה ויסוצקי, קוסמוטרייד (ציוד רפואי לבתי חולים), c-data (יבואנית המחשבים הגדולה בישראל), קרמר,  סקיילקס, דורקום, תמוז אלקטרוניקה, חיפה כימיכלים, מכללת סמי שמעון ורשת אפריל. משמעות ההצטרפות היא שמעתה החברות תקיימנה את החובות המוטלות עליהן על פי חוק מחזור פסולת אלקטרונית באמצעות "אקומיוניטי", שתפעל לעמידה ביעדי המחזור שהוטלו בחוק על היבואנים ותפעל להעברת פסולת אלקטרונית (כהגדרתה בחוק) שהצטברה אצל החברות למיחזור במפעלים ומתקנים מורשים. לצד החברות שהצטרפו, השלים התאגיד חתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם 20 אתרי טיפול ומיחזור פסולת ברחבי הארץ.

צחי עין גל, מנכ"ל "אקומיוניטי": "אני רואה בכל התקשרות הבעת אמון מלאה בתאגיד ובדרכו הייחודית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות. מטרתה של אקומיוניטי הינה לקיים את חובות היצרנים והיבואנים על פי החוק ובד בבד להפוך את הפסולת האלקטרונית מנטל אקולוגי – לנכס חברתי. זהו רווח כפול, גם לחברה הישראלית וגם לסביבה. האתגר הבא שלנו הוא למצוא מודל לאיסוף פסולת אלקטרונית ישירות מהציבור, ולאחרונה אף השקנו עגלת איסוף ניידת, אשר תיכנס לשימוש בערים מרכזיות בשבועות הקרובים ותאפשר איסוף מוצרים ישנים ישירות מהציבור".

"אקומיוניטי" הינו תאגיד מיחזור שהוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה לצורך יישום הוראות החוק עבור יצרני ויבואני ציוד חשמלי ואלקטרוני. התאגיד ייחודי בכך שחרט על דגלו את קידום העסקתם של אנשים עם מוגבלויות במסגרת מחזור פסולת אלקטרונית, לצד הכרזתו כי יפעל להשבת הרווחים שיצטברו ברשותו ליבואנים החותמים איתו. בין היבואנים שכבר חתמו עם התאגיד ניתן למצוא את ענקיות הייבוא ח.י. אלקטרוניקה, ניופאן, ברימאג, BSH, ישפאר ורלקו, את חברות הסלולר הגדולות פלאפון, סלקום, פרטנר ויורוקום ואת יבואניות הסוללות המרכזיות אנרג'ייזר, דיפלומט ותדיראן סוללות ; וכ-700 נקודות מכירה (חנויות) של ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות, בהן ניתן כבר היום למסור מוצרים ישנים למיחזור.