כותרות אחרונות
Search

"ASUS" הכריזה כי המסך ProArt Display OLED PA32DC יושק בישראל בחודש יולי.

מסך מחשב "אסוס" – צילום: יח"צ חו"ל

 

"ASUS" הכריזה כי המסך ProArt Display OLED PA32DC יושק בישראל בחודש יולי.

המסך הראשון בעולם המבוסס על "OLED" עם כיול אוטומטי עומד להעצים את יוצרי התוכן.

 

נקודות מפתח

  • חוויות OLED מדהימות: פאנל עם פס RGB, תאימות 99% ל-DCI-P3, צבע ברוחב 10 ביט, דיוק של Delta E>1, יחס ניגודיות 1,000,000:1 וזמן תגובה של 0.1 אלפיות השנייה
  • כיול אינטואיטיבי וחכם: קולורימטר הפיך ממונע, תוכנת הכיול של ASUS ProArt ותאימות לאמצעי כיול עיקריים
  • יצירה ב-HDR בצבעים חיים במיוחד: תמיכה ב-HDR10 וב-HLG (לוג גמא היברידי) לרמות בהירות, ניגודיות וצבעים ללא תחרות
  • תזרימי עבודה יעילים: חיבורי USB-C®, DisplayPort™ 1.4 ו-3 x HDMI® 2.0, רכזת USB, שתי אפשרויות למעמד, מסך בר סיבוב, מכסה מסך, ידית מתכתית
  • מנוי חינם ל-Adobe: רכישה באזורים מסוימים מקנה מנוי לשלושה חודשים בחינם ל-Adobe® Creative Cloud®

 

ProArt Display OLED PA32DC הוא מסך הייחוס הראשון בעולם המבוסס על OLED עם כיול אוטומטי. הוא מציע קולורימטר הפיך ממונע מובנה כדי להבטיח דיוק צבעים ברמה מקצועית. מסך הייחוס הנהדר הזה הוא בגודל 31.5 אינץ' ומציע רזולוציית 4K (3840×2160 פיקסלים) ותמיכה ב-HDR. הוא מבוסס על פאנל OLED מעודכן עם פסי RGB טהורים ותאימות של 99% למרחב הצבעים DCI-P3 כדי להבטיח צבעים מדויקים שמנפיקים את הפרטים הדקים ביותר בכל יצירה. העיצוב של PA32DC זכה במספר פרסים, כולל שבחים כמו 2022 Red Dot Award ו-2021 Japan Good Design Award.

 

תמיכה במספר פורמטים של HDR מספקת ליוצרים את הפלטפורמה המיטבית לעבודה עם תוכן HDR שזז במהירות. כדי להבטיח נוחות עבודה, PA32DC כולל זוג רגליים ומעמד, כך שהוא מתאים לכל סביבת עבודה.

 

עם ASUS Auto Calibration, תוכנת הכיול של ASUS ProArt, לצד תוכנות כיול החומרה המקצועיות של Calman ו-Light Illusion ColourSpace CMS, מבטיחות דיוק צבעים ברמה מקצועית – ו-PA32DC מכויל מראש במפעל כדי להבטיח דיוק צבעים מוביל תעשייה של Delta E<1.

 

כן הוא מציע התאמה לתקן VESA DisplayHDR™ 400 True Black ויחס ניגודיות של 1,000,000:1 כדי להבטיח את השחור העמוק ביותר והלבן הבהיר ביותר, כך ש-PA32DC יכול להציג במדויק את הפרטים הקטנים ביותר בצללים והדגשות בהירות שביחיד מספקים תמונות מציאותיות להפליא. זמן תגובה מהיר במיוחד של 0.1 אלפיות-השנייה מבטיח וידאו או כל תוכן מונפש ללא טשטושים.

 

מסך מחשב "אסוס" – צילום: יח"צ חו"ל

 

חוויות OLED מדהימות:

ProArt Display OLED PA32DC משלב טכנולוגיית OLED להשגת שליטה מדויקת במיוחד וניגודיות קיצונית, וזאת באמצעות אספקת מקור אור לכל פיקסל בודד. התצוגה החדשה כוללת פאנל OLED עם פסי RGB טהורים ועם מיליארדי פיקסלים בעלי תאורה עצמית שניתן להפעיל בנפרד כדי לשחזר תמונות אמיתיות עם צבעים שחורים עמוקים וניגודיות צבע משופרת לתמונות בבהירות גבוהה. מאפיינים אלה הופכים את PA32DC כמתאים באופן טבעית עבור עבודה מקצועית עם תוכן HDR.

 

PA32DC מספק תמונות ויזואליות מפורטות ומציאותיות במיוחד העולות על הסטנדרטים של שעתוק צבעים בתעשייה, עם תמיכה בדרגת סטודיו של 99% במרחב הצבעים DCI-P3. משמעות הדבר היא שהצבעים המשוחזרים לצורך התצוגה עשירים וחיים יותר, כך שהוא מיטבי עבור פרויקטים עתירי צבעים, וגם לשיפור של כל סוג של תוכן. כן הוא מציע עומק צבע אמיתי של 10 ביט כדי להציג יותר מ-1.07 מיליארד צבעים.

 

מעצבים, מפיקים וחברות שמספקות פתרונות צבע מתמודדים עם החלטות צבע קריטיות בכל יום. מסכי ProArt מכוילים מראש במפעל כדי להבטיח דיוק צבעים מוביל בתעשייה, ומציעים דיוק צבע עם ערך הפרשי צבע של Delta E<1 – ו-PA32DC אינו יוצא מן הכלל הזה. הוא עובר בדיקות קפדניות ומדוקדקות כדי להבטיח דרגות צבע חלקות יותר, וכל רמת גווני אפור נמדדת בקפידה ומוגדרת כך שתתאים לתקן DICOM לשימוש רפואי.

 

PA32DC משחזר גוונים שחורים באופן מושלם. מכיוון שכל פיקסל OLED משתמש בתאורה משל עצמו, פשוט אפשר לכבות אותו כדי להציג את הגוון השחור העמוק ביותר האפשרי, וזאת לקבלת תמונות חדות וברורות במיוחד אפילו בסצנות החשוכות ביותר. כמו כן, תאימות לתקן VESA DisplayHDR 400 True Black ויחס ניגודיות של 1,000,000:1 מבטיחים את השחור העמוק ביותר והלבן הבהיר ביותר, ומאפשרים ל-PA32DC להציג במדויק את הפרטים הקטנים ביותר בצללים ובצבעים בהירים מודגשים עבור תצוגות תמונה מציאותיות להפליא.

 

כל זה מגובה בזמן תגובה מהיר במיוחד של 0.1 אלפיות השנייה בלבד, המבטיח וידאו או תוכן מונפש ללא טשטוש.

 

כיול אינטואיטיבי וחכם:

כדי לשמור על דיוק ברמה מקצועית לאורך זמן, ProArt Display OLED PA32DC נהנה מקולורימטר הפיך ממונע מובנה שנכנס לעבודה בעת הצורך, גם כאשר המכסה של המסך מותקן. תכונה זו מקלה על כיול התצוגה לפי הצורך.

 

כן ניתן לכייל את PA32DC ולכתוב מחדש את טבלת החיפוש באמצעות תוכנת הכיול ASUS ProArt המציעה כוונון צבע מדויק ופיצוי להשגת אחידות. היא כותבת ושומרת פרופילים של משתני צבע בשבב התאמת הרזולוציה הפנימי של PA32DC, במקום במחשב, וזה מאפשר למשתמשים לחבר אותו למכשירים עם מערכות הפעלה או יישומים שונים ללא צורך בכוונון הגדרות. ניתן להפעיל את הפרופילים השמורים בקלות באמצעות מקש חם במסך.

 

הקולורימטר המובנה פועל גם באופן חלק עם תוכנות כיול החומרה המקצועיים של Calman ו-Light Illusion ColourSpace CMS.

 

מסך מחשב "אסוס" – צילום: יח"צ חו"ל

 

הגדרת בהירות אחידה:

צגי OLED כוללים מגבלת בהירות אוטומטית (ABL) כדי למטב את השימוש בחשמל. בעת הצגת תמונה לבנה (או בהירה) בחלון מסוים, התצוגה מעמעמת את התמונה באופן אוטומטי ככל שגודל החלון גדל.

 

פונקציית הבהירות האחידה היא אפשרות בתפריט ה-OSD. היא שימושית במיוחד בעת מעבר בין חלונות, או שינוי גודל של חלונות עם רמות ניגודיות שונות בתכלית, שכן היא שומרת על רמות בהירות עקביות לצפייה נוחה וצבעים מדויקים יותר, גם לאחר שעות של שימוש.

 

יצירה ב-HDR בצבעים חיים במיוחד:

PA32DC תומך במספר פורמטים של HDR, כולל HDR10 ו-HLG (לוג גמא היברידי) עבור רמות בהירות, ניגודיות וצבעים ללא תחרות.

 

יש גם תמיכה במספר עקומות HDR10, כולל עקומת ה-PQ Clip Hard, PQ Optimized ו-PQ Basic – הכל כדי להתאים לצרכים המוגדרים של יוצרי תוכן ולהבטיח תאימות עם שירותי הזרמת וידאו קיימים, ורשימה הולכת וגדלה של משחקים התומכים ב-HDR.

 

התמיכה של PA32DC ב-HLG פירושה שהוא מוכן לשימוש מקצועי בתעשיית הטלוויזיה, ומאפשר למשתמשים וליצור חומר, ולצפות בחומר, עבור פלטפורמות שידור וטלוויזיה בלוויין כגון BBC iPlayer, Japan NHK TV ו-DirecTV.

 

PA32DC מציג גם את HDR Preview, תוכנה שמציעה חוויית עריכה טובה יותר. היא מאפשרת חיבור ישיר בין מצלמה למסך כדי לצפות בתוכן HDR שצולם, עם טווח הגוונים המלא שלו. זה עובד גם עם תוכנת עריכת וידאו, ומאפשר ליוצרים לראות את התוצאה הסופית כך שתהליך העריכה יעיל יותר.

 

תזרימי עבודה יעילים:

PA32DC מגיע עם החיבורים USB-C®, DisplayPort™ 1.4 ושלוש HDMI® 2.0 לתאימות עם צגים וציוד היקפי נוכחי ועתידי. יש גם שקע אוזניות, והוא יכול לתפקד כרכזת USB, כך שהוא מוכן לעבודה בסביבות ותזרימי עבודה קיימים.

 

הוא גם מוכן להשתלבות קלה בכל סביבת עבודה, עם זוג רגלי צג ומעמד המאפשרים למשתמשים למצוא את זווית העבודה או הצפייה המיטבית. המעמד הארגונומי המצורף מציע אפשרויות הטיה, סיבוב אנכי, ציר אופקי ושינוי גובה. היכולת לסובב את המסך ב-90 מעלות עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון, על ציר האורך, שימושית בעבודה עם מסמכים ארוכים, כתיבת קוד או גלישה באתרי אינטרנט. בנוסף, הקליפסים המצורפים מקלים על ניהול הכבלים כדי לשמור על שולחן העבודה מסודר, ויש גם ידית מתכת חזקה ואלגנטית שמאפשרת לשאת את ה-PA32DC בנוחות לכל מקום בו הוא נחוץ.

 

PA32DC נועד לעבודה במגוון הגדרות וסביבות, והוא גם מגיע עם מכסה עוטף כדי להפחית השתקפויות על המסך ממקורות אור קרובים. זה מאפשר למשתמשים לעבוד בביטחון כשהם בתוך הסטודיו או בחוץ. הכיול האוטומטי עובד גם כאשר מכסה המסך מותקן.

 

מנוי חינם ל- Adobe Creative Cloud:

מוצרי Adobe® הם כלים מרכזיים לעבודה יצירתית בתעשיות רבות. ASUS משתפת פעולה עם Adobe כדי להעצים תזרימי עבודה יצירתיים עם חבילת היישומים והשירותים הנודעת Creative Cloud®. כל רכישה של ProArt Display OLED PA32DC באזורים נבחרים כוללת מנוי חינם לשלושה חודשים ל-Adobe Creative Cloud (בשווי של עד 238.47 דולר). זה נותן ליוצרים גישה ליותר מ-20 אפליקציות, כולל Photoshop®, Premiere® Pro ו-After Effects®, יחד עם 10 גיגה-בייט של אחסון בענן.

 

ניתן להחיל את מנוי Creative Cloud לחשבון חדש או קיים וניתן לממש אותו דרך אתר ההרשמה. תקופת המימוש מסתיימת ב-15 בנובמבר 2022. לפרטים מלאים, בקרו בכתובת https://www.asus.com/content/asus-offers-adobe-creative-cloud.

 

תצורה

ASUS ProArt Display OLED PA32DC

תצוגה

גודל פאנל: 31.5 אינץ', מסך רחב (16:9)

שטח תצוגה נראה: 697.72×392.58 מ"מ

משטח תצוגה: ללא השתקפות

סוג פאנל: OLED

זוויות צפייה (CR ≧ 10): 178/178 מעלות

מרחק בין פיקסלים: 0.182 מ"מ

רזולוציה: 3840×2160 פיקסלים

מרחב צבעים (sRGB): 100%

מרחב צבעים (Adobe RGB): 99%

מרחב צבעים (DCI-P3): 99%

בהירות (HDR, שיא): 400 ניט/טיפוסי: 250 ניט

יחס ניגודיות (HDR, שיא): 100,000,000:1 / טיפוסי: 1,000,000:1

צבעי תצוגה: 1,073.7 מיליון (10 ביט)

זמן תגובה: 0.1 אלפיות השנייה

קצב ריענון (מרבי) 60 הרץ

תמיכה ב-HDR (טווח דינמי גבוה): HDR10, HLG

נקי מהבהובים: כן

חיישן אור סביבתי: כן

תכונות וידאו

טכנולוגיית מעקב חופשי: כן

הגדרה מראש של ProArt: Standard / sRGB / Adobe RGB / DCI-P3 / Rec. 2020 / DICOM / Rec. 709 / HDR_PQ DCI / HDR_PQ Rec2020 / HDR_HLG BT2100 / HDR_HLG DCI / User mode 1 / User mode 2

טמפרטורת צבע: כן .(5 מצבים)

התאמת צבע: התאמה על 6 צירים (R,G,B,C,M,Y)

דיוק צבע: Delta E < 1

כיול חומרה של ASUS ProArt: כן

לוח צבעים של ProArt: כן

QuickFit Plus: כן

תמונה בתוך תמונה/תמונה לצד תמונה: כן

HDCP: כן, 2.2

סקירת HDR מוקדמת: כן

תאורת אור כחול נמוכה: כן

תכונות אודיו

רמקולי: כן (3 וואט X 2)

חיבורי קלט/פלט

USB-C® x 1

DisplayPort™ 1.4 x 1

HDMI® 2.0 x 3

רכזת USB: כן, USB 3.2 Gen 2 Type-A x 4

חיבור אוזניות: כן

אספקת כוח באמצעות USB-C: 65 וואט

תדר אות

תדר אות דיגיטלי: 31-135 קילו-הרץ (אופקי)/24-75 הרץ (אנכי)

צריכת חשמל

פעיל (טיפוסי): פחות מ-38 וואט

מצב חיסכון בחשמל: פחות מחצי וואט

מכובה: 0 וואט (מתג קשיח)

100-240 וולט, 50/60 הרץ

עיצוב מכני

הטיה: כן (23+ עד 5- מעלות)

סיבוב אופקי: כן (30+ עד 30- מעלות)

סיבוב אנכי: כן (90+ עד 90- מעלות)

התאמת גובה: 0-130 מ"מ

הצמדת קיר VESA: 100×100 מ"מ

מנעול קנסינגטון: כן

מידות

מידות פיזיות עם מעמד:

מעמד מיני – 735.4×489.1×162.6 מ"מ

מעמד רגיל – 735.4x(496.9-526.69)x245 מ"מ

ללא מעמד: 735.4×466.69×54.4 מ"מ

משקל

משקל נטו עם מעמד מיני: 8 ק"ג

משקל נטו עם מעמד רגיל: 12.14 ק"ג

משקל נטו ללא מעמד: 7.6 ק"ג

משקל ברוטו: 19 ק"ג

עזרים

כבל חשמל, כבל USB-C (אפשרות), כבל HDMI (אפשרות), כבל DisplayPort (אפשרות), כבל USB-C ל-USB-A (אפשרות), מעמד Ergo, קליפס כבלים, מכסה מסך, מברג בצורת L, דו"ח כיול, מדריך התחלה מהירה, כרטיס אחריות

אישורים

TÜV Flicker Free, TÜV Low Blue Light, VESA DisplayHDR400 True Black